Warsztaty Vogue

location icon
Szkoła Tańca So Salsa Elektryków 1, Gdańsk
calendar icon
Od 19 maj 11:30 do 19 maj 11:30
ticket icon
Od 180,81 zł

Kochane osoby,

Bożna i Danil - Polish Parents of International House of Elle zapraszają Was na warsztaty Vogue w Gdańsku w ramach Weekendów Równości, które odbędą się przed tegorocznym IX Marszem Równości.

Podczas warsztatów zgłębimy historię, zasady i esencję następujących kategorii:

𝓥𝓞𝓖𝓤𝓔 𝓞𝓛𝓓 𝓦𝓐𝓨 - najstarszy styl taneczny voguingu charakteryzujący się ogromną precyzyjnością, stylem i gracją. Nazywany niegdyś Pop, Dip & Spin jest to połączenie póz wprost z modowych czasopism, elementów sztuki walki oraz póz starożytnego Egiptu. Podczas warsztatów zgłębimy również kategorię Face with Performance.

𝓥𝓞𝓖𝓤𝓔 𝓕𝓔𝓜 - najbardziej kobiecy styl voguingu zapoczątkowany dzięki kategorii FQ Performance. Jego podstawowymi elementami są hands performance, duck walk, cat walk, floor performance oraz spin & dip. Może być bardzo płynny i/lub dynamiczny, jego istotą jest ekspresja własnej cielesności i zmysłowości.

𝓟𝓵𝓪𝓷 𝔀𝓪𝓻𝓼𝔃𝓽𝓪𝓽ó𝔀:

11:30-13:00 Vogue Old Way

13:00-14:30 Vogue Fem

𝓩𝓪𝓹𝓲𝓼𝔂 przez evenea:

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Do zobaczenia!

Czym jest kultura ballroom?

Jest to fenomen społeczny, którego początki datuje się już na drugą połowę XIX wieku. Wywodzi się ona z kultury niebiałych oraz nieheteronormatywnych społeczności, które od lat 70. w nowojorskim Harlemie spotykały się na undergroundowych balach konkurując ze sobą w wielu kategoriach modowych, performatywnych i tanecznych. Od tamtej pory bale stały się inkluzywną i bezpieczną przestrzenią swobodnej ekspresji dla queer'owej młodzieży koloru. Oprócz wielu kategorii związanych z performansem i tańcem (Voguing) ballroom charakteryzuje się wytworzeniem alternatywnych modeli rodziny, słownictwa, muzyki czy własnych hierarhii społecznych.

Danil Vitkovski (she/he)

Pochodzący z Ukrainy voguer. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych sylwetek ballroomowej sceny Europy. Były członek międzynarodowego vogue house'u: The Royal House of Milan z siedzibą główną w Nowym Jorku (2016-2021) oraz Father i współzałożyciel pierwszego vogue house'u w Warszawie: Kiki House of Sarmata. Od 7 lat zajmuje się Vogue, który jest jego głównym stylem tanecznym, a jego doświadczenie pozwala mu na eksperymentowanie oraz rozwijanie się w obrębie tego stylu. Prowadził warsztaty towarzyszące wydarzeniom kultury ballroomowej oraz sędziował na balach w Polsce, Niemczech, Norwegii, Słowacji, Hiszpanii, Ukrainie i Węgrzech. Wygrywał duże bale w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Włoszech, Niemczach, Norwegii, Czechach, Słowacji, Polsce i w Ukrainie. Obecnie mieszka i rozwija kulturę ballroom w Warszawie, pracuje jako tancerz i choreograf, organizuje bale.

Bożna Wydrowska (she/they)

ur. w Gdańsku, absolwentka warszawskiego ASP, artystka wizualna, performerka oraz choreografka. Laureatka nagrody Elle Style Awards w kategorii Odkrycie roku 2022. Jedna z pierwszych osób, które w 2012 zapoczątkowały kulturę ballroom w Polsce. W latach 2014 - 2021 należała do międzynarodowej rodziny - Royal House of Milan działającej już od 1989 roku w Nowym Jorku. Od 2016 kuratorka Balu u Bożeny - wydarzenia performatywno-tanecznego w Warszawie, łączącego ballroom z lokalną sceną muzyczną. W latach 2019 - 2022 współzałożycielka i Matka Kiki House of Sarmata - kolektywu artystycznego kultywujący polski ballroom oraz w latach 2019 - 2021 Matka Polish Chapter of House of Milan. Obecnie należy do International House of Elle. 

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet wstępu
Wyprzedane 150,06 zł Wyprzedane
  Bilety dostępne po 7.05
już niedostępne 180,81 zł -