Włoska Robota #7: degustacja win włoskich z Ligurii i Emilia Romagna

location icon
FERMENT - sklep z winem i whisky | wine&whisky bar Lubicz 40, Kraków
calendar icon
Od 18 lip 19:00 do 18 lip 19:00
ticket icon
Od 114,99 zł

Podczas naszego kolejnego spotkania degustacyjnego z cyklu "Włoska Robota" zabierzemy Was, aż do 2 regionów! Ligurii i Emilii Romagni.

Liguria zwana Włoską Riwierą to region położony w północno-zachodniej części Włoch. Krajobraz to przede wszystkim góry oraz wąski pas wybrzeża. Region pachnie bazyliowym pesto i aromatycznym Vermentino. Choć jest jednym z najmniejszych regionów Włoch, zaskakuje bogactwem swej różnorodności.

Emilia Romagna to kraina znana ze swoich Term Uzdrowiskowych oraz malowniczych szlaków trekkingowych i rowerowych. Określana jako kolebka włoskiej gastronomii i motoryzacji. Znajdziecie to wspaniałą mortadelę, ostry parmezan oraz najszlachetniejszy w świecie ocet, aceto balsamico tradizionale.

WŁOSKA ROBOTA:

Przez kilkanaście najbliższych miesięcy na każdej z degustacji będziemy skupiać się na jednym z regionów włoskich (a jest ich aż 20!)… Będzie o jedzeniu, zwiedzaniu, ale przede wszystkim o winie! Możecie być pewni, że informacje będą z pierwszej ręki, bowiem nasza prowadząca nie jedno (wino) we Włoszech wypiła ;)

PROWADZĄCA:

Karolina Wiszniewska, specjalistka kultury i kuchni włoskiej, a przede wszystkim włoskich win. Od dwóch lat prowadzi bloga oraz kanał naInstagramie ITALIA E CUCINA, gdzie pokazuje Włochy, kuchnię regionalną i bogactwo enologiczne tego kraju. W tym czasie uzyskała tytuł "Italian Wine Specialist" w prestiżowej szkole Wine Scholar Guild. W tej samej szkole ukończyła również zaawansowany kurs winepairingu pod okiem najlepszych sommelierów na świecie. Opowiada o winach w kontekście regionalnej kuchni i kultury.


WinLista, czyli co degustujemy:

🇮🇹 Fragolino Rosso Frizzante

🇮🇹 Lambrusco Grasparossa di Castelvetro DOP

🇮🇹 Rossese Riviera Ligure di Ponente DOC

🇮🇹 Granaccia Stissa Riviera Ligure di Ponente DOC

🇮🇹 Pigato Gèva Riviera Ligure di Ponente DOC


CENA: 115PLN | osoba 

Macie pytania? Skontaktujcie się z nami:

535 995 170

[email protected]

Partnerzy wydarzenia:

Istituto Italiano di Cultura di Cracovia Włoski Instytut Kultury w Krakowie

Italia e Cucuina

Lebarbatelle

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Włoska Robota 7: degustacja win z Ligurii i Emilia Romagna
już niedostępne 114,99 zł -