Finanse i Inwestycje Projektowanie Dieta, Odżywianie i Degustacje

Warsztaty regionalne "Definiowanie regionalnej mapy drogowej dla opakowań dla żywności"

location icon
Morskie Centrum Nauki w Szczecinie Nad Duńczycą 1 (Łasztownia), Szczecin
calendar icon
Od 12 cze 9:30 do 12 cze 15:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Szanowni Państwo, 

Stowarzyszenie Natureef, zrzeszające kilkudziesięciu producentów żywności oraz opakowań, członek europejskiego konsorcjum Value4Pack, zaprasza na warsztaty regionalne "Definiowanie regionalnej mapy drogowej dla opakowań dla żywności", które odbędą się 12 czerwca br. w Morskim Centrum Nauki (Łasztownia).

Wydarzenie to jest konsekwencją warsztatów dot. mapowania łańcucha wartości opakowań dla żywności, które odbyły się w lutym tego roku w Urzędzie Marszałkowskim, angażując 21 organizacji działających na terenie Pomorza Zachodniego (producenci materiałów oraz opakowań, przetwórcy spożywczy, przedsiębiorstwa zajmujące się sortowaniem i recyklingiem odpadów opakowaniowych, jednostki badawcze, samorząd regionalny, itp.).

Celem warsztatów jest opracowanie mapy drogowej dla opakowań dla żywności zawierającej priorytety i potencjalne inicjatywy branżowe, które wychodzą naprzeciw wyzwaniom związanym z tzw. 4R (Refuse, Reduce, Re-use, Recycle). Propozycje wypracowane podczas warsztatu będą dalej rozwijane przez organizacje i potencjalnych partnerów podczas międzynarodowych wydarzeń typu matchmaking oraz networkingu wśród kilkunastu partnerów Value4Pack.

Dlaczego Państwa organizacja powinna się włączyć w naszą inicjatywę:

 • Zbudujecie sieć kontaktów z podmiotami, które posiadają zasoby i kompetencje do realizacji wspólnych projektów;
 • Dyskusja zainspiruje Was do przygotowania projektów badawczo-rozwojowych w ramach regionalnych lub krajowych programów unijnych;
 • Zapewnicie wkład do wspólnej mapy drogowej dla opakowań dla żywności Pomorza Zachodniego, zgłaszając własne propozycje zmian lub dołączając się do inicjatyw zgłoszonych przez innych uczestników.

Szanowni Państwo, mając na uwadze zdiagnozowaną potrzebę wyjścia naprzeciw unijnym regulacjom (Green Deal 2030, PPWR), które z jednej strony wyłączają stosowanie niektórych rodzajów materiałów opakowaniowych, a z drugiej wspierają ponowne użycie opakowań i dążą do tego, by do 2030 r. wszystkie opakowania nadawały się do recyklingu, udział Państwa organizacji w czerwcowych warsztatach ma ogromne znaczenie.

Zapraszamy! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Agenda

 • 09:30Prezentacja Natureef (Jaśmina Solecka) 
 • 09:40   Prezentacja celów i harmonogramu projektu Value4Pack 
 • 09:50   Prezentacja głównych wyzwań i luk innowacyjnych w regionie na tle zidentyfikowanych wyzwań i szans w innych regionach UE 
 • 10:00   Warsztaty "ustalanie priorytetów"
 • 10:40   Warsztaty "Potencjalne inicjatywy branżowe" 
 • 11:15   Przerwa kawowa, poczęstunek, networking 
 • 11:45   Warsztaty "Mapa drogowa inicjatyw branżowych" 
 • 13:05   Prezentacja możliwości finansowania projektów ze środków regionalnych i krajowych (eksperci UE) 
 • 13:20   Obiad 
 • 13:50   Podsumowanie dnia i kolejne kroki 
 • 14:45   Networking

Termin rejestracji mija 31.05.2024.

Prowadzący: Luk Palmen - Prezes Zarządu InnoCo. Prowadzi usługi doradcze i coachingowe w zakresie strategii rozwoju i zarządzania innowacjami w przedsiębiorstwach oraz w jednostkach naukowych. Jest członkiem rad nadzorczych spółek technologicznych. Od ponad 15 lat zajmuje się doradztwem i coachingiem w zakresie zarządzania innowacjami, zarządzania MŚP, zarządzania klastrami oraz komercjalizacji technologii. Angażuje się w promowanie innowacyjnych modeli współpracy w gospodarce. Jest menedżerem ds. innowacji i kooperacji Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing. 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z p. Konradem Frontczakiem; [email protected], tel. 505 066 276. 

Strona wydarzenia: https://natureef.pl/warsztaty-V4P-2 

"Funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or EISMEA. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible for them."

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Uprzejmie prosimy o rejestrację maksymalnie 2 przedstawicieli danej organizacji. W przypadku potrzeby udziału większej liczby uczestników prosimy o kontakt. Zarejestruj się

Uprzejmie prosimy o rejestrację maksymalnie 2 przedstawicieli danej organizacji. W przypadku potrzeby udziału większej liczby uczestników prosimy o kontakt.

31 Maja 2024