08.10.2023 (niedziela) - 13:00 - Tajemnice Łazienek Królewskich. [Spacer]

location icon
Łazienki Królewskie Aleje Ujazdowskie, Warszawa
calendar icon
Od 8 paź 13:00 do 8 paź 15:00

W nocy z 4 na 5 grudnia 1928 roku doszło do jednego z najbardziej tajemniczych morderstw w II RP. Kule wystrzelone przez zabójcę, powaliły ofiarę i uderzyły w mury Belwederu, a mieszkała w nim najważniejsza osoba w państwie, sam marszałek Józef Piłsudski!

Podjęto śledztwo na niesłychaną skalę. W trakcie przesłuchano samego Marszałka oraz generała Wieniawę Długoszowskiego, a niektórzy oficerowie posunęli się do skorzystania z usług jasnowidza.

Grób ofiary znajduje się do dzisiaj na Powązkach Wojskowych a my podczas spaceru posłuchamy opowieści o tej najmroczniejszej tajemnicy Łazienek i o tym, co mogło wydarzyć się na jednej z alejek przy Belwederze.

Na szczęście Łazienki Królewskie mają więcej sekretów jaśniejszych. Zapraszamy na spacer po Ogrodzie Łazienki Królewskie w barwach jesieni. Przypominamy o orzeszkach dla wiewiórek.

Bilety na wydarzenie można zakupić pod linkiem: 
https://app.evenea.pl/event/tajemnicelazienek08102...

W jednej z mniej uczęszczanych alejek znajduje się zegar słoneczny. Nie jest to jednak typowy czasomierz wykorzystujący ruch słońca! Jego tarczę narysowano za pomocą urządzenia nazywanego kompasem polskim, co dało efekt niezwykły! O tym, co może być niezwykłego w zegarze słonecznym i do czego służył kompas polski powiemy podczas spaceru.

Niedaleko zegara ustawiono okazałą kolumnę z orłem na szczycie o której mało kto wie. Dlaczego z boku a nie na głównej alei, gdzie wszyscy mogliby ją podziwiać?

A co byście Państwo powiedzieli, gdyby zamiast pomnika Fryderyka Chopina stał w tym miejscu... carski pałac? Plany były już gotowe ale... Właśnie to "ale" uratowało tę część Łazienek przez zabudową! Co takiego się stało, że odstąpiono od planów? Inna sprawa, że pomnik Fryderyka Chopina planowano ustawić w zupełnie innym miejscu i nie były to Łazienki Królewskie.

Czy ktoś z Państwa widział "pępek świata" i wie, że znajduje się w Łazienkach Królewskich?

To tylko niektóre tematy do poruszenia podczas naszego spaceru "w pięknych okolicznościach przyrody".

INFORMACJE TECHNICZNE

Spotykamy się niedzielę, 08 października 2023, o godzinie 13:00 przy bramie wejściowej do Łazienek Królewskich przy Belwederze obok pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego. Spacer zakończymy w tym samym miejscu.

Będziemy wędrować koło dwóch godziny.

Dzieci do lat 12, towarzyszące opiekunom, uczestniczą w spacerze bezpłatnie.

UWAGA !!!

PRZEWODNIK NIE PRZYJMUJE GOTÓWKI. Bilety można zakupić wyłącznie poprzez platformę biletową "EVENEA" lub, po uzgodnieniu, drogą mailową ([email protected]) poprzez wpłatę bezpośrednio na konto.

PODCZAS SPACERU NIE MOŻNA DOKONYWAĆ NAGRAŃ PRZEWODNIKA W JAKIEJKOLWIEK FORMIE BEZ UZGODNIENIA.

Gdyby ktoś był zmuszony zrezygnować z wycieczki prosimy o informację najpóźniej 72 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Organizatorem jest Biuro Przewodnickie *Arktour*, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.


Terminy organizowanych przez nas wydarzeń znajdziecie Państwo na stronie: http://www.zwiedzajznami.com.pl/

Można też zapisać się na listę mailingową i otrzymywać, raz lub dwa w miesiącu, wiadomość o nadchodzących wydarzeniach: www.zwiedzajznami.com.pl/newsletter

Blog warszawski: www.whu.org.pl

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ArktourWHU

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

e-mail: [email protected]


Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów. Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:https://evenea.pl/polityka-prywatnosci
Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  08.10.2023 (niedziela) - Tajemnice Łazienek Królewskich [Spacer]

dostępnych: 26

już niedostępne 24,00 zł -