Zarządzanie

Standardy ochrony małoletnich

location icon
calendar icon
Od 27 cze 11:00 do 27 cze 12:00
ticket icon
Od 49,00 zł

Standardy ochrony małoletnich

Celem wydarzenia jest zapoznanie uczestników ze Standardami Ochrony Małoletnich, w związku z nowelizacją Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego i innych ustaw - tzw. "Ustawa Kamilka", a także przekazanie wiedzy na temat roli Podmiotu leczniczego w przeciwdziałaniu krzywdzeniu dzieci. 

Omówione zostaną przykładowe działania profilaktyczne oraz zasady reagowania w sytuacjach podejrzenia krzywdzenia dziecka w placówce. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się jakie procedury powinny zostać wdrożone w związku z ochroną Małoletnich w Podmiocie leczniczym oraz jak je tworzyć i stosować. Dodatkowo omówione zostaną procedury bezpiecznej rekrutacji personelu. Uczestnicy otrzymają wzorcowe materiały ze Standardami Ochrony Małoletnich i przykładowe wzory procedur. 


Do kogo kierujemy wydarzenie?  

Szkolenie adresowane jest do kierowników Podmiotów Leczniczych, osób zarządzających Podmiotem Leczniczym, wdrażających procedury jakościowe w Podmiocie Leczniczym, lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów prowadzących praktyki indywidualne i grupowe


Agenda wydarzenia:

  1. Ochrona małoletnich w podmiotach leczniczych na gruncie obowiązujących przepisów
  2. Nowelizacja przepisów w 2024 roku - "ustawa Kamilka"
  3. Czym jest Standard Ochrony Małoletnich?
  4. Zasady i procedury
  5. Podmioty odpowiedzialne za wdrożenie
  6. Bezpieczna rekrutacja personelu
  7. Kto może kontrolować Standardy Ochrony Małoletnich?
  8. Konsekwencje niespełnienia obowiązku wprowadzenia Standardów Ochrony Małoletnich
  9. Pytania i przykładowe dokumenty 

Prowadzący: Gabriela Nowińska - prawnik, specjalizacje: ochrona zdrowia, ochrona danych osobowych, prawo pracy i szkolnictwo wyższe.


Informacja o Kancelarii: Kancelaria Radcy Prawnego dr Anna Banaszewska powstała na bazie doświadczeń biznesowych i obsługi podmiotów działających w sektorze life science. Zespół Kancelarii tworzą radcowie prawni i adwokaci specjalizujący się w prawie farmaceutycznym, żywnościowym, kosmetycznym a także własności przemysłowej i zamówień publicznych. 
Do każdego zagadnienia podchodzimy indywidualnie znajdując optymalne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo prawne i realizację celów biznesowych. Uważnie słuchamy potrzeb naszych Klientów. Szczegółowa analiza uwarunkowań biznesowych, konkurencji oraz możliwości pozwala nam rozumieć kontekst i warunki w jakich funkcjonuje nasz Klient.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet wstępu
już niedostępne 49,00 zł -