Spalarnia + aemlx | 15.062024

location icon
Kolonia Aleja Grunwaldzka 51, Gdańsk
calendar icon
Od 15 cze 20:30 do 15 cze 20:30
ticket icon
Od 30,00 zł

Spalarnia + aemlx | 15.062024

Kolonia | Gdańsk | Wrzeszcz

Bilety 30/ 40

spalarnia to projekt muzyczny Wojciecha Kosmy, który eksploruje miłość, duchowość i nonkonformizm przez poetyckie piosenki, które czerpią zarówno z popu, muzyki zakorzenionej i edm. spalarnia dąży do ustanowienia nowych, głęboko osobistych mitologii, rozwijając jednocześnie kłirowe, świeckie i wyzwolicielskie poglądy. spalarnia występowała między innymi w Tate Modern, Komunie Warszawa, Camden Arts Centre, na Festiwalu Ephemera oraz w Galerii Molitor w Berlinie, która również reprezentuje Wojciecha jako artystę performance.

http://spalarnia.website/


Wolne Tańce to delikatnie hipnotyczna EP-ka, która bazuje na poprzednich minimalnych wydawnictw spalarni. Wysublimowane, stonowane, kołyszące piosenki opowiadają introspektywne historie o miłościach: romantycznej, do samego siebie oraz cudach i sprzecznościach, które pojawiają się w ich następstwie. Wolne Tańce zobowiązują się do swojego tytułu niespiesznym, nieustannym rytmem, nie różniącym się zbytnio od bicia serca.

Premiera Maj 2024 w Alicji alicja.bandcamp.com

aemlx (Emilia Kuryłowicz) jest producentką muzyczną, wokalistką, transdyscyplinarną performerką i organizatorką wydarzeń. Jej twórczość oscyluje granice między sztuką i rozrywką, zabawą i lamentem, niezręcznością i patosem. aemlx porusza się między ambientem, hałasem, popem, rapem i dźwiękami klubowymi, które są w równym stopniu inspirowane praktykami duchowymi, jak i kulturą internetową. Jej pierwsze EP ceremonial uprorar/wrzawa obrzędowa (burczybas loops pt.1), które ukaże się pod koniec maja, zawiera przestrzenie dźwiekowe-zaklęcia skomponowane za pomocą burczybasu, głosu i elektroniki.

https://emiliakurylowicz.com/

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Spalarnia + aemlx | 15.062024
Wyprzedane 30,00 zł Wyprzedane
  Spalarnia + aemlx | 15.062024
już niedostępne 40,00 zł -