Rzuć wianek do Sopotnika!

location icon
Huwniki Fredropol
calendar icon
Od 23 cze 11:00 do 23 cze 14:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Rzuć wianek do Sopotnika, zaszyj nasięźrzała w fartuchu…

Każdy z nas tylko jedno ma życzenie - niech zacznie się letnie przesilenie! A skoro przesilenie, to i wianki!


Czas przesilenia dawniej był jednym z najważniejszych wydarzeń -świętem życia, ognia, miłości i przywitaniem obfitości. Czas ten okrył się wieloma ceremoniami i rytuałami. Dlatego już następnego dnia po festiwalu Wianki w Turnickim (na który wszystkich serdecznie zapraszamy https://niewidzialnypark.pl/wianki), na progu lata zapraszamy na wiankowy spacer.


Spacer ruszy z drogi wiodącej z Huwnik na Kalwarię Pacławską, skąd pójdziemy do Doliny Sopotnika, w której dowiecie się, jak las wpływa na lokalny klimat, jak kształtuje stosunki wodne i co z tego wynika. Następnie przejdziemy na murawy kserotermiczne na Górę Filipa, gdzie będziemy rozważać, jak zmieni się Polska i polskie lasy w wyniku zmian klimatu.


Nie zabraknie również opowieści o pięknych murawowych kwiatach i poszukiwania kwiatu paproci. Może ktoś skusi się, by upleść wianek, który w drodze powrotnej puści w potoku Sopotnik… kto wie, może i na spacerze ktoś odnajdzie swą miłość.

Naszym przewodnikiem będzie leśnik - Piotr Klub - absolwent Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, pracownik Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze, aktywnie działający na rzecz powołania Turnickiego Parku Narodowego.

Termin spaceru: 23 czerwca 2024, godzina 11:00

Miejsce zbiórki: Droga prowadząca z Huwnik do Kalwarii Pacławskiej, ok 150 od mostu na rzece Wiar, przy kapliczce. Współrzędne: 49.649419, 22.689861.
 (Współrzędne wystarczy przekopiować do paska przeglądarki internetowej - lokalizacja pokaże się na mapie).

____________________________

Warunki uczestnictwa:

  • Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczne są zapisy.
  • Prosimy o pobranie biletu za pośrednictwem tego portalu.
  • W razie braku wolnych miejsc, można poprzez kontakt e-mail: [email protected] zapisać się na listę rezerwową i/lub zarezerwować miejsce na kolejny spacer z realizowanego cyklu.
  • Uczestnicy niepełnoletni mogą wziąć udział w spacerze wyłącznie pod opieką osób dorosłych.
  • Psy są mile widziane, ale tylko na smyczy

Uwaga: Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Miejsca są limitowane, więc nie zwlekaj - zapisz się już dziś!

Spacer jest organizowany w ramach projektu pn. "Bagna, lasy i drzewa dla czystego powietrza Podkarpacia!", finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będącego częścią działań Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze na rzecz ochrony przyrody i edukacji ekologicznej.

__________________________

Dodatkowe informacje:

Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności Fundacji, pod adresem: https://przyrodnicze.org/polityka-prywatnosci/

Zapis na wydarzenie jest jednoznaczny z akceptacją warunków przetwarzania danych osobowych dostępnych w dokumencie.

Zapis na wydarzenie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie wizerunku osobowego. Podczas spaceru będziemy tworzyć dokumentację fotograficzną, którą później wykorzystamy do promocji projektu na portalach społecznościowych, stronie www. Fundacji oraz w archiwum projektu. Jeśli ktoś chciałby brać udział w spacerze, ale nie zgadza się na publikację swojego wizerunku - prosimy o wcześniejszą informację.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z koordynatorką projektu pod adresem e-mail: [email protected]

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Normalny
już niedostępne -