Nagroda Filmowa LUX - Retrospekcja

location icon
Plac Wolności Plac Wolności 1, Wrocław
calendar icon
Od 28 sie 21:00 do 29 sie 0:00
ticket icon
Od 0,00 zł

"Nagroda Filmowa LUX - retrospekcja"


Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zaprasza na wydarzenie "Nagroda Filmowa LUX - retrospekcja". Podczas bezpłatnych pokazów w kinie plenerowym na placu Wolności we Wrocławiu zobaczymy wybrane pozycje z poprzednich edycji Dni Filmowych LUX: "Kobieta idzie na wojnę", "Nazywam się cukinia" oraz "Krew Saamów".
Przypomnimy obrazy, które niesłusznie mogły umknąć uwadze szerszej publiczności, choć poruszają istotne i aktualne tematy: walkę jednostki o siebie i lepsze społeczeństwo, skomplikowane kwestie tożsamości, potrzebę tolerancji czy samotność we współczesnym, chaotycznym świecie.


Organizator, Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, z uwagi na sytuację
epidemiologiczną
, zdecydował się na pokazy w formie kina plenerowego, z zachowaniem wszelkich obowiązujących wytycznych i zaleceń mających na uwadze komfort, zdrowie i bezpieczeństwo uczestników wydarzenia.

Program:

28.08.2020 GODZ. 21:00
KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ, reż. Benedikt Erlingsson (Islandia/Francja/Ukraina, 2018) 101 min.


29.08.2020 GODZ. 21:00
NAZYWAM SIĘ CUKINIA, reż. Claude Barras (Szwajcaria/Francja, 2016), 66 min.
KREW SAAMÓW, reż. Amanda Kernell (Szwecja/Norwegia/Dania, 2016) 110 min.


28-29.08.2020
godz. 21:00
Pl. Wolności, Wrocław


Info o filmach:

KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ 

"Kobieta idzie na wojnę" to ekologiczna baśń, która kwestionuje, często z humorem, sens i znaczenie indywidualnych działań wobec inercji władz w kwestii walki z globalnym ociepleniem.
Fabuła:Halla, lat 50, dyryguje chórem w Reykjaviku. Jest bardzo przywiązana do pięknej ziemi islandzkiej i jej wyjątkowej przyrody; bardzo niepokoi się zmianami klimatu i katastrofami ekologicznymi. Szczególnie oburzają ją projekty rozbudowy fabryki aluminium. Potajemnie dokonuje aktów sabotażu, uszkadzając linie wysokiego napięcia, aby sparaliżować fabrykę i poruszyć opinię publiczną. Jej plany komplikuje wiadomość, której już się nie spodziewała. Od kilku lat ubiega się o możliwość adopcji - teraz dowiaduje się, że na Ukrainie czeka na nią dziewczynka.NAZYWAM SIĘ CUKINIA

Nakręcony techniką animacji poklatkowej film poruszający są trudne tematy, z którymi mają do czynienia dzieci - alkoholizm, nadużycia, przemoc. W mądry i ciepły sposób pokazuje, jak odbudowują swoje życie i znajdują nowy, dobry dom.
Fabuła:Po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie mógł liczyć na ich wsparcie.

KREW SAAMÓW
W debiutanckim filmie pełnometrażowym szwedzko-saamska reżyserka Amanda Kernell przygląda się sytuacji całkowitego zerwania przez bohaterkę z własną kulturą i historią, stawiając pytanie: czy naprawdę można stać się kimś innym? Krew Saamów, "poruszająca, klasycznie zrealizowana opowieść o dorastaniu, mająca za tło dotkliwie krzywdzące uprzedzenia społeczne z lat 30. XX w.", "odważnie sytuuje nastoletnie lęki - które przemawiają do widzów bez względu na podziały państwowe i pokoleniowe - w rzadko przedstawianym kontekście kulturowym: szwedzkiej opresji kolonialnej wobec rdzennych Saamów" - Variety.

Fabuła:14-letnia Elle Marja jest Saamką z rodziny hodowców reniferów. Spotyka się z powszechnym w latach 30. rasizmem, w szkole z internatem zostaje poddana badaniom rasowym; wskutek tych doświadczeń zaczyna marzyć o innym życiu. Aby osiągnąć ten cel, musi zmienić tożsamość i zerwać wszystkie więzy ze swoją rodziną i kulturą.Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM wydarzenia

Regulamin 
Nagroda Filmowa LUX Retrospekcja  

Szanowni Państwo, informujemy, iż niniejszy regulamin "Nagroda Filmowa LUX Retrospekcja" (dalej zwany: Regulaminem) opracowany został w trosce o Państwa bezpieczeństwo i zapewnienie odpowiedniego komfortu zgodnie z wytycznymi dotyczącymi realizacji pokazów kina plenerowego w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce.Prosimy o zapoznanie się z poniższymi punktami i zastosowanie się do wskazanych w nich regulacji.
 1. Pokazy filmów odbywają w strefie wydzielonej na terenie pl. Wolności w dniach 28 i 29 sierpnia 2020, w godz. 21:00 - 00:30.
 2. Liczba widzów jest ograniczona zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego i nie przekroczy 150 osób.
 3. Do udziału w pokazie filmowym upoważnia wyłącznie darmowy bilet, którego odbiór możliwy jest po zarejestrowaniu się na stronie wydarzenia "Nagroda Filmowa LUX Retrospekcja" zamieszczonej pod adresem www.evenea.pl
 4. Rejestracja na wydarzenie jest równoznaczna ze złożeniem przez każdego uczestnika  oświadczenia, że według swojej najlepszej wiedzy, uczestnik nie jest osobą zakażoną, nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemicznym.
 5. Rejestracja na stronie wydarzenia jest równoznaczna z podaniem danych osobowych (imienia, nazwiska, kontaktowego numeru telefonu). Dane uczestnika wydarzeni są zbierane zgodnie z zaleceniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu, wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego - na wypadek wykrycia, że osoba zakażona wirusem SARS-CoV-2 brała udział w wydarzeniu/imprezie plenerowej.
 6. Widzowie proszeni są o wcześniejsze przybycie przed planowanym seansem.
 7. Każdy uczestnik przed wejściem na teren wydarzenia zobowiązany jest do dezynfekcji rąk. Odmowa skutkować będzie nie wpuszczeniem na teren wydarzenia.
 8. Każdy uczestnik - po uzyskaniu ustnej zgody - zostanie przed wejściem na teren wydarzenia poddany bezdotykowemu pomiarowi temperatury ciała. W przypadku stwierdzenia u osoby badanej temperatury powyżej 37 stopni Celsjusza, lub braku zgody na pomiar, osoba ta nie będzie mogła uczestniczyć w wydarzeniu.
 9. Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do samodzielnego zaopatrzenia się i używania podczas imprezy środków ochrony osobistej -  przyłbicy lub maseczki zakrywającej nos i usta oraz rękawiczek ochronnych na ręce. W przypadku braku w/w środków ochrony osobistej nie zostanie wyrażona zgoda na wejście na teren wydarzenia.
 10. Każdy uczestnik w przypadku ustawiania się kolejki winien zachować dystans od innych uczestników min. 2 m.
 11. Miejsca na widowni są przygotowane, przy zachowaniu dystansu społecznego oraz dezynfekowane przed każdym seansem.
 12. Podczas imprezy uczestnik zobowiązany jest do zachowania od innych uczestników dystansu min. 1,5 m odległości.
 13. Widzowie zobowiązani są do niezmiennego pozostawania we wskazanym przez obsługę miejscu podczas całego seansu, przy zachowaniu dystansu społecznego.
 14. Opuszczenie wyznaczonego miejsca jest dopuszczalne w przypadku konieczności skorzystania z toalety lub w szczególnych okolicznościach.
 15. Każdy uczestnik zobowiązany jest do dezynfekcji dłoni przed rozpoczęciem imprezy oraz przed i po każdorazowym skorzystaniu z toalety.
 16. Zasady uczestnictwa w wydarzeniu mogą ulec zmianie, w zależności od zmieniającej się sytuacji oraz wydawanych rekomendacji i wytycznych związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
 17. Osoby przebywające na terenie imprezy podlegają przepisom porządkowym dotyczącym tego terenu.
 18.   Bilet i/lub wejście/przebywanie na terenie imprezy jest równoznaczne z bezwzględną akceptacją i przestrzeganie przez uczestnika zapisów niniejszego regulaminu.
 19. Na teren imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia: broni, opakowań szklanych oraz ciężkich przedmiotów mogących zagrozić życiu ludzkiemu, kijów baseballowych, rurek, noży, środków odurzających, substancji psychotropowych.
 20. Na teren imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia alkoholu oraz zakaz wnoszenia napojów w opakowaniach większych niż 0,5 l.
 21. Na teren imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia szklanych opakowań.
 22.   Zabrania się wnoszenia i używania wszelkiego sprzętu służącego do rejestracji audio-video.
 23. Uczestnik nie może na terenie imprezy stwarzać zagrożenia życia i zdrowia innych widzów pod groźbą usunięcia go z terenu.
 24. Uczestnik jest zobowiązany stosować się do zaleceń ochrony i organizatora
 25. Uczestnicy mogą być narażeni na ciągłe przebywanie w sferze poziomu dźwięku mogących spowodować uszkodzenie słuchu.
 26. W przypadku zagrożenia uczestnik ma obowiązek stosować się do instrukcji ewakuacji podanej przez ochronę.
 27. Uczestnik ma obowiązek wylegitymować się pracownikowi ochrony na jego prośbę.
 28. Uczestnik ma obowiązek informowania organizatora lub pracowników ochrony o sytuacjach zagrożenia życia ludzkiego lub mienia.
 29. Uczestnik ma obowiązek informowania ochrony o zauważonych pożarach.
 30. Organizator nie bierze odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na terenie imprezy.
 31. Organizator ma prawo odmówić wstępu na teren imprezy osobom będącym w stanie nietrzeźwym, wskazującym na spożycie alkoholu lub pod działaniem narkotyków.
 32. Na teren imprezy obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
28.08.2020 GODZ. 21:00
KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ, reż. Benedikt Erlingsson (Islandia/Francja/Ukraina, 2018) 101 min.
Nagroda Filmowa LUX - Retrospekcja / Bezpłatna wejściówka DZIEŃ 1

28.08.2020 GODZ. 21:00
KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ, reż. Benedikt Erlingsson (Islandia/Francja/Ukraina, 2018) 101 min.

już niedostępne -
29.08.2020 GODZ. 21:00
NAZYWAM SIĘ CUKINIA, reż. Claude Barras (Szwajcaria/Francja, 2016), 66 min.
KREW SAAMÓW, reż. Amanda Kernell (Szwecja/Norwegia/Dania, 2016) 110 min.
Nagroda Filmowa LUX - Retrospekcja / Bezpłatna wejściówka DZIEŃ 2

29.08.2020 GODZ. 21:00
NAZYWAM SIĘ CUKINIA, reż. Claude Barras (Szwajcaria/Francja, 2016), 66 min.
KREW SAAMÓW, reż. Amanda Kernell (Szwecja/Norwegia/Dania, 2016) 110 min.

już niedostępne -