Znaki towarowe. Jak ochronić swoją markę?

location icon
online
calendar icon
Od 26 wrz 11:00 do 26 wrz 12:30
ticket icon
Od 0,00 zł

Masz firmę albo planujesz ją założyć? Pracujesz nad zbudowaniem marki i renomy? Nie wiesz, czy możesz zastrzec logo lub nazwę, których używasz? Pomoże ci wiedza o znakach towarowych - ich rodzajach, zdolności do rejestracji, znaczeniu klasyfikacji i procedurze uzyskania prawa wyłącznego w urzędzie patentowym. Informacja Patentowa PPNT Gdynia zaprasza na bezpłatny webinar.

kiedy: 26.09.2023 (wtorek), 11:00-12:30
gdzie: online
wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja

Wykorzystujesz w swojej działalności logo, oznaczasz produkty oryginalną marką, a może działasz pod ciekawą nazwą firmy? Zastanawiasz się, jak zabezpieczyć swoje prawa do wykorzystywanych oznaczeń? Nie czekaj, aż ktoś się pod Ciebie podszyje lub oskarży o naruszenie. Dowiedz się, jak wygląda procedura rejestracji znaków towarowych w urzędzie patentowym, jakie wymogi należy spełnić i które oznaczenia je spełniają. Upewnij się, że poprzez wykorzystywane przez Ciebie oznaczenia nie naruszasz cudzych praw wyłącznych. Poznaj zasady rządzące ochroną znaków w urzędzie patentowym i buduj bezpiecznie swoją markę!

Dlaczego warto?
Podczas spotkania dowiesz się m.in.:

- jak zastrzec nazwę firmy, markę lub logotyp i ile to kosztuje?
- czy twoje oznaczenie nadaje się do rejestracji,
- jak wygląda procedura rejestracji znaków towarowych,
- jakie są dobre praktyki w wyborze nazwy firmy, jeśli później ma być ona znakiem towarowym,
- co zyskasz, decydując się na własny znak towarowy,
- jak sprawdzić czy dane oznaczenie jest wolne i czy możesz wykorzystywać swoją markę nie naruszając cudzych praw.

Dla kogo?

Spotkanie skierowane jest do wszystkich tych, którzy prowadzą lub planują prowadzić działalność gospodarczą i wykorzystują różnego rodzaju oznaczenia. Jeśli działasz pod oryginalną nazwą firmy, masz markę albo logo - to spotkanie jest dla ciebie!

Szkolenie poprowadzi:

Dorota Nocuń - rzecznik patentowy, pracownik sekcji Informacji Patentowej w PPNT Gdynia. Specjalizuje się w tematyce ochrony własności przemysłowej (znaki towarowe, wzory przemysłowe, wzory użytkowe i wynalazki) oraz w badaniach patentowych i informacji patentowej.

Kontakt w sprawie wydarzenia:
E: patent@ppnt.pl
T: +48 58 880 81 98

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  bilet na szkolenie Informacji Patentowej
już niedostępne -