Koncert "Piotr Bułas & Garage Folks" - Żeglarski Trakt Wasilków 2024

location icon
Sala Widowiskowa Publicznego Przedszkola Słoneczne w Wasilkowie ul. Polna 1/4, Wasilków
calendar icon
Od 7 cze 19:00 do 7 cze 19:00

W Wasilkowie po raz kolejny odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej "ŻEGLARSKI TRAKT" WASILKÓW 2024. Tegoroczna edycja odbywa się w ramach Dni Wasilkowa.

Po przesłuchaniach konkursowych festiwalu zapraszamy na koncert zdobywców Grand Prix oraz zespołu Piotr Bułas & Garage Folks, którego członkowie podczas tegorocznej edycji pełnią również zaszczytną rolę jurorów konkursu.

Koncert finałowy Żeglarskiego Traktu 2024 odbędzie się w sali widowiskowej w Wasilkowie przy ul. Polnej 1/4 o godz. 19:00. 

PIOTR BUŁAS & GARAGE FOLKS -  Bluegrass z amerykańskiego południa 

Piotr Bułas & Garage Folks to zespół, który przenosi tradycje amerykańskiego bluegrassu na polską scenę muzyczną, łącząc je z naszym rodzimym duchem i pasją. Dla tych, którzy słowo "bluegrass" słyszą po raz pierwszy, jest to gatunek, który narodził się w USA w latach czterdziestych, zainspirowany muzyką Appalachów, bluesem, jazzem, szkockimi i irlandzkimi melodiami tanecznymi oraz folklorem afroamerykańskim. Charakteryzują go wykorzystanie akustycznych instrumentów strunowych, szybkie tempa, wielogłosowy śpiew oraz żywiołowe improwizacje. Piotr Bułas, lider zespołu, to nie tylko zdolny muzyk, ale także rzemieślnik, który z pasją własnoręcznie tworzy banja, mandoliny i gitary. To w jego garażu, wśród instrumentów, narodziła się idea zespołu, który przyjął prostą, acz oryginalna nazwę (w wolnym tłumaczeniu) "Goście z Garażu" i od tamtej pory zdobywa serca fanów muzyki źródeł, bluegrass i country. Piotr Bułas & Garage Folks to prawdziwy skarb na polskiej scenie bluegrass i country. Ich żywiołowe występy, oryginalne interpretacje utworów oraz niezapomniane harmonie wokalne sprawiają, że każdy koncert to niezapomniane święto muzyki.

W skład zespołu wchodzą:

• Piotr Bułas (banjo)

• Rafał Jabłoński (gitara, śpiew)

• Weronika Plutecka (skrzypce)

• Marcin Żebrowski (mandolina)

• Paweł Dubaniewicz (gitara)

• Edward Górecki (kontrabas)

Konkurs Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej organizowany jest przez Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie, Dwujęzyczną Prywatną Szkołę Podstawową im. Antoniego Bućko oraz Fundację Centrum Sztuki i Kultury Pro Musica pod honorowym patronatem Burmistrza Wasilkowa ma na celu odnajdywanie młodych talentów muzycznych, wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności, propagowanie kultury muzycznej wśród młodzieży oraz aktywnej turystyki wśród uczestników i słuchaczy.

Więcej informacji o Festiwalu na stronie: https://moakwasilkow.pl/zeglarski-trakt-2024/

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  PIOTR BUŁAS & GARAGE FOLKS - Żeglarski Trakt 2024
już niedostępne -