Doradczy Brunch "Morze możliwości. Słów kilka o zachętach, ulgach i dotacjach. Czy Polska Strefa Inwestycji ma alternatywy?"

location icon
KaJo - Restauracja & Apartamenty Świdwin Niedziałkowskiego 14, świdwin
calendar icon
Od 11 cze 11:00 do 11 cze 11:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Szanowni Państwo,

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., spółka zarządzająca Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną, KPMG w Polsce oraz Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego zapraszają na Doradczy Brunch 

pt. "Morze możliwości. Słów kilka o zachętach, ulgach i dotacjach. Czy Polska Strefa Inwestycji ma alternatywy?"

Udział w spotkaniu jest nieodpłatny, niemniej jednak obwiązuje limit miejsc - decyduje m.in. kolejność zgłoszeń. Szczegółowe zasady uczestnictwa poniżej.

Spotkanie jest dedykowane do przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem swojej działalności oraz tych planujących realizację nowych inwestycji na terenie następujących powiatów województwa zachodniopomorskiego takich jak: świdwińskiego, drawskiego, kołobrzeskiego, wałeckiego. 

TERMIN: 11 czerwca 2024, godz.11:00✔️ Przedsiębiorco jeśli planujesz nową inwestycję, bądź planujesz rozbudować swój zakład z sektora przemysłowego lub nowoczesnych usług biznesowych, skorzystaj z ulg w podatku dochodowym w ramach programu "Polska Strefa Inwestycji".

Zachęty podatkowe dostępne są w całej Polsce, w każdej gminie, na terenach, na których można prowadzić działalność gospodarczą. Podczas spotkania omówione zostaną praktyczne aspekty korzystania z pomocy publicznej, kryteria jakie należy spełnić aby uzyskać ulgi w zasięgu Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

✔️ A może szukasz innych instrumentów wsparcia do rozwoju swojego biznesu?

Partnerzy merytoryczni przedstawią szeroki wachlarz usług i produktów, ukierunkowanych na wsparcie w rozwoju przedsiębiorców w różnych obszarach. Zostaną przedstawione instrumenty finansowe, zachęty inwestycyjne, ulgi i dotacje na rozwój przedsiębiorstw.PROGRAM:

 1. Powitanie przez Organizatorów oraz Partnerów.
 2. Pomorze zachodnie firmom pomoże - Centrum Inicjatyw Gospodarczych, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
 3. Polska Strefa Inwestycji - kompleksowe wsparcie przedsiębiorców w obszarze Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. / Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna
 4. Morze możliwości. Słów kilka o zachętach, ulgach i dotacjach. Czy Polska Strefa Inwestycji ma alternatywy?  - KPMG Polska
 • Polska Strefa Inwestycji:
 • Ulgi i zachęty podatkowe:
 • Korzyści i ryzyka związane z wyborem określonej zachęty podatkowe
 • Dotacje - jako uzupełnienie każdej ulgi podatkowej

5. Poczęstunek i zakończenie spotkaniaWARUNKI UDZIAŁU:

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.
Liczba Uczestników wydarzenia jest ograniczona. O możliwości udziału w wydarzeniu decyduje kolejność dokonania zgłoszenia. Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zakończenia rejestracji w przypadku wykorzystania wszystkich dostępnych miejsc przeznaczonych dla Uczestników wybranego wydarzenia. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc Organizator zastrzega sobie również możliwość limitu ilości osób na jedną firmę. Każda z zarejestrowanych i zweryfikowanych osób otrzyma na swój e-mail potwierdzenie.

Uczestnik może zrezygnować z udziału w wydarzeniu, ale jest zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania Organizatora o rezygnacji z udziału poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: [email protected] w terminie nie później niż na 2 dni robocze do dnia wydarzenia.
Nieodwołanie uczestnictwa i nie wzięcie udziału w wydarzeniu skutkuje obciążeniem Uczestnika karą umowną w wysokości 150 zł (sto pięćdziesiąt złotych), płatna za każdego zgłoszonego Uczestnika.

PARTNER MERYTORYCZNY:

 • KPMG w Polsce jest globalną organizacją niezależnych firm świadczących usługi profesjonalne, działającą obecnie w 143 krajach i zatrudniającą ponad 265 000 pracowników w firmach członkowskich na całym świecie. W Polsce od 1990 r. świadczymy usługi audytorskie i inne usługi poświadczające, usługi z zakresu doradztwa podatkowego, doradztwa biznesowego, transakcyjnego, technologicznego, księgowego oraz rachunkowego, a stowarzyszona z KPMG w Polsce kancelaria prawna KPMG Law, kompleksowe usługi prawne. Zatrudniamy ponad 2000 pracowników w siedmiu biurach zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodz. Doradzamy polskim i międzynarodowym firmom oraz instytucjom ze wszystkich sektorów gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem bankowości, budownictwa i nieruchomości, energetyki, sektora infrastruktury, life sciences, motoryzacji, private equity, rynku dóbr konsumpcyjnych, sektora finansowego, technologii informacyjnych, mediów i telekomunikacji, transportu, spedycji i logistyki oraz sektora ubezpieczeń. U podstaw sukcesu KPMG leżą wysoka jakość oferowanych usług oraz ludzie. Naszym kapitałem jest wiedza zgromadzona przez pracowników firmy na całym świecie. Prowadzimy szereg aktywności wspierających rozwój przedsiębiorczości w Polsce. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z klientami, współpracujemy z organizacjami biznesowymi oraz przygotowujemy specjalistyczne publikacje i opracowania dotyczące różnych gałęzi gospodarki i zagadnień biznesowych. W KPMG rozumiemy, że w dzisiejszym świecie istotne jest nie tylko efektywne zarządzanie kapitałem firmy, ale też jej udział w przedsięwzięciach wspierających walkę z globalnymi wyzwaniami. W ramach inicjatywy KPMG Impact realizujemy nasze zobowiązania związane z ochroną środowiska, społeczeństwa oraz ładu korporacyjnego. Do 2030 roku planujemy osiągnąć neutralności klimatyczną poprzez redukcję emisji netto CO2 do zera, przy wykorzystaniu źródeł odnawialnych i działań offsetowych.
 • Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego (CIG, one stop shop), które jest regionalnym partnerem Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji (PAIH) oferuje profesjonalną i bezpłatną pomoc na każdym etapie procesu inwestycyjnego, a także wspiera przy planowaniu działań eksportowych. Pomagamy załatwić wszystkie sprawy w jednym miejscu. Dostarczamy odpowiedzi na pytania dotyczące terenów inwestycyjnych, kooperantów, ulg, środków unijnych. Organizujemy wizyty studyjne i spotkania z kluczowymi partnerami biznesowymi w regionie. Służymy wsparciem na każdym etapie inwestycji oraz po jej zakończeniu. 

PRELEGENCI z KPMG

 • Krzysztof Szwaja - Partner Associate, KPMG w Polsce

Krzysztof jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Rozpoczął pracę w KPMG w 2006 r. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym dla firm międzynarodowych oraz polskich firm rodzinnych. Krzysztof specjalizuje się w doradztwie z zakresu restrukturyzacji oraz prowadzenia działalności gospodarczej w specjalnych strefach ekonomicznych. Ponadto, posiada bogate doświadczenie dotyczące przeprowadzania przeglądów podatkowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług. Krzysztof doradza klientom również w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), w tym specjalnych stref ekonomicznych, podatku od towarów i usług (VAT), oraz optymalizacji podatkowej. Asystuje również klientom podczas kontroli podatkowych. Posiada bogate doświadczenie w kwestiach cen transferowych. Brał udział w projektach dotyczących przygotowania dokumentacji podatkowej i analiz porównawczych oraz podczas kontroli warunków transakcyjnych stosowanych przez przedsiębiorstwa powiązane z branży motoryzacyjnej, spożywczej i rolniczej.


 • Arkadiusz Kalwik - Manager, KPMG w Polsce

Arkadiusz jest licencjonowanym doradcą podatkowym i absolwentem studiów o profilu finansowym. Dołączył do Działu Doradztwa Podatkowego w Katowicach w 2015 roku. Odpowiada za bieżące doradztwo podatkowe, w szczególności w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), w tym podatku u źródła, oraz podatku od towarów i usług (VAT), w tym m.in. sporządzanie opinii podatkowych oraz przeprowadzanie przeglądów podatkowych. Uczestniczy w projektach związanych z pozyskaniem pomocy publicznej w związku z działalnością prowadzoną przez przedsiębiorców na terenach Specjalnych Stref Ekonomicznych (obecnie w ramach wsparcia dotyczącego Polskiej Strefy Inwestycji). Dodatkowo odpowiada za realizacje projektów z zakresu ulg podatkowych tj. Ulga B+R, Ulga IP Box czy też wsparcia w ramach programów rządowych, samorządowych oraz instytucji publicznych. Czynnie wspiera również przedsiębiorców z zakresu analizy przepisów o pomocy publicznej na poziomie zarówno polskim jak i unijnym. Arkadiusz posiada również doświadczenie dotyczące problematyki cen transferowych. Uczestniczył w projektach mających na celu m.in. weryfikacje rynkowości cen stosowanych pomiędzy podmiotami powiązanymi i przygotowanie dokumentacji podatkowej w branży m.in. stalowej, motoryzacyjnej, energetycznej, górniczej. Główni klienci Arka działają w branży przetwórstwa przemysłowego, metalowej, motoryzacji, informatyki, handlowej, nieruchomościowej, ceramicznej oraz budowlanej. Prowadzi także szkolenia w zakresie wybranych zagadnień związanych z podatkiem CIT oraz VAT jak również cenami transferowymi w ujęciu teoretycznym i praktycznym.PRELEGENT Z POMORSKIEJ AGENCJI ROZWOJU REGIONALNEGO S.A. 

 • Bartosz Świtała

Na co dzień koordynuje projekty dedykowane szeroko rozumianemu zrównoważonemu rozwojowi społeczno-gospodarczemu. Zajmuje się przyciąganiem inwestorów do Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie pomocy publicznej i instrumentów wsparcia rozwoju przedsiębiorców. Wraz z zespołem pracuje nad promocją regionu w kraju i za granicą, pomaga przedsiębiorcom i inwestorom w pokonywaniu procedur administracyjnych i prawnych, związanych z konkretnymi projektami, a także pomaga wypracować rozwiązania prawne, znaleźć odpowiednią lokalizację pod inwestycję, wiarygodnych partnerów i dostawców, integruje przedsiębiorców z samorządami i środowiskiem biznesowym. Posiada tytuł magistra ochrony, kształtowania i ochrony środowiska na Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz ukończył studia podyplomowe z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Koszalińskiej. Certyfikowany pośrednik w obrocie nieruchomościami, zarejestrowany w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Ukończył staż "Standardy obsługi inwestora" i brał udział w wielu szkoleniach w tym zakresie, organizowanych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu SA oraz partnerów regionalnych, w tym Invest in Pomerania. Stypendysta najważniejszego programu wymiany Departamentu Stanu USA - International Visitor Leadership Program (IVLP) - brał udział w projekcie dedykowanym krajom europejskim: "Rewitalizacja gospodarcza poprzez partnerstwa publiczno-prywatne". Członek Stowarzyszenia Alumni (Alumni Association U.S. State Department Exchange Programs).PRELEGENT Z CENTRUM INICJATYW GOSPODARCZYCH URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO

 • Paweł Bartoszewski

Od 2019 Zastępca dyrektora Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Członek Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.W latach 2015-2019 pracował jako doradca burmistrza Goleniowa ds. Goleniowskiego Parku Przemysłowego. W latach 2014-2015 pełnił funkcję Wiceprezesa zarządu i dyrektora operacyjnego Szczecińskiego Parku Przemysłowego Sp. z o.o., W okresie 2018-2014 pracował jako Dyrektor Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
ORGANIZATOR: 

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. od ponad 25 lat kieruje swoje działania na harmonijną współpracę z przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz władzami lokalnymi w celu rozwoju społeczno-gospodarczego. Agencja zarządza Słupskim Inkubatorem Technologicznym oraz Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Jest regionalnym punktem kontaktowym dla przedsiębiorców w ramach Programu Polska Strefa Inwestycji, swym zasięgiem obejmuje 97 gmin Pomorza Środkowego.


KONTAKT do ORGANIZATORA

Zespół ds. Promocji i Pozyskiwania Inwestorów

www.sse.slupsk.pl, tel. 59 840 11 73, [email protected]

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  bezpłatny
już niedostępne -