DDwK Zielone zmiany w instytucji kultury

location icon
Nadbałtyckie Centrum Kultury, Centrum św. Jana ul. Świętojańska 50, Gdańsk
calendar icon
Od 28 maj 15:00 do 28 maj 17:00

Pracujesz w kulturze i pragniesz aktywnie uczestniczyć w procesie zmian na rzecz ochrony środowiska? Podczas warsztatu sprawdzimy, w jakich obszarach funkcjonowania instytucji można wprowadzać zielone zmiany, porozmawiamy, jakie możemy przyjąć strategie współpracy i budowania zaangażowania oraz jakie narzędzia mogą wzmocnić proces transformacji w kierunku instytucji bardziej sprzyjającej środowisku. Poznamy także zielone inicjatywy, które są wdrażane w instytucjach kultury Trójmiasta i zastanowimy się, czy i w jaki sposób możemy czerpać z tego potencjału. Osoby uczestniczące będą miały okazję do dyskusji, sieciowania oraz twórczego myślenia nad rozwiązaniami.


ZIELONE INSTYTUCJE TRÓJMIASTA I POMORZA to grupa skupiająca osoby pracujące w trójmiejskich instytucjach, które już wprowadzają lub planują wprowadzać zielone zmiany. Jako instytucje przyglądamy się procesom zielonych zmian i coraz częściej na nie reagujemy. Prowadzimy działania merytoryczne z odbiorcami i odbiorczyniami, edukujemy się, a także zaczynamy wprowadzać zmiany w funkcjonowaniu, np. poprzez zielone zespoły czy też rozpoczynanie procesów certyfikacji. Grupa ma za zadanie wspierać wymianę informacji o wydarzeniach, ciekawych inspiracjach i inicjatywach pomocnych dla rozwoju procesów zielonych zmian w instytucjach Pomorza.


Założycielami i prowadzącymi sieć są Bartosz Rief (Europejskie Centrum Solidarności) i Marta Szadowiak (Goyki 3 Art Inkubator) - Zielone Instytucje Trójmiasta i Pomorza


Informacja o DDwK: TUTAJ

Regulamin uczestnictwa w warsztatach: TUTAJ

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  DDwK Zielone Instytucje Trójmiasta i Pomorza
Wyprzedane Brak wolnych miejsc