DDwK Warsztat z Nicnierobienia

location icon
Nadbałtyckie Centrum Kultury - Centrum św. Jana ul. Świętojańska 50, Gdańsk
calendar icon
Od 28 maj 15:00 do 28 maj 16:00

Czy coś się stanie, kiedy zdecydujemy się zrobić mniej niż zwykle? Gdy odpuścimy projekt i w jego miejsce wybierzemy czas z rodziną lub odpoczynek? A jeśli uważamy swoją pracę za istotną i misyjną - czy wtedy też zasługujemy na czas wolny?


W publicznym dyskursie nawet chwilowa bezproduktywność często jest traktowana jako kłopotliwa konieczność - potrzebna tylko po to, żeby zregenerować się do dalszej produktywności. W obliczu katastrofy klimatycznej i napędzającej ją nadmiernej konsumpcji, a także coraz bardziej rozpowszechnionych kryzysów psychicznych, potrzebna jest zmiana tej narracji. Co jeśli to właśnie odpoczynek i bezproduktywność są radykalne i niezbędne?


Podczas warsztatu krytycznie przyjrzymy się kulturowym przekazom i przekonaniom na temat pracy, i podzielimy się swoimi doświadczeniami. Przeciwstawienie się presji produktywności w pojedynkę jest niezwykle trudne - jeśli nie niemożliwe, dlatego będziemy szukać sposobów, żeby wspierać się nawzajem w odpuszczaniu, robieniu mniej i wspólnym odpoczywaniu.


AGATA PYZOWSKA - kulturoznawczyni, projektantka. Naukowo zajmuje się tematem przyjemności i radości w ruchach społecznych. Publikowała w "Czasie Kultury". Prowadzi warsztaty o odpoczynku, przyjemności i połączeniu z naturą. Praktykuje masaż tajski. W wolnym czasie uczy się odpoczywać i odpuszczać.


Uwaga! Miejsce warsztatów znajduje się na wysokości 4. piętra w wieży kościoła i może sprawiać problemy osobom z lękiem wysokości. 


Informacja o DDwK: TUTAJ

Regulamin uczestnictwa w warsztatach: TUTAJ

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  DDwK warsztaty z nicnierobienia
Wyprzedane Brak wolnych miejsc