Skóra - Anatomia, histologia, fizjologia - niezbędnik medyczny, dr Piotr Pałagin

location icon
ON-LINE
calendar icon
Od 10 lut 19:00 do 31 mar 21:59

OFF - LINE (NAGRANIA)

Część IX - X Układ moczowy, off-line (nagranie)

Konflikt energii rodzinnej, "przepływu gotówki" i "rzeki życia" to główne konflikty nerek. Połączenie ENDODERMY i MEZODERMY w nerkach. Kulki i pętla Henlego. Konflikt terytorialny jest głównym konfliktem pęcherza. Immunologia i nerki. Niewydolność nerek i dializa.


NERKA - nieprzerwany proces ciągłości życia od przodków do potomków.

KONFLIKT OGÓLNY jest związany z płynami. Na tle ciągłego konfliktu z ojcem lub z zachowaniem przodków:

- żałuję, że straciłem młodość dla kogoś lub czegoś, kto/co nie było warte mojej uwagi;
- życie jest boleśnie uciążliwe, a jednocześnie ciężkie i długie;
- nie chcę takiego życia i nie mogę już tak żyć;
- poczucie, że nie jestem w stanie wytrzymać presji życia i tego, że strumień życia niesie mnie niezależnie od mojego pragnienia;
- chcę żyć pełnią życia, a tymczasem nie czuję jego przepływu.

Nerka składa się niejako z dwóch głównych części, z których każda pełni swoją własną funkcję, ale obie te funkcje są połączone w nerce. Pierwsza funkcja - FILTRACJA - wiąże się z tym, że konieczne jest usunięcie zbędnych elementów, co prowadzi do powstania 180 litrów moczu pierwotnego, który jest filtrowany w kłębuszkach nerkowych i trafia do układu kanalików nerkowych. Drugą funkcją jest REABSORPCJA (wchłanianie zwrotne) w kanalikach nerkowych tego, co cenne i ważne dla organizmu, z czego nie wolno zrezygnować, co jest niezbędne do życia. W efekcie ze 180 litrów moczu pierwotnego pozostaje 1,5 litra moczu wtórnego, który jest następnie wydalany.
Dlatego w nerce możemy znaleźć konflikty trzech typów jednocześnie: ENDODERMALNY, MEZODERMALNY i EKTODERMALNY.

Nerka jest szczególnym organem, który żyje swoimi prawami i czasami wchodzi w wyraźny konflikt z "organizmem" jako całością, znacząco zaburzając rytm i jakość jego życia. Czasami nerki działają jakby na przekór, wbrew losowi, wbrew zdrowemu rozsądkowi, pod prąd. A słowo PRZEPŁYW jest słowem kluczowym, jeśli mówimy o całych nerkach. To właśnie w nerkach regulowane są główne parametry homeostazy, a mianowicie ilość wody "wewnętrznej", bilans soli, intensywność i szybkość przepływu energii witalnej, lepkość krwi, jakość limfy. Nerka wpływa na wszystkie inne struktury płynów i właściwości naszych płynów ustrojowych za pomocą tego, co nazywamy pompą sodowo-potasową. Wrażenie wewnętrznego zimna lub ciepła, uczucie wewnętrznego przepływu lub jego zatrzymania, uczucie intensywności przeżyć, uczucie lepkości i rozkładu lub przyśpieszenia i ciągłości procesów i wydarzeń życiowych - wszystko to można przypisać nerkom. Nerka jest organem zbiorczym (konstrukcyjnym), zmieniającym swoją funkcję, kształt, strukturę i położenie już w procesie rozwoju wewnątrzmacicznego. Ostateczne dojrzewanie nerek i różnicowanie tkanek następuje około 7-8 roku życia. Oznacza to, że dzieje się to w wieku, w którym powstaje ludzkie ciało eteryczne - pewna niewidzialna ciecz, której prawa przepływu i dystrybucji, w homeopatycznym sensie podobieństwa, są związane z pracą nerek.


Część VII - VIII Układ oddechowy, off-line (nagranie)


Najważniejszy układ i jego psychosomatyczne zależności z punktu widzenia COVID-19.

Konflikty tchawicy związane z niemożnością "oddychania tym samym powietrzem" z osobą, której nie mogę znieść. Astma oskrzelowa - "Duszę się w tym związku", "Nie mogę wybaczyć zdrady najbliższej osoby (matki)". Konflikt lęku przed śmiercią jest głównym konfliktem płuc. Życie to "łatwy spacer, ucieczka, wolność" lub "ciężka praca, przetrwanie w nieludzkich warunkach i ciągła droga do śmierci?".

Oddychanie odnosi się do pęcherzyków płucnych i tlenu. "Jeśli tlen nie dostanie się do organizmu, umrę". Strukturą, która umożliwia dostęp do tlenu, są pęcherzyki płucne. "Zwiększam ich ilość, aby lepiej oddychać". Mózg decyduje się na zwiększenie ilości tkanki pęcherzykowej, aby rozwiązać konflikt.

Konflikty:
- strach przed śmiercią, archaiczny strach przed uduszeniem,
- archaiczny strach przed niemożnością oddychania (powietrze - to kęs/łyk życia)
- oczekiwanie na ostatni oddech
- strach przed zagubieniem się w sensie przestrzennym (przestanę zajmować swoją przestrzeń, swoje miejsce)
- chcę czegoś dobrego (tlenu), nie chcę złego (dwutlenku węgla)
- chcę znaleźć wyjście
- mam trudny okres w życiu, nie ma nikogo, kto by mnie chronił; nie mam nikogo, od kogo mógłby zaczerpnąć zasobów (sił) życiowych.

Liczba pęcherzyków płucnych u osoby dorosłej wynosi 600-700 mln, u noworodka - od 30 do 100 mln. Powierzchnia oddechowa płuc waha się od 30 m2 przy wydechu do 100 m2 przy głębokim wdechu.


Zwykle nasycenie krwi tętniczej tlenem wynosi 96-98%

Konflikty tchawicy związane z niemożnością "oddychania tym samym powietrzem" z osobą, której nie mogę znieść. Astma oskrzelowa - "Duszę się w tym związku", "Nie mogę wybaczyć zdrady najbliższej osoby (matki)". Konflikt lęku przed śmiercią jest głównym konfliktem płuc. Życie to "łatwy spacer, ucieczka, wolność" lub "ciężka praca, przetrwanie w nieludzkich warunkach i ciągła droga do śmierci?".

Oddech jest zawsze tu i teraz.

Oddychamy z minuty na minutę i nie możemy przełożyć tego na później.

Oddech to życie i prawdziwy kontakt ze sobą.

Wszystkie nasze uczucia i emocje znajdują odzwierciedlenie w oddechu. W Twoim ciele zachodzą niesamowite zmiany, kiedy oddychasz spokojnie i głęboko. Płytki i przyspieszony oddech, także powoduje szereg reakcji w całym organizmie. Jesteśmy holistyczną całością, a właściwe oddychanie zapewnia nam życie i prawidłowe funkcjonowanie.

Jak to, co przeżywamy wpływa na układ oddechowy?

Przyjrzyj się najważniejszemu układowi Twojego organizmu w szerszej perspektywie.

Poznaj nie tylko jego anatomię i histologię, ale także psychosomatyczne zależności pomiędzy układem oddechowym a tym, czego doświadczamy.

Znaczenie wpływów psychosomatycznych na jego odporność.


Część V i VI - Wątroba, woreczek żółciowy i trzustka. off-line (nagranie)


Część V i VI - Wątroba, woreczek żółciowy i trzustka. off-line (nagranie)

Trzy rodzaje tkanek (EKTODERMA, ENDODERMA i MEZODERMA) w wątrobie i trzustce. Konflikty niedostatku, głód, niesprawiedliwość, niesprawiedliwy podział majątku, złość, szacunek to główne konflikty wątroby. Choroby wątroby: wszystkie rodzaje zapalenia wątroby i żółtaczka. Konflikty bezprawia i prawa do dziedziczenia własności, tytułu prawnego, pieniędzy i statusu to główne konflikty trzustki. Hiperglikemia i hipoglikemia. Konflikt cukrzycy typu 1 i 2.

Część III i IV - Przewód pokarmowy off-line (nagranie)

Układ pokarmowy. Programy przetrwania i rozwoju (kontynuacja). Co jest ważniejsze: oddychać czy jeść? Poprawność wyjaśnienia Hamera "żołądka ektodermalnego". Kwas i zasady w układzie pokarmowym. Choroby związane z gardłem, przełykiem, żołądkiem, dwunastnicą.

- jama ustna,

- gardło,

- przełyk,

- żołądek.

Choroby dwunastnicy, jelita cienkiego i grubego, esicy i wyrostka robaczkowego. Skurcze i kolka w zastawce krętniczo-kątniczej. Przejście jelita cienkiego do grubego. Odbytnica jest jak linia mety. Hemoroidy i szczeliny odbytu to problemy z tożsamością.

- dwunastnica,

- wyrostek robaczkowy,

- jelito cienkie,

- jelito grube,

- odbyt.


Część II - Jama ustna i jej okolice - off-line (nagranie)

Jama ustna i jej otoczenie, programy przetrwania i programy rozwojowe. Proporcja (udział) "człowieka" i "zwierzęcia" w życiu człowieka. Choroby i patologie warg, języka, zębów, migdałków, nosa, gardła, zatoki przynosowe.

OR (z łaciny) - JAMA USTNA,

- etap oralny (ustny) rozwoju człowieka; "człowiek oralny/ustny",

- rozwój embrionalny jamy ustnej i łuk skrzelowy,

- połączenie w jamie ustnej ENDODERMY i EKTODERMY,

- zarodek ludzki w 28. dniu rozwoju,

- chrzęstne i kostne pochodne łuków skrzelowych,

- struktura warg,

- nabłonek wielowarstwowy płaski,

- opryszczka, zapalenie warg, angulitis - problemy skórne kącików ust,

- ślina i gruczoły ślinowe (ślinianki),

- język,

- zmysł smaku/smak,

- zęby,

- migdałki,

- katar i zatoki nosowe.


Część I - Poczęcie i komórki - off-line (nagranie)

Zapłodnienie, rozwój zarodka, rozwój płodu, budowa komórki, rodzaje tkanek, znaczenie morfologiczne i symboliczne, zapłodniona komórka jajowa jest kwintesencją osoby, a wzrost, rozwój i różnicowanie są jak "homeopatyczna hodowla człowieka" z pierwotnie zapłodnionej komórki jajowej.

Poczęcie - punkt odniesienia.

Etapy rozwoju zapłodnionej komórki ludzkiej.

Kwiat życia i "geometryczne" zasady podziału zapłodnionej komórki.

Organizmy dwuwarstwowe: - warstwa wewnętrzna - złapać i strawić- warstwa zewnętrzna - zrozumieć, kogo złapać i jak żyć, gdy "wokół sami wrogowie".

Organizmy trójwarstwowe: sztuka bycia sobą, a pragnienie przynależności do... trzecia warstwa - my z "Tobą jednej krwi", "ja i moja tożsamość", "jak żyć razem, pozostając sobą", "jak nie zgubić się na świecie", "jak prawidłowo dostosować się".

- "Anegdota o robaku," pierwotna rotacja i wtórna rotacja.

- Centralna i promieniowa symetria i asymetria.

- Trzy warstwy ludzkich komórek: endoderma, ektoderma, mezoderma.

Struktura komórki:

- jądro komórki - lokalne centrum wszechświata. Odchylenie od środka i tak zwane "choroby genetyczne".

- błona komórkowa to gra "kocham - nie kocham". Zasada przetrwania = zasada podobieństwa?

- cytoplazma komórki jako idea Wielkiej Matki; wody / ziemi. Czy wszystko można rozpuścić i czy oznacza to wieczną pamięć?

Przykłady związane z cechami różnych komórek organizmu. Rzeczywiste i symboliczne interpretacje różnicowania komórek ludzkiego ciała (tkanki i komórki: nabłonkowa, nerwowa, mięśniowa, tłuszczowa, łączna, komórki krwi, komórka jajowa i plemniki).

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Część 11 - 12 - Skóra
już niedostępne 229,00 zł -
  Część 11 - 20
już niedostępne 1 180,00 zł -
  Część 1 - 20 (pełen cykl)
już niedostępne 2 074,00 zł -
  Część 1 (nagranie) - Poczęcie i komórki
już niedostępne 128,00 zł -
  Część 2 (nagranie) - Jama ustna i jej okolice
już niedostępne 128,00 zł -
  Część 3 + 4 (nagranie) - Przewód pokarmowy
już niedostępne 229,00 zł -
  Część 7 + 8 (nagranie) - Układ oddechowy
już niedostępne 229,00 zł -
  Część 9 - 10 (nagranie) Układ moczowy
już niedostępne 229,00 zł -
  Część 9 - 20
już niedostępne 1 416,00 zł -