Rozwój osobisty Kultura i Sztuka DIY, Majsterkowanie, Hobby

tkaMY kilim, tkaninę artystyczną

location icon
Hotel Hampton by Hilton Białystok Wisławy Szymborskiej 2, Białystok
calendar icon
Od 22 kwi 17:30 do 22 kwi 21:00
ticket icon
Od 250,00 zł

Zapraszamy na warsztaty tkackie, które są kontynuacją rozpoczętego cyklu warsztatów kreatywnych Akademii Sztuki Rotary Białystok, gdzie odbyły się już warsztaty malujeMY wkrótce zaprosimy Was na Warsztaty Kreatywne: odkrywaMY, fotografujeMY, szczegóły już wkrótce.


  • Dlaczego warto dołączyć?

Warsztaty tkania to czas bycia Tu i Teraz, spotkanie, rozmowy. Tu zwalnia czas a nasz umysł wyzwala z nas pokłady swobody twórczej.

Zapraszam na Warsztaty tkaMY do Hotelu Hampton by Hilton. Tu, przy krosienkach tkackich, zajrzysz w głąb siebie, wsłuchasz się w swoje potrzeby i wyrazisz siebie. Stworzysz unikatową tkaninę, pełną natury, która wypełni Twoje wnętrze, podkreśli Twój indywidualizm.

Chcę dzielić się moją pasją, wiedzą i doświadczeniem. Wiem, że działania twórcze dają wolność i wzmacniają poczucie niezależności. Podczas pracy twórczej czujemy radość, spełnienie, rozwijamy skrzydła by iść dalej, po więcej.

Wspieram kobiety, zapraszam do naszego grona również mężczyzn, by z odwagą wyraziły/wyrazili to, kim są i co noszą w sercu. Zapraszam do odczuwania niepohamowanej radości płynącej z procesu tkania swojego życia, w zgodzie ze sobą.

Zapewniam wszystkie materiały, narzędzia i wiedzę. Każda/Każdy z Was wyjdzie ze swoją pierwszą tkaniną, przygotowaną do powieszenia w swojej przestrzeni.


  • Warsztaty poprowadzi Beata Palikot-Borowska

O artystce: Twórca profesjonalny, Podlasianka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od połowy lat 90 XX wieku zawodowo związana z podlaskim przemysłem włókienniczym.

Projektuje tkaniny, dywany, maluje obrazy, stylizuje wnętrza komercyjne i prywatne. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, niezależnej Galerii Marchand w Białymstoku i grupy "Bochemia" działającej przy Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku.

Stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego na 2024r.

"Głównym budulcem moich realizacji jest czystość graficzna bieli i czerni, zastosowanie podstawowych form geometrycznych - prostokąta i koła, gra światła na wielowarstwowych strukturach; linie, ich układ, który buduje tkankę naszego świata, jak tkaninę osnowa i wątek. Moje realizacje można czytać na wiele sposobów, za każdym razem inaczej, ponieważ nakładamy na nie siatki własnych spostrzeżeń, a każdy z nas jest inny".

Czekają na Ciebie przerwy z pyszną kawą, herbatą i przekąskami przygotowanymi przez Hotel Hampton by Hilton

Dochód z warsztatów przeznaczamy na wsparcie Podlaskich Instytucji Opiekuńczo-Wychowawczych wspieranych przez Rotary Białystok

Koszt warsztatów 250 zł

zapewniamy wszystkie materiały, narzędzia i wiedzę prowadzących. Każda/Każdy z Was wyjdzie ze swoim pierwszym obrazem, tkaniną, grafiką i fotografią przygotowaną do powieszenia w Waszej przestrzeni. 

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet Udziału w Warsztatach
21 Kwietnia 2024, 23:55 250,00 zł