Kultura i Sztuka Dieta, Odżywianie i Degustacje

WINO pod KRAKOWEM. WINNICA AMONIT czyli JOANNA & MARCIN w rozmowie z MARIUSZEM KAPCZYŃSKIM. Z cyklu: OKO w OKO z WINIARZEM.

location icon
Dzikie Wino Na Kleparzu Rynek Kleparski 20, Kraków
calendar icon
Od 27 cze 19:30 do 27 cze 21:00
ticket icon
Od 50,00 zł

Paleontologów, kolekcjonerów skamielin, a przede wszystkim miłośników wina, fanów polskich win i tego, co lokalne zapraszamy na spotkanie z twórcami butikowej, w 100% rodzinnej WINNICY AMONIT, położonej ledwie 20 km od Krakowa w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego!

Już w czwartek 27 czerwca spróbujemy tegorocznych premier:

1. Musiak 2023 - wino musujące z naturalnym osadem z odmiany cserszegi fűszeres

2. Solaris wytrawny 2023

3. Johanniter wytrawny 2023

4. Rose 2023 - z odmiany regent

5. Solaris półsłodki 2023

6. Solaris Orange 2022 - wino macerowane na skórkach

Spodziewajcie się NIESPODZIANKI (wiemy, że to oksymoron, bo niespodzianek z definicji nie należy się spodziewać; w każdym razie będzie niespodzianka)

Do wina zaproponujemy Wam lokalne sery i pyszny, rzemieślniczy chleb na zakwasie oraz domowe masło, które sami kręcimy w Dzikim Winie na Rynku - szczypiorkowe i palone z cebulką karmelizowaną.

Spotkanie i degustację poprowadzi MARIUSZ KAPCZYŃSKI - wspaniały dziennikarz winiarski, jeden z najlepszych znawców polskiego wina, który aktualnie redaguje przewodnik po winnicach Jury Krakowskiej, a więc jest predestynowany do odpowiedzi na każde pytanie szczególnie dotyczące lokalnych winnic.

Gwiazdami wieczoru będą JOANNA SPAŁEK-NIEMIEC & MARCIN NIEMIEC - twórcy i właściciele winnicy AMONIT, którzy opowiedzą nam m.in.:

- jak to jest budzić się z widokiem na własną winnicę oraz pasmo Beskidów i Tatr na horyzoncie;

- ile powstaje butelek wina z półhektarowej winnicy;

- jak wymówić nazwę odmiany "cserszegi fűszeres" i skąd pomysł, by to węgierskie cudo posadzić w Małopolsce (przy okazji nauczymy Was, jak wymówić ten piękny, językowy połamaniec);

- co ukryte w wapiennych glebach amonity dają winu.

- co łączy wina z Jury

.

JOANNA SPAŁEK-NIEMIEC - nazywana nie bez przyczyny Królową Johannitera.

Z Wykształcenia Architektka Krajobrazu, Absolwentka Politechniki Krakowskiej. Od 2006 roku zajmuje się projektowaniem zieleni, winnic i winiarni.

Pasją do wina zaraziła się już na początku studiów po zrobieniu wina z przydomowych winogron. Od tego czasu zgłębia swoją wiedzę dotyczącą zarówno samego kunsztu tworzenia wina, jak i projektowania winnic. Poza pracownią projektowania zieleni (pracowniaszafran.pl) tworzy wraz z mężem Marcinem Niemcem i Anną Młynarczyk Pracownię Architektury Wina (architekturawina.pl)

.

MARCIN NIEMIEC - z wykształcenia prawnik. Winiarstwem zainteresował się w roku 2005 r, a już po 3 latach - w roku 2008 założył swoją pierwszą, eksperymentalną winnicę. Próby te zaowocowały wyselekcjonowaniem trzech głównych odmian, które od roku 2011 stanowią trzon Winnicy Amonit: Johanniter, Solaris i Regent. Wraz z żoną wchodzi w skład zespołu architekturawina.pl, gdzie zajmuje się doradztwem technologicznym i agrotechnicznym.

.

Koszt udziału w spotkaniu i degustacji: 80zł.

Bilety 'FIRST MINUTE" czyli kto pierwszy, ten lepszy: 60zł

Bilety dla członkiń Stowarzyszenia "Kobiety i Wino": 50zł

REZERWACJE: Dzikie Wino na Kleparzu & Dzikie Wino na Rynku

+48 502739673 (prosimy o SMS)

BILETY on-line: evenea.pl

.

Ilość miejsc ograniczona.

.

Jak znaleźć Dzikie Wino Na Kleparzu? Nasz wine-bar znajduje się w murowanym budynku na terenie Placu Targowego Stary Kleparz. Wejście z trzech stron od północy - od ul. Św. Filipa, od wschodu - vis-a-vis hotelu Indygo i restauracji Filipa 18 oraz od południa - od strony Placu Targowego Start Kleparz.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  FIRST MINUTE czyli KTO PIERWSZY, TEN LEPSZY

dostępnych: 1

już niedostępne 60,00 zł -
  BILET NORMALNY

dostępnych: 4

już niedostępne 80,00 zł -
  BILET dla CZŁONKIŃ STOWARZYSZENIA "Kobiety & Wino"

dostępnych: 4

już niedostępne 50,00 zł -