Języki programowania IT i Nowe technologie

Web Components co to jest i czy dalej potrzebujesz framework'a?

location icon
Politechnika Łódzka - C3 Akwarium Al. Politechniki 11, łódź
calendar icon
Od 29 lut 18:00 do 29 lut 20:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Zapraszamy na fascynujące spotkanie poświęcone technologii Web Components, które odbędzie się 29.02.2024 w Politechnika Łódzka - C3 Akwarium. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy frameworki są naprawdę niezbędne do budowy nowoczesnych interfejsów użytkownika w sieci? Na tym wydarzeniu zgłębimy tajniki Web Components i zastanowimy się, czy są one wystarczająco potężne, by zrezygnować z użycia popularnych frameworków.

Web Components to zestaw standardów internetowych, które pozwalają na tworzenie niestandardowych, hermetycznych komponentów, które można wielokrotnie używać w różnych projektach bez konieczności oparcia się na konkretnym frameworku. Podczas naszego spotkania dowiesz się, jak Web Components uwalniają kreatywność programistyczną, umożliwiając tworzenie modularnych, łatwo utrzymywanych i przenośnych komponentów interfejsu użytkownika.

W trakcie prezentacji omówimy kluczowe aspekty Web Components, takie jak Custom Elements, Shadow DOM, HTML Templates, dostarczając praktycznych wskazówek dotyczących implementacji. Zastanowimy się również, czy korzystanie z Web Components oznacza koniec potrzeby korzystania z rozbudowanych frameworków, czy może oba podejścia mogą ze sobą współistnieć, tworząc nowy wymiar elastyczności i skalowalności w tworzeniu aplikacji webowych.

Nie przegap tej okazji, aby zgłębić tajemnice Web Components, odkryć ich potencjał i podyskutować, czy są one odpowiedzią na pytanie, czy dalej potrzebujemy frameworków w dzisiejszym dynamicznym świecie web developmentu. Zapraszamy do udziału w dyskusji i wymiany poglądów na temat przyszłości tworzenia interfejsów użytkownika w sieci!

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Lokalnie

dostępnych: 18

29 Lutego 2024, 18:00
  Zdalnie

dostępnych: bez ograniczeń

29 Lutego 2024, 18:00