(Od)nowa

location icon
on-line
calendar icon
Od 15 maj 19:00 do 3 lip 20:00
ticket icon
Od 1 070,00 zł

Cena prezentowana poniżej jest ceną standardową. Dla klientów Akademii Heksagon PRO oferujemy specjalne warunki - ceny rozpoczynają się już od 1020 zł brutto za szkolenie. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, o tym jak zostać klientem akademii serdecznie zapraszamy do bezpłatnej 20 minutowej konsultacji z naszym Doradcą Rozwoju Osobistego, który omówi z Tobą najlepszy dla Ciebie program. Zachęcamy do skorzystania z poniższego linku:

https://sklepheksagon.pl/produkt/konsultacja-z-doradca-rozwoju-osobistego-pro-0/

Jak często odczuwasz stres i napięcie? Czy jest to codzienny element Twojego dnia, czy pojawia się tylko w kryzysowych momentach? A jak zachowujesz się w sytuacjach stresowych? Czy może zdarza Ci się reagować impulsywnie, zajadać emocje lub zauważasz u siebie trudności ze skupieniem uwagi? Ciągłe zmęczenie, problemy z koncentracją, niska efektywność, odkładanie na później - to wszystko objawy długotrwałego stresu. W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy zestresowani i trudno nam całkowicie unikać tego stanu. Jednak można się nauczyć, jak go rozumieć, akceptować i… pozwolić mu odejść.

Właśnie dlatego powstało szkolenie Od(nowa), łączące w sobie różnorodne techniki pracy z umysłem i ciałem, aby pokazać Ci, jak radzić sobie ze stresem. Naucz się rozpoznawać sygnały, które wysyła Ci Twój organizm, poznaj sprawdzone metody ekspertki, stosuj porady i ćwiczenia, a przejmiesz kontrolę nad swoimi emocjami, zachowaniami i myślami, po prostu - nad swoim życiem.

Opis

Czy to w ogóle możliwe, aby wyeliminować stres ze swojego życia? Odpowiedź brzmi: "Nie" i co więcej - nie powinniśmy chcieć tego robić. Stres przekazuje nam komunikat: "Zależy mi na tym, to jest dla mnie ważne". Spina nasze mięśnie i mobilizuje nas do działania, dodając nam więcej energii, abyśmy poradzili sobie z nadchodzącym wyzwaniem. Jednak obecnie, kiedy stresujemy się przez większość czasu, stres zatracił swoją pierwotną funkcję i bardziej paraliżuje zamiast pomagać. Dlaczego tak jest?

Stres nie jest spowodowany tylko czynnikami zewnętrznymi, ale także naszymi myślami. Owszem, niektóre sytuacje są dla nas stresujące, ale to zależy od tego, jak nasz organizm na nie zareaguje i czy będzie postrzegać je jako zagrożenie. Często sami się nakręcamy, mówiąc do siebie w nerwowy sposób i tworząc negatywne scenariusze. Pojawia się napięcie pomiędzy chwilą obecną i tym, jaka ta chwila "powinna być" w naszym przekonaniu. Wówczas wpadamy w spiralę niepokoju i napięcia. Zatem to, czy coś jest dla nas stresem czy nie, zależy od nas.

W dzisiejszych czasach większość z nas jest w stresie przez 24 godziny. Nasz układ nerwowy nie ma nawet chwili wytchnienia, ponieważ cały czas znajduje się w stanie gotowości. Efekt? Trudno nam odpoczywać. Cały czas musimy być czymś zajęci. Czujemy kumulujące się napięcia w ciele. Nasz organizm ma problem z regulowaniem emocji. Smutne sytuacje nas przygnębiają, pojawiają się nerwowe i impulsywne reakcje, problemy ze snem i koncentracją, a także bóle głowy. Jak sobie z tym poradzić? Na szczęście nasze ciało ma potężny, wrodzony potencjał leczniczy.

Główną odpowiedzią na problemy ze stresem jest uważność. Codziennie dociera do nas kilkaset tysięcy bodźców. Większość z nich nasz mózg musi ignorować. Dlatego nie skupia się na tym, jak czuje się nasze ciało albo jakie myśli pojawiają się w danej chwili. Wszystkie czarne scenariusze bierze za prawdziwe, niczego nie kwestionuje. Musimy nauczyć się samodzielnie podważać myśli, które przychodzą nam do głowy, i świadomie kierować swoją uwagę tam, gdzie chcemy. Dzięki temu zadbamy o siebie, nawet w stresie. Przestaniemy działać na autopilocie. Zaznamy spokoju i wyciszenia. Będziemy odporni na słowa i reakcje innych. Chcesz się tego nauczyć? Weź udział w szkoleniu Od(nowa) z Joanną Frąckiewicz.

Odszukaj w sobie równowagę, harmonię, balans i zyskaj upragniony spokój.

Jakie problemy pomoże Ci rozwiązać to szkolenie?

 • koncentrowanie się na przeszłości - skupisz się na tu i teraz, zamiast myśleć o minionych wydarzeniach;
 • napięcia i bóle w ciele - nawiążesz bezpośredni kontakt z fizycznymi wrażeniami w ciele, dzięki czemu nauczysz się, jak możesz je zredukować
 • brak energii i motywacji - przestaniesz odczuwać nieuzasadnione spadki nastroju i niski poziom energii do działania;
 • ciągłe zmęczenie - dowiesz się, w czym tkwi problem; zastosujesz strategie terapeutki, dzięki którym zadbasz o odpowiedni odpoczynek i zregenerujesz swój organizm;
 • trudności ze skupieniem uwagi i koncentracją - przestaniesz rozpraszać się drobnostkami i nauczysz się, jak przestać reagować na wszystkie bodźce w Twoim otoczeniu;
 • odkładanie swoich celów na później - jeśli rozpoczynasz jakieś działanie, ale szybko się zniechęcasz albo snujesz plany, ale rezygnujesz pod wpływem stresu, to dowiesz się, jak temu zapobiec.

Co zyskujesz, kupując to szkolenie?

Szkolenie ma charakter warsztatowy i trwa 8 tygodni. Każda jego część jest przygotowana tak, aby wyciągnąć z niej maksimum wiedzy i korzyści dla Ciebie.

Dzięki udziałowi w szkoleniu:

 • poprawisz koncentrację i nauczysz się skupiać swoje myśli, zamiast być w ciągłym stanie rozproszenia;
 • zwiększysz swoją uważność dzięki obserwowaniu swoich reakcji w stresie i poznaniu technik autoregulacji;
 • zaczniesz kontrolować swój organizm i umysł oraz zatrzymasz natłok negatywnych myśli;
 • nauczysz się rozpoznawać, kiedy organizm wysyła sygnały ostrzegawcze;
 • poznasz sprawdzone ćwiczenia i techniki antystresowe oraz metodę ich wykonywania, aby móc samodzielnie do nich wracać;
 • zwiększysz swoją efektywność i skuteczność, dzięki temu, że znajdziesz swój sposób na regenerację sił;
 • poprawisz swoją koncentrację i uwagę, ponieważ zaczniesz nimi świadomie zarządzać;
 • będziesz mieć naturalnie wysoki poziom energii do działania, bez zbędnych pobudzaczy;
 • zaczniesz realizować swoje cele i plany.

Dzięki temu szkoleniu, zdobędziesz taką wiedzę, kompetencje i umiejętności, jak:

 • Większa świadomość swojego ciała i umysłu oraz wysyłanych przez nie sygnałów.
 • Umiejętność autoregulacji oraz regulacji układu nerwowego.
 • Zbudowanie zdrowej relacji z ciałem.
 • Umiejętność samodzielnego wykonywania ćwiczeń antystresowych, opartych na technikach pracy przez ciało, mindfulness, wizualizacji, oddechu i zmiany w ekspresji genów.

Zakres tematyczny szkolenia

 • Tydzień 1: Mechanizmy stresu i ich wpływ na poziom fizjologiczny, fizyczny i psychologiczny.

Efekt: Wiesz, jak stres działa na Twój umysł i ciało. Potrafisz rozpoznać u siebie reakcje niepokoju już w początkowej fazie. Rozumiesz, jak przebiegają mechanizmy stresu i widzisz, kiedy im ulegasz.

 • Tydzień 2: Ciało w stresie. Psychogenne napięcia. Regulacje i autoregulacje - czym są i jak z nich korzystać.

Efekt: Rozumiesz sygnały wysyłane przez Twoje ciało. Masz świadomość tego, gdzie kumulują się Twoje napięcia i co one oznaczają. Wiesz, jakie stosować autoregulacyjne strategie, aby radzić sobie ze stresem.

 • Tydzień 3: Umysł w stresie - schematy myślenia, przekonania i utknięcia w ciele i umyśle. Czego potrzebuje moje ciało?

Efekt: Rozumiesz strategie i mechanizmy obronne, które stosuje Twój umysł. Potrafisz zatrzymać swoją reakcję w stresującej sytuacji, spojrzeć na siebie z dystansu i świadomie zadecydować, jak się zachowasz.

 • Tydzień 4: Percepcja wewnętrzna i zewnętrzna - czym jest i jak ją rozszerzać. Doświadczanie a doznawanie.

Efekt: Wiesz, jak działa Twoja uwaga i jak możesz świadomie nią zarządzać. Samodzielnie wybierasz to, jak chcesz się czuć i na czym skupiać. Pozbywasz się natłoku natrętnych myśli i doceniasz chwilę obecną.

 • Tydzień 5: Pamięć doświadczeń w pamięci ciała. Jak przeszłość wpływania na moje reakcje.

Efekt: Wiesz, jakie sytuacje z przeszłości powodują w Tobie reakcje stresowe. Znasz przyczyny i wyzwalacze negatywnych stanów, dzięki czemu potrafisz sobie poradzić, gdy się pojawiają, i odpowiednio zareagować. Przestajesz zachowywać się impulsywnie, masz pełną kontrolę nad swoimi reakcjami.

 • Tydzień 6: O czym mówi mój ból i dyskomfort w ciele. Poszukiwanie potrzeb zaopiekowania się sobą.

Efekt: Rozumiesz reakcje swojego ciała. Jesteś dla siebie dużo bardziej wyrozumiałą osobą i wiesz, w jaki sposób zaopiekować się sobą.

 • Tydzień 7: Zmiana relacji ze stresem. Jak odpoczywać.

Efekt: Wiesz, jaka forma odpoczynku jest dopasowana do Twoich potrzeb. Potrafisz regenerować swoje siły i znajdujesz zdrowy balans w swoim życiu. Rozumiesz, skąd bierze się Twój stres i jak sobie radzić, kiedy się pojawia.

 • Tydzień 8: Uziemienie i ugruntowanie.

Efekt: Masz lepszą kontrolę nad swoimi myślami i nie odpływasz już tak często w świat swoich wizji. Potrafisz znaleźć się w stanie "tu i teraz", stosując poznane techniki pracy z ciałem. Dowiesz się, jak radzić sobie w sytuacjach obniżonego nastroju, kryzysów czy nieprzyjemnych doświadczeń.

Pod opieką terapeutki, tydzień po tygodniu, będziesz odkrywać techniki stosowane przez najznakomitsze umysły świata w dziedzinie zdrowia, neurofizjologii i genetyki, jak: Deepak Chopra, Stephen W. Porges, Kurt Tepperwein, Aleksander Lowen, Bruce Lipton, Louis Hay, Joe Manne i wielu innych.

Co otrzymasz, kupując to szkolenie?

Szkolenie możesz wybrać w jednej z dwóch form. Wersja online z prowadzeniem to szkolenie, w którym spotkania odbywają się cyklicznie, w każdą środę, przez 8 tygodni, przy użyciu aplikacji Zoom. Natomiast wersja szkolenia w formie transmisji online uprawnia Cię do otrzymania materiału VOD do samodzielnego przyswojenia. To, co otrzymasz, zależy od danej formy szkolenia.

Udział jako uczestnik szkolenia online z prowadzeniem

Na czym polega indywidualne prowadzenie?

Podczas zamkniętych spotkań grupowych uczestnik będzie mieć taki komfort uczestnictwa, jak przy konsultacjach indywidualnych. Każdy z uczestników indywidualnie będzie rozkładać na czynniki pierwsze swoje działania - właśnie po to, aby zamienić wiedzę w praktykę i korzystać z doświadczeń pozostałych uczestników. Spotkania odbywają się 1 raz w tygodniu, w każdą środę, poprzez transmisję na żywo za pośrednictwem platformy Zoom. Każde spotkanie będzie trwać w okolicach 1,5 godziny. W trakcie szkolenia z prowadzeniem uczestnik otrzymuje:

 • 8 tygodni działania z trenerem za pośrednictwem grupy na Facebooku;
 • cotygodniową godzinną transmisję na żywo;
 • materiały dodatkowe;
 • VOD ze szkolenia.

Każdy moduł zawiera konkretne zadania domowe. W zamkniętej grupie na Facebooku oraz podczas zamkniętych transmisji na żywo uczestnik otrzymuje informację zwrotną odnośnie swoich działań nie tylko od eksperta, ale również od całej grupy.

Udział jako uczestnik transmisji online - bez prowadzenia

Jako uczestnik transmisji online, otrzymujesz dostęp do platformy multilearningowej, dzięki której masz możliwość oglądania nagrania. Nie bierzesz jednak aktywnego udziału w ćwiczeniach - tzn. nie są one sprawdzane przez prowadzącego.

Decydując się na zakup, dołączysz do grona klientów Heksagon PRO, a to oznacza, że zaczniesz otrzymywać:

 • bieżące powiadomienia o specjalnych akcjach czy wydarzeniach;
 • atrakcyjne rabaty na kolejne produkty i szkolenia (sięgające nawet do kilkuset złotych!);
 • bonusowe materiały skierowane tylko i wyłącznie do naszych klientów;
 • powiadomienia o wyjątkowych webinarach czy warsztatach, które pozwolą Ci nieustannie się rozwijać i poszerzać kompetencje z wielu zakresów.

Nie pozwól, by stres przejmował nad Tobą kontrolę i opanuj natłok niesprzyjających myśli!

Kim jest prowadząca?

Dr n. o zdr. Joanna Frąckiewicz - fizjoterapeutka, naturoterapeutka, terapeutka manualna, pedagożka, terapeutka pracy z ciałem i rozwoju osobistego.

Od 2009 roku nauczycielka akademicka na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. W swojej praktyce fizjoterapeutycznej patrzy na ciało człowieka, jego umysł i emocje jak na nierozerwalną całość. W swojej pracy łączy medycynę konwencjonalną z medycyną niekonwencjonalną, stale rozwijającą się fizjoterapie z terapiami przez ciało, pasjonuje się i zgłębia nowoczesne nurty psychologiczne, neurofizjologiczne i mechanobiologię. W 2013 roku uzyskała kwalifikacje terapeuty Terapii Czaszkowo-Krzyżowej. Posiada również dyplomy w zakresie innych terapii. Łączy terapię mięśniowo-powięziowo-trzewną, medycynę manualną z osteopatyczną pracą na zaburzeniach psychosomatycznych, pomaga uwolnić bariery w ciele i wyciszyć mechanizmy obronne powstałe na skutek psychogennych napięć lub przebytych traum. Wykorzystując terapie przez ciało, wzbogaca sesje o koncepcje pracy zaczerpnięte m.in. z metody A. Lowena S. Porgesa, P.A. Levine, D. Berceliego, D.R. Hawkinsa lub Joy Manne oraz wielu innych, którzy zauważyli nierozerwalną więź pomiędzy ciałem i umysłem.

Rola doradcy rozwoju osobistego

Doradcy rozwoju osobistego to wykwalifikowani specjaliści, przeszkoleni w zakresie rozwoju osobistego. W swojej pracy korzystają ze sprawdzonych metod, stworzonych na bazie doświadczeń Fryderyka Karzełka oraz zespołu współpracujących ekspertów. Na podstawie własnych doświadczeń oraz w wybranej przez siebie dziedzinie, z pasją pomagają innym, wspierają i czuwają nad ich postępami. To takie osoby, jak Ty, które przeszły własną drogę w poszukiwaniu szczęścia i obrały sobie za cel swój rozwój osobisty.

Dzięki doświadczeniu i zrozumieniu Twojej sytuacji, doradca rozwoju osobistego pomoże Ci stworzyć najlepszą ścieżkę rozwoju dla Ciebie i dopasuje plan szkoleń pod osiągnięcie Twoich wymarzonych celów! W trakcie procesu będzie wspierał Cię w efektywnej i skutecznej pracy nad zmianą swojego życia na lepsze oraz w osiągnięciu wymarzonych rezultatów.

Wybierając szkolenie, niekiedy kierujemy się poleceniami innych lub własnym, nieco mylnym przekonaniem, że to jest właśnie to, czego potrzebujemy. Tymczasem rozmowa z doradcą rozwoju osobistego może rzucić nieco inne światło na Twoje potrzeby. Dzięki rozmowie masz pewność, że podejmujesz dobrą decyzję, a wybrane szkolenia odpowiadają na Twoje realne problemy i potrzeby. To nie tylko oszczędność środków finansowych, ale i czasu.

Być może znasz z własnego doświadczenia sytuację, kiedy po przerobieniu jakiegoś kursu czy szkolenia tracisz motywację i nie wykorzystujesz nowej wiedzy w praktyce. Doradca rozwoju osobistego przypomina o szkoleniach i dopytuje o postępy. Dzięki temu masz większą motywację, uczysz się systematyczności i realnego korzystania z wiedzy.

Nie czekaj i umów się już dziś na bezpłatną konsultację z naszym doradcą rozwoju osobistego, który sprawdzi, czy dzięki temu szkoleniu zrealizujesz swoje cele. Sukces czeka!

https://sklep.graomilion.pl/produkt/konsultacja-z-doradca-rozwoju-osobistego-pro/

 

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Szkolenie on-line z prowadzeniem
Wyprzedane 3 850,00 zł Wyprzedane
  Szkolenie on-line bez prowadzenia
Wyprzedane 1 070,00 zł Wyprzedane