Spotkanie autorskie z Anną Kędziorą wokół wystawy "The Riverbeds"

location icon
Concordia Design ul. Zwierzyniecka 3, Poznań
calendar icon
Od 9 lip 18:00 do 9 lip 18:00
ticket icon
Od 0,00 zł

 Anna Kędziora "The Riverbeds". Wystawa i spotkanie autorskie. 

9 lipca (wtorek)  

godz. 18:00 

 sala Expo, Concordia Design Poznań

"Czy rzeka, która nie pracuje dla człowieka - odpoczywa? W pracy Anny Kędziory, od kilku lat zgłębiającej relacje rzeka-człowiek, to przyglądanie się słowom i odbijanie się od nich do opowieści o tym, co robimy rzekom, jest jednym z najbardziej interesujących wątków. Drugim - zderzenie industrialnego, pracującego ciała rzeki i naszej atawistycznej potrzeby patrzenia na rzekę jako na romantyczny krajobraz. Czy te spojrzenia znoszą się nawzajem? A może są tylko złudzeniem? Może rzeki wyparliśmy z krajobrazu naszej wyobraźni i są jedynie martwą dekoracją?" - Maria Krześlak-Kandziora. 

 "Projekt the Riverbeds meandruje od kilku lat w podrozdziałach materializując się w różnych kontekstach. Wystawa w Concordia Design łączy prace z cyklu "Rzeka pracująca", "Relikty" i "Pęknięcie". Bada miejsca styku różnych ciał wodnych - ludzkich i rzecznych. Te na krawędzi tafli wody i na brzegach. Przygląda się śladom po człowieku. Odnajduje pęknięcia, ale też miejsca, gdzie rzeka odzyskała swoją sprawczość." - mówi Anna Kędziora o swoim projekcie. Projekt powstał przy wsparciu CSW Łaźnia w Gdańsku oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. 


 Spotkanie poprowadzi Maria Krześlak-Kandziora. 

 Wystawę możecie oglądać w naszej Przystani Sztuki od 1 lipca do końca sierpnia. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Miastem Poznań i Fundacją VOX Artis.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Spotkanie autorskie z Anną Kędziorą wokół wystawy "The Riverbeds"
już niedostępne -