Kultura i Sztuka

Strefa kolekcjonowania- Klub kolekcjonerek i Miłośniczek sztuki

location icon
Kraków Hotel Indigo Old Town Św. Filipa 18, Kraków
calendar icon
Od 28 lut 19:00 do 28 lut 22:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie klubu dla miłośniczek i kolekcjonerek sztuki STREFA KOLEKCJONOWANIA!

Spotkajmy się 28 lutego 2024 roku, w środę, o godz. 19:00, ponownie w Hotelu Indigo Kraków - Old Town na ul. Św. Filipa 18, w Krakowie.

 " O sztuce kolekcjonowania z trzech perspektyw... kolekcjonera, inwestora i rynku"

Perspektywa kolekcjonera to przede wszystkim pasja i osobiste zainteresowanie sztuką. Dla kolekcjonera dzieła sztuki mają wartość estetyczną i emocjonalną, są źródłem inspiracji i osobistego związku z kulturą oraz historią. Kolekcjonerzy często inwestują wiele czasu i wysiłku w budowanie swoich kolekcji, starając się zgromadzić dzieła, które odzwierciedlają ich własne zainteresowania i wartości.
Z perspektywy inwestora sztuka staje się formą aktywów o potencjalnej wartości kapitałowej. Dla inwestora sztuka może być traktowana jako element zrównoważonego portfela inwestycyjnego, który może przynieść zwrot z inwestycji w dłuższej perspektywie czasowej. Inwestorzy sztuki starają się zrozumieć trendy rynkowe, prognozować wartość przyszłych dzieł i podejmować decyzje inwestycyjne oparte na analizie ryzyka i potencjalnego zwrotu z inwestycji.
Z kolei perspektywa rynku sztuki to dynamiczne środowisko, które podlega zmianom w zależności od trendów artystycznych, popytu i podaży, oraz zmian w ekonomii i kulturze. Rynek sztuki może być miejscem intensywnej działalności handlowej, gdzie dzieła sztuki są sprzedawane i kupowane na aukcjach, w galeriach sztuki, czy przez platformy online. Wartość dzieł sztuki na rynku często podlega wahaniom, co sprawia, że inwestowanie w sztukę jest działaniem ryzykownym, ale także pełnym potencjalnych korzyści i pasji.
Sztuka kolekcjonerska to złożona dziedzina, która łączy pasję, inwestycję i dynamikę rynkową, tworząc fascynujący świat sztuki i kultury.

Spotkanie poprowadzi kolekcjonerka i znawczyni rynku sztuki w Polsce dr hab. Elżbieta Kubińska, prof. UEK

Uwaga ! zmiana terminu naszego spotkania związana jest w ważnym wydarzeniem kulturalnym na mapie Krakowa. 29.02.2024 w Galerii Bunkier Sztuki nastąpi otwarcie wystawy daru kolekcji Teresy i Andrzeja Starmachów pt." Daj mi wszystko ".Mamy zamiar celebrować to wydarzenie wspólnie z Wami.

Przepraszamy za zmiany i zapraszamy serdecznie na dawkę wiedzy i wyśmienitego menu.!!

Gosia & Ewa

Elżbieta Kubińska jest zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, gdzie pełni funkcje Kierownika Katedry Zarządzania Ryzykiem i Ubezpieczeń oraz Dyrektora Instytutu Finansów. Posiada tytuł magistra matematyki finansowej, doktorat z analizy matematycznej i habilitację z zakresu finansów behawioralnych. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na ekonomii behawioralnej, zarządzaniu ryzykiem, inwestycjach alternatywnych. Odbyła staże naukowe na University of Perugia, Włochy (2003), Jiangxi University Finance and Economics, Nanchang, Chiny (2011), Seidman College of Business - Grand Valley State University, Grand Rapids, Stany Zjednoczone (2018), Panthéon Assas University - Sorbone II Paryż, Francja (2019). Prowadziła zajęcia na Uniwersytetach na całym świecie, University of Athens (Grecja), University of Valencia, (Hiszpania), University of Porto, (Portugalia), Guru Gobind Singh Indraprastha University in New Delhi (India), University of Economics and Law w HCMC (Wietnam).
Od lat interesuje się sztuką, kolekcjonuje sztukę współczesną, głównie artystów wywodzących się z krakowskiej ASP. Jest absolwentką studiów podyplomowych Rynek sztuki i antyków na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego realizowanych przy współpracy z Stowarzyszeniem Antykwariuszy i Marszandów Polskich. Jest koordynatorką projektu Sztuka na UEK w ramach UEK Odpowiedzialny. Z jej inicjatywy powstało Koło Naukowe Art & Finance łączące studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Koordynuje także projekt CyberSalon Sztuki, który ma na celu rozwój kolekcjonerskiego rynku sztuki.

*********

Partnerem projektu jest krakowski Hotel Indigo Krakow - Old Town, miejsce ze zdecydowanie artystyczną duszą przepięknie położone w samym historycznym centrum Krakowa. Artystyczny klimat Hotelu Indigo i niekonwencjonalny wystrój wnętrz jest wspaniałym otoczeniem na nasze cykliczne spotkania wokół sztuki i rynku sztuki, o czym przekonały się już Uczestniczki naszych poprzednich wydarzeń.

Wydarzenie jest biletowane i z ograniczoną ilością miejsc, dlatego też prosimy o wcześniejszą rezerwację na stronie serwisu Evena. Bilet w cenie 129 zł. Cena biletu obejmuje wyśmienite wino i przekąski serwowane przez Marcina Sołtysa - chefa kuchni Hotelu Indigo Kraków - Old Town. Czyli odbieramy sztukę wszystkimi zmysłami!!

***** 

STREFA KOLEKCJONOWANIA to klub dla kobiet, które chcą otaczać się sztuką i wiedzą na jej temat. Spotkanie klubowe to wydarzenie dla kobiet, które chciałyby w miłej atmosferze i przy lampce wina dowiedzieć się więcej o sztuce i rynku sztuki, o możliwościach związanych z kolekcjonowaniem dzieł sztuki; dla kobiet chętnych podjęcia ekscytującej przygody, jaką jest kolekcjonowanie. Przede wszystkim jednak chcemy rozwijać z Wami wrażliwość na sztukę i dzielić naszą pasją. Chcemy być Waszymi łączniczkami ze światem sztuki, z artystkami i artystami; chcemy pomóc Wam podążać za własnym gustem i estetycznymi fascynacjami. Chcemy też być Waszymi przewodniczkami po rynku sztuki, abyście mogły poczuć się na nim pewnie i aktywnie w nim uczestniczyć, dokonywać własnych wyborów - odkrywać w sobie Kolekcjonerki Sztuki.

******

STREFA KOLEKCJONOWANIA funkcjonuje w ramach Galerii Strefa A i Fundacji Zona Art, ul. Poznańska 6/4, 30-012 Kraków | KRS: 0000417583 | NIP: 6762457273 | REGON: 12256908500000

Przychody z działalności klubu Strefa Kolekcjonowania oraz Galerii Strefa A - projektów funkcjonujących w ramach Fundacji - przekazywane są w całości na realizację celów statutowych Fundacji Zona Art.

www.galeriastrefaa.pl | www.zonaart.org

Partner projektu: www.indigokrakow.com


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Normalny
już niedostępne 129,00 zł -