Aleksander Kwaśniewski w podcaście na żywo "Czas odzyskany" - weź udział w nagraniu

location icon
KinoGram / Fabryka Norblina Żelazna 51/53, Warszawa
calendar icon
Od 3 paź 18:00 do 3 paź 18:00
ticket icon
Od 25,00 zł

W finałowym spotkaniu pierwszej serii "Podcasty Vogue Polska na żywo" gościem Wojciecha Engelkinga będzie prezydent Aleksander Kwaśniewski. Wydarzenie odbędzie się 3 października o godzinie 18:00, jak zawsze w warszawskim KinoGramie.

O czym będzie rozmawiał pisarz z prezydentem? Publicysta i obserwator rzeczywistości z politykiem i świadkiem kluczowych wydarzeń współczesności? Na pewno o wydanej niedawno biograficznej książce, wywiadzie rzece "Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim", ale i o innych książkach (prezydent jest posiadaczem podobno aż sześciu bibliotek!), ale przede wszystkim o potężnej i niebezpiecznej mocy, która wiąże się z uprawianiem polityki.

To moc, która służy do zmieniania świata, ale i przez którą jest się zmienianym. Jest ograniczana i próbuje się wyrwać na wolność - jak gwałtownie, zależy od tego, kto ją dzierży. Władza jest głównym tematem specjalnego odcinka podcastu "Czas odzyskany", nagrywanego na żywo z publicznością, którego gościem jest Aleksander Kwaśniewski - prezydent Polski w latach 1995-2005, jeden z architektów III RP.

Można powiedzieć, że Aleksander Kwaśniewski sprawował władzę (a właściwie jej kilka rodzajów: oprócz tego, że był prezydentem, to także ministrem, redaktorem naczelnym dużego tygodnika, szefem partii) w kluczowym dla Polski momencie: przejścia od jednego ustroju do drugiego, tworzenia konstytucji, wstąpienia do NATO i do Unii Europejskiej. Kiedy poczuł, że władza jest w jego rękach - a kiedy, że się z nich wymyka? Jakie pokusy się z nią wiązały i jak bardzo bolało, gdy została stracona? W którym momencie poświęcił indywidualną karierę dla wymagań historii? To tylko kilka z tematów naszej rozmowy.

Zapraszamy do prezydenckiego pokera na słowa, opowieści, anegdoty i wspomnienia. Kawał historii i garść pogłębionych refleksji na temat współczesnej Polski widzianej oczyma jednego z najważniejszego polityków minionych dekad.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
W cenie udział w podcaście live, popcorn truflowy i nowe wydanie "Vogue Polska". Bilet na wydarzenie

W cenie udział w podcaście live, popcorn truflowy i nowe wydanie "Vogue Polska".

dostępnych: 11

już niedostępne 25,00 zł -