Warsztaty gry na bębnach zachodnioafrykańskich djembe i dundun

location icon
Akademia Rytmu Folk'n'Roll Pomorska 41, łódź
calendar icon
Od 27 mar 17:30 do 3 lip 19:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Akademia Rytmu Folk'n'Roll zaprasza na warsztaty gry na bębnach afrykańskich - otwieramy zapisy do nowych grup dla osób zupełnie początkujących:

- djembe w środy w godz. 17:30-19:00

- dundun we wtorki w godz. 19:15-20:45

- "Smyki Afryki" w piątki w godz. 18:00-19:00 - dla dzieci w wieku 6-10 lat

- prowadzimy również lekcje indywidualne


Grafik zajęć

Poniedziałek:

17:30-20:00 - grupa zaawansowana djembe & dundun

Wtorek:

17:30-19:00 - grupa djembe średniozaawansowana

19:15-20:45 - grupa dundun początkująca podstawy - NOWA GRUPA! ZAPISY!

Środa:

17:30-19:00 - grupa djembe początkująca podstawy - NOWA GRUPA! ZAPISY!

Piątek:

18:00-19:00 - Smyki Afryki - 6-10 lat - MOŻNA DOŁĄCZYĆ!

Zapewniamy wysokiej klasy bębny.


Spotkanie z muzyką bębnów afrykańskich to niezapomniane przeżycie, które integruje ludzi. To zastrzyk energii, świetna rozrywka, ale również praca grupowa, ponieważ uczestnicy w krótkim czasie tworzą "orkiestrę rytmiczną". Dodatkowo to wspaniała okazja do rozładowania emocji w twórczy sposób. Do uczestniczenia w zajęciach nie jest konieczny słuch muzyczny, wystarczy podstawowe poczucie rytmu jakie posiada praktycznie każdy.

Na zajęciach uczestnicy poznają podstawy gry na bębnach djembe i dundun, uczą się wydobywać dźwięki w poprawny technicznie sposób, poznają tradycyjne rytmy pochodzące z Afryki Zachodniej.

Bębny czekają właśnie na Ciebie!


Grupa początkująca - przeznaczona dla osób zupełnie początkujących lub z krótkim stażem gry na bębnach (kilka miesięcy). Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawy gry na djembe oraz uczą się prostych rytmów i aranżacji pochodzących z Afryki Zachodniej.


Grupa średniozaawansowana - przeznaczona dla osób, które grają na bębnach djembe od około 2 lat. Podczas zajęć uczestnicy poznają akompaniamenty, breaki, frazy solo, echauffement.


Grupa zaawansowana - przeznaczona dla osób, które grają kilka lat i chcą zgłębiać tajniki gry.


Grupa bębny dundun - poza grą na najbardziej popularnych bębnach djembe w Folk'n'Roll można poznać tajniki gry na bębnach basowych dundun. Dunduny są bardzo ważne w muzyce zachodnioafrykańskiej. To one tworzą "melodię", stanowią bazę i esencję rytmu. Znając akompaniamenty na bębnach dundun łatwiej zrozumieć partie djembe. Gra na bębnach zachodnioafrykańskich wchodzi wtedy na wyższy, bardziej świadomy poziom.


SMYKI AFRYKI - warsztaty bębniarskie dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Dlaczego mieszkańcy Afryki Zachodniej mają tak rozbudowaną rytmicznie kulturę muzyczną? Odpowiedź jest bardzo prosta! Już od najwcześniejszych momentów swojego życia obcują z muzyką, śpiewem, z bębnami - czyli z esencją rytmu! Ponieważ w naszych warunkach niewiele osób może pozwolić sobie na rodzinne djembowanie w blokach, bądź tańce-hulańce przy ognisku w parku, Folk'n'Roll przychodzi Waszym Smykom z odsieczą! Zapraszamy na cotygodniowe warsztaty muzyczno-rytmiczno-plastyczne SMYKI AFRYKI podczas których będziemy wspólnie zaprzyjaźniać się nie tylko z rytmem, ale również z kreatywnością, z pracą w grupie oraz, co najważniejsze, ze wspaniałą (i jakże huczną ) zabawą! Gra na prawdziwych bębnach, poznawanie niesamowitych rytmów afrykańskich, tworzenie własnych instrumentów, body percussion, zabawy integracyjno-rytmiczne - to właśnie nasz przepis na cudowne piątkowe popołudnie!

Smyki Afryki to nie tylko zajęcia muzyczne. Oprócz wspólnego muzykowania dzieci rozwijają zdolności manualne, pobudzają wyobraźnię i mają możliwość wyrażenia siebie poprzez różne środki artystycznego wyrazu. Na każdych zajęciach korzystając z różnorodnych technik plastycznych dzieci wykonują elementy dekoracyjne do domu lub kreatywne prace plastyczne w tym m. in. łapacze snów, breloczki do kluczy, notatniki, cotton balls, świeczniki, stroiki itp.

Pozwólcie swoim Smykom obudzić w sobie poczucie rytmu, chodźcie do Nas!


————————————————————-

O nas

Akademia Rytmu Folk'n'Roll to otwarta w 2012 roku w Łodzi szkoła nauki gry na bębnach zachodnioafrykańskich. Pierwsza w Polsce założona i prowadzona przez kobietę - Sylwię Walczak.

W naszej szkole prowadzimy regularne zajęcia dla wszystkich, którzy chcą poznać rytmy Afryki Zachodniej - muzyki mającej swe źródła w Mali, Gwinei, Burkina Faso, Senegalu… Organizujemy również warsztaty podczas festiwali, szkoleń czy firmowych integracji. Prowadzimy zajęcia dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci.

Nasi instruktorzy to profesjonaliści z pasją, którzy swoją radością i entuzjazmem zarażają innych. Instrumenty, jakie wykorzystujemy podczas imprez i warsztatów to tradycyjne bębny afrykańskie - djembe i dundun oraz różnego rodzaju perkusyjne przeszkadzajki (djabara, dzwonki, grzechotki i inne).

Folk'n'Roll to jednak coś więcej niż tylko szkoła. To także miejsce, gdzie wspólna pasja połączyła ludzi w różnym wieku, o różnych charakterach, talentach i zajęciach. Nasza Akademia to kreatywna społeczność, w której panuje atmosfera przyjaźni, radości, tolerancji i zaangażowania. A to wszystko dzięki pozytywnym emocjom, które daje muzyka płynąca z bębnów!

Pofolkuj sobie z Folk'n'Roll!


https://folkandroll.pl/

https://www.facebook.com/FolkandRoll

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Karnet
3 Lipca 2024, 19:00