OP_TALKS | Dobre praktyki. Pierwsze kroki na rynku sztuki | Spotkanie z Alą Savashevich

location icon
OP ENHEIM Plac Solny 4, Wrocław
calendar icon
Od 23 kwi 18:30 do 23 kwi 18:30
ticket icon
Od 0,00 zł

Kwietniowe spotkania z cyklu OP_TALKS zamknie rozmowa z wyróżnioną w programie OP_YOUNG, Alą Savashevich. Pochodząca z Białorusi twórczyni opowie o swojej drodze artystycznej, wątkach feministycznych oraz znaczeniu programów wspierających młode artystki i artystów.

◾ Kiedy: 23.04.2023, godz. 18:30
◾ Ilość miejsc ograniczona
◾ Gdzie: Salon Herz, V p. OP ENHEIM, Plac Solny 4, Wrocław
◾ Wstęp bezpłatny
◾ Język: polski

Z jakimi wyzwaniami mierzą się osoby stawiające pierwsze kroki w świecie sztuki? Jakie praktyki są uważane za "dobre" i godne polecenia? Dlaczego warto mieć spójną wizję tego, co chce się robić? I w końcu, jakie możliwości w kontekście prezentowania swojej sztuki, otwierają przed młodymi twórcami i twórczyniami stypendia, granty, open calle czy konkursy?

Na te oraz inne, powstałe podczas spotkania pytania, odpowie reprezentowana przez mediolańską galerię eastcontemporary i będąca jedną z najpopularniejszych w Polsce artystek, Ala Savashevich. W ubiegłym roku jej twórczość pokazywana była m.in. w holenderskim muzeum West Den Haag i na targach sztuki NADA Miami.

Na wystawę "Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy" przygotowała dwie, nigdy wcześniej niepokazywane prace i jak mówi kuratorka wystawy, Kama Wróbel: "(...) artystka konfrontuje nas, odbiorców z własnym doświadczeniem i pamięcią. Prowokuje do zadawania sobie pytań, w tym tego, gdzie kończy się system, gdzie zaczynamy się my? Moment przełamania jest najtrudniejszy - okropne jest czytać i nabierać świadomości - jak mówi Savashevich - poznawać siebie i system, w którym się dorastało".

Ala Savashevich (ur.1989, Stolin) - artystka białoruskiego pochodzenia, tworzy rzeźby, instalacje i prace wideo. Studiowała rzeźbę w Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuki w Mińsku oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, obecnie doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W swoich pracach podejmuje tematy pamięci zbiorowej i formowania tożsamości w społeczeństwach z doświadczeniem autorytaryzmu i patriarchatu. Szczególnie interesują ją mechanizmy socjalizacji do roli kobiety w systemach rodzinnych, edukacyjnych i przez płciowy podział pracy. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
OP_TALKS | OP_TALKS | Dobre praktyki. Pierwsze kroki na rynku sztuki | Spotkanie z Alą Savashevich
Kiedy: 23.04.2024 r., godz. 18:30
Gdzie: Salon Herz, V p. OP ENHEIM, Plac Solny 4, Wrocław
Wstęp wolny
OP_TALKS | Dobre praktyki. Pierwsze kroki na rynku sztuki Spotkanie z Alą Savashevich

OP_TALKS | OP_TALKS | Dobre praktyki. Pierwsze kroki na rynku sztuki | Spotkanie z Alą Savashevich
Kiedy: 23.04.2024 r., godz. 18:30
Gdzie: Salon Herz, V p. OP ENHEIM, Plac Solny 4, Wrocław
Wstęp wolny

już niedostępne -