Zdrowie i Medycyna Polityka i Gospodarka

Kobiecy wymiar władzy - wykład

location icon
Sopoteka Kościuszki 17, Sopot
calendar icon
Od 7 paź 11:00 do 7 paź 11:30

Kobiecy wymiar władzy

Władza jest zjawiskiem oddziałującym na człowieka z niezwykłą siłą. Czy władza ma płeć? Czy kobiety radzą sobie z nią lepiej niż mężczyźni?

Wykład Aleksandry Cisłak-Wójcik (Uniwersytet SWPS Warszawa)

Miejsce: SopotekaAleksandra Cisłak-Wójcik
Doktor habilitowana, profesor Uniwersytetu SWPS. Absolwentka psychologii społecznej na Uniwersytecie SWPS oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Psycholożka społeczna i polityczna, pełni funkcję prorektorki ds. nauki Uniwersytetu SWPS. W pracy badawczej zajmuje się problematyką hierarchii społecznej, w tym skutkami sprawowania i podlegania władzy, oraz problematyką identyfikacji grupowej i relacji społecznych w grupie. Autorka wielu tekstów popularnonaukowych oraz artykułów naukowych na temat władzy, identyfikacji, spostrzegania społecznego oraz rozwiązywania konfliktów, publikowanych w pismach krajowych i międzynarodowych. Realizowała projekty badawcze NCN poświęcone długoterminowym skutkom władzy oraz formom i przejawom identyfikacji z grupami, w tym grupami narodowymi, zespołami, organizacjami biznesowymi i politycznymi.

Laureatka programów stypendialnych FNP, "Polityki" i MNiSW dla wybitnych młodych naukowców. Odbyła staże m.in. na Uniwersytecie w Erlangen i Norymberdze w Niemczech oraz w IDC w Izraelu. 

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zapraszamy na wykład "Kobiecy wymiar władzy"

dostępnych: 38

już niedostępne -