Biznes i Przedsiędsiębiorczość

Behawioralne finanse. Czy znajomość psychologii pieniądza może prowadzić do bogactwa albo nauczyć nas oszczędzania?

location icon
Księgarnia Smak Słowa Bohaterów Monte Cassino 6a, Sopot
calendar icon
Od 5 paź 17:00 do 5 paź 18:30
ticket icon
Od 0,00 zł

Behawioralne finanse. Czy znajomość psychologii pieniądza może prowadzić do bogactwa albo nauczyć nas oszczędzania?

Czy pieniądz ma swoją psychologię? Czy dzięki behawioralnym finansom możemy lepiej zrozumieć, czym są pieniądze i bardziej świadomie się nimi posługiwać?

Rozmowa z Agatą Gąsiorowską (Uniwersytet SWPS Wrocław)

Prowadzenie: Katarzyna Sroczyńska

Miejsce: Księgarnia Smak Słowa

Agata Gąsiorowska
Doktor habilitowana psychologii, doktor psychologii i zarządzania, obecnie pracuje jako profesor nadzwyczajny w Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Jej główne zainteresowania naukowe obejmują pogranicze psychologii ekonomicznej i społecznej. Autorka książki Psychologiczne znaczenie pieniędzy (PWN) oraz wielu artykułów naukowych, publikowanych w prestiżowych czasopismach międzynarodowych, dotyczących tego, w jaki sposób ludzie postrzegają i jak się zachowują w sytuacjach związanych z pieniędzmi, a w szczególności z ich nieracjonalnym wydawaniem. Była redaktorem naczelnym czasopisma naukowego "Psychologia Ekonomiczna", a także, przez dwie kadencje, skarbnikiem The International Association for Research in Economic Psychology.

Katarzyna Sroczyńska
Dziennikarka i redaktorka; jej teksty ukazywały się między innymi w portalu OKO.press, w "Przekroju" czy kwartalniku "Więź".


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zaproszenie na rozmowę: Behawioralne finanse. Czy znajomość psychologii pieniądza może prowadzić do bogactwa albo nauczyć nas oszczędzania?

dostępnych: 18

już niedostępne -