Zdrowie i Medycyna

Pokolenia. Czym pokolenie Z różni się od milenialsów, od pokolenia swoich rodziców i od pokolenia dziadków? Czego mogą się wzajemnie od siebie uczyć?

location icon
Smak Słowa ul. Bohaterów Monte Cassino 6a, Sopot
calendar icon
Od 5 paź 19:00 do 5 paź 20:30

Pokolenia. Czym "pokolenie Z" różni się od milenialsów, od pokolenia swoich rodziców i od pokolenia dziadków? Czego mogą się wzajemnie od siebie uczyć?

Epoka, w której przychodzimy na świat, wpływa na nasze zachowania, postawy, wartości i cechy osobowości. To, kiedy się urodziliśmy, oddziałuje na naszą osobowość i nasze postawy silniej niż rodzina, która nas wychowała. Skąd biorą się różnice pokoleniowe i jakie są ich konsekwencje?

Rozmowa z Tomaszem Grzybem (Uniwersytet SWPS Wrocław)

Prowadzenie: Anna Świtajska (Wydawnictwo Smak Słowa)

Miejsce: Księgarnia Smak Słowa

Tomasz Grzyb
Doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu SWPS. Obecnie pełni funkcję dziekana Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej. Naukowo zajmuje się psychologią wpływu społecznego. Interesuje się także metodologią badań psychologicznych, marketingiem i nowymi technologiami. Pracę naukową łączy z praktyką marketingową. Prowadzi szkolenia w dziedzinie psychologii społecznej, manipulacji i perswazji. Od 2013 roku kształci oficerów NATO i krajów stowarzyszonych w zakresie technik wpływu społecznego.

Autor publikacji na temat psychologii wpływu społecznego, w tym ostatnio wydanej, bestsellerowej książki (współautorstwo z Dariuszem Dolińskim) Sto technik wpływu społecznego (Smak Słowa). Redaktor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych, między innymi w "Journal of Applied Psychology" oraz "Marketing i Rynek".
Od kilku lat wraz z Dariuszem Dolińskim prowadzi badania w paradygmacie Stanleya Milgrama. Owocem tych badań jest książka Posłuszni do bólu (Smak Słowa).
W 2014 roku otrzymał Certificate of Appreciation od Dowództwa Operacji Specjalnych NATO w Afganistanie.

Anna Świtajska
Redaktorka naczelna i założycielka wydawnictwa Smak Słowa. Od ponad 30 lat pracuje w branży wydawniczej. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania. Wydawanie i popularyzowanie dobrej psychologii to jej życiowa pasja.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Zapraszamy na V Festiwal Książki Psychologicznej. Na wszystkie spotkania, rozmowy, warsztaty i debatę wstęp jest bezpłatny. Bardzo prosimy o rejestrację. Liczba miejsc jest ograniczona przestrzenią Księgarni Smak Słowa w Sopocie. Zaproszenie na wstęp na rozmowę "Pokolenia. Czym pokolenie Z różni się od milenialsów, od pokolenia swoich rodziców i od pokolenia dziadków? Czego mogą się wzajemnie od siebie uczyć?

Zapraszamy na V Festiwal Książki Psychologicznej. Na wszystkie spotkania, rozmowy, warsztaty i debatę wstęp jest bezpłatny. Bardzo prosimy o rejestrację. Liczba miejsc jest ograniczona przestrzenią Księgarni Smak Słowa w Sopocie.

dostępnych: 14

już niedostępne -