"Wiek paradoksów. czy technologia nas ocali?" - rozmowa wokół książki Natalii Hatalskiej

location icon
SMAK SLOWA BOHATERÓW MONTE CASSINO, 6A, Sopot
calendar icon
Od 9 paź 12:00 do 9 paź 13:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Zapraszamy na spotkanie z cyklu Salon Literacki Smaku Słowa: "Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?" - rozmowa wokół książki Natalii Hatalskiej. Prowadzenia spotkania - Magdalena Kicińska.

Dlaczego płacimy za oszukiwanie samych siebie?

Czy robot może emocjonalnie złamać człowieka?

Jak wielkie firmy wykorzystują naszą samotność?

Natalia Hatalska pozwala inaczej niż dotychczas spojrzeć na to, czym jest życie w XXI wieku, odkryć i zrozumieć mechanizmy kierujące relacjami, technologią i polityką. Jej książka zmusza do tego, byśmy się zatrzymali i zadali sobie najważniejsze pytania: Czy można powstrzymać rozwój technologii? Co nas czeka, gdy inżynieria genetyczna pozwoli na hodowanie ludzi na szeroką skalę?
Gdzie jest granica postępu technologicznego, o ile w ogóle taka granica istnieje? To ostatni moment na zadanie niektórych z tych pytań i szukanie na nie odpowiedzi.

Natalia Hatalska mówi o najważniejszych problemach współczesnego świata: o samotności, manipulacji, dezinformacji, a także o technologii, która może przejąć nad nami kontrolę. Nie daje gotowych odpowiedzi, lecz poszerza perspektywę. Prowokuje do tego, byśmy gruntownie przemyśleli nasz stosunek do rzeczywistości XXI wieku.

Natalia Hatalska - analityczka trendów, publicystka, założycielka i prezeska instytutu badań nad przyszłością infuture.institute. Zaliczana do dziesięciu najważniejszych autorytetów polskiego biznesu.

Spotkanie odbędzie się w ramach III edycji Festiwalu Książki Psychologicznej, który swą tematyką nawiązuje do kryzysów społecznych i jednostkowych, które dotknęły nas w ciągu ostatniego roku.

Bardzo prosimy o bezpłatną rejestrację, liczba miejsc ograniczona.

Cykl spotkań w naszej księgarni dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych".

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja na spotkanie: "Wiek paradoksów. czy technologia nas ocali?" - rozmowa wokół książki Natalii Hatalskiej

dostępnych: 29

już niedostępne -