Najnowsze badania psychologiczne na temat pandemii. Rozmowa wokół książki "Człowiek w pandemii"

location icon
SMAK SLOWA BOHATERÓW MONTE CASSINO, 6A, Sopot
calendar icon
Od 8 paź 16:00 do 8 paź 17:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Najnowsze badania psychologiczne na temat pandemii w Polsce i na świecie. Wokół książki "Człowiek w obliczu pandemii" autorstwa Małgorzaty Kossowskiej, Natalii Letki, Tomasza Zaleśkiewicza i Szymona Wicharego.

Prowadzenie: Wiesław Łukaszewski

Czworo znakomitych psychologów, reprezentujących różne subdyscypliny, przygotowało wieloaspektowe opracowanie dotyczące stanu pandemii, analizowanego właśnie z perspektywy pozamedycznej. Praca ta jest przeglądem tego zagadnienia, dokonanym z uwzględnieniem zarówno klasycznych już koncepcji teoretycznych, jak i wyników najnowszych ujęć oraz badań empirycznych. Autorzy omawiają między innymi takie kwestie, jak podmiotowość człowieka znajdującego się w niejasnej i niepewnej sytuacji, rola lęku w podejmowaniu decyzji i szacowaniu ryzyka, zaufanie do innych ludzi oraz do instytucji, tożsamość grupowa i poczucie wspólnotowości, znaczenie kapitału społecznego czy zautomatyzowane lub w pełni świadome rytuały indywidualne i społeczne.

Rozważania autorów zostały uzupełnione wprowadzeniem, które z perspektywy biologicznej wyjaśnia, czym jest pandemia, a także omówieniem różnic kulturowych i rozmaitych reakcji poszczególnych państw na kryzys pandemiczny.

Spotkanie odbędzie się w ramach III edycji Festiwalu Książki Psychologicznej, który swą tematyką nawiązuje do kryzysów społecznych i jednostkowych, które dotknęły nas w ciągu ostatniego roku.

Bardzo prosimy o bezpłatną rejestrację, liczba miejsc ograniczona.

Cykl spotkań w naszej księgarni dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych".

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja na spotkanie: Najnowsze badania psychologiczne na temat pandemii. Rozmowa wokół książki "Człowiek w pandemii"

dostępnych: 14

już niedostępne -