Premiera książki Marii Jarymowicz i Anny Szuster "Uprzedzenia, wrogość czy harmonia społeczna?"

location icon
SMAK SLOWA BOHATERÓW MONTE CASSINO, 6A, Sopot
calendar icon
Od 8 paź 17:30 do 8 paź 18:30
ticket icon
Od 0,00 zł

Zapraszamy na premierę książki Marii Jarymowicz i Anny Szuster "Uprzedzenia, wrogość czy harmonia społeczna". Prowadzenie: Bogdan Wojciszke

We współczesnym świecie jest wiele niepokojących zjawisk, które stanowią źródło uprzedzeń i wrogości. Niebagatelną rolę odgrywają w tym media i kształtowany przez nie obraz życia społecznego, który - często nieświadomie - uznajemy za prawdziwy i o tym między innymi jest ta książka.

Większa świadomość i refleksyjne myślenie mogą nam ułatwić poruszanie się w tym świecie, unikać pułapek, oddzielać to, co jest, od tego, co się tylko wydaje. A to z kolei sprzyja otwartości i budowaniu harmonii społecznej, która - wbrew pozorom - ciągle jest możliwa.

Ważnym drogowskazem może być tutaj psychologia i wiedza gromadzona przez nią od dziesięcioleci, nieustannie wzbogacana i weryfikowana. Dzięki tej wiedzy można bardziej przenikliwie patrzeć na to, co się dzieje wokół nas (a także w nas samych), przyglądać się temu, co nas dzieli, a co łączy, i czynić ten świat choć odrobinę lepszym. Dla wszystkich. Dla każdego z nas.

Spotkanie odbędzie się w ramach III edycji Festiwalu Książki Psychologicznej, który swą tematyką nawiązuje do kryzysów społecznych i jednostkowych, które dotknęły nas w ciągu ostatniego roku.

Bardzo prosimy o bezpłatną rejestrację, liczba miejsc ograniczona.

Cykl spotkań w naszej księgarni dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych".

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja na spotkanie: "Premiera książki Marii Jarymowicz i Anny Szuster "Uprzedzenia, wrogość czy harmonia społeczna?"
już niedostępne -