e-konferencja EDUKACJA W AKCJI - innowacje w edukacji - trendy 2022

location icon
Centrum Nauki Experyment al. Zwycięstwa, Gdynia
calendar icon
Od 21 kwi 18:00 do 21 kwi 18:00

e-konferencja dla nauczycieli EDUKACJA W AKCJI 2022

Zapraszamy do udziału w 9. edycji konferencji dla nauczycieli EDUKACJA W AKCJI - innowacje w edukacji - trendy 2022!

Spotykamy się już 21 kwietnia, tym razem jeszcze w wersji online. Wydarzenie, jak co roku wypełnione będzie wykładami, dyskusjami oraz warsztatami. W konferencji będzie można wziąć udział, korzystając z platformy Zoom. Wśród prelegentów znaleźli się Dawid Łasiński (Pan Belfer), Krzysztof Chojecki (Pi-stacja), a także przedstawiciele Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, Bio Laboratorium PPNT Gdynia i WWF Polska.

Dotychczas znana nam tradycyjna edukacja powoli przechodzi znaczącą transformację systemową. W związku z nieustającym rozwojem technologicznym, elastyczność i adaptacja mają kluczowe znaczenie, zarówno w kwestiach zaspokajania potrzeb uczniów i nauczycieli, jak również w stymulowaniu młodzieży i dzieci do nauki. Zintegrowane podejście do nauk ścisłych, wykorzystywanie nowych technologii jako istotnego narzędzia wspierającego edukację, zróżnicowane metody nauczania, wspieranie młodzieży zdolnej i kształcenie przyszłych naukowców - to zagadnienia, które z pewnością zostaną szczegółowo omówione w ramach tegorocznego spotkania.

Dlaczego to takie ważne? Gwałtowny rozwój, nowe technologie i globalizacja wymusiły niezapowiedziane reakcje, również ze strony systemu edukacji. W obliczu tych zmian musimy nauczyć się wyciągać konstruktywne wnioski i wykorzystywać dobre praktyki, które wykształciły się jeszcze mocniej w ostatnich miesiącach. Wiemy, jak ważne jest posiadanie odpowiednich zasobów, takich jak: dostęp do nowoczesnych technologii, filmów instruktażowych, zaplecza ekspertów, z pomocy których można skorzystać. Zauważamy również jak ważne jest rozwijanie w uczniach zdolności krytycznego myślenia, umiejętności komunikacyjnych oraz współpracy.

Konferencja to przede wszystkim przestrzeń do wymiany doświadczeń, ale też wspólnego zdefiniowania i poszukiwania rozwiązań dla problemów, z którymi mierzą się obecnie zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. To również okazja do poznania niestandardowych metod dydaktycznych oraz znalezienia odpowiednich narzędzi. Zaprosiliśmy ekspertów z całej Polski, którzy między innymi przedstawią Wam sprawdzone przez siebie metody nauczania, proponując tym samym rozwiązania, w jaki sposób pracować z uczniem, aby efektywnie wspierać jego rozwój. Skupimy się również na wyzwaniu, jakim jest wydobywanie mocy i potencjału uczniów i uczennic wybitnie uzdolnionych.

Więcej informacji o programie konferencji znajdziecie TUTAJ.

Więcej informacji o prelegentach odszukacie TUTAJ.


kontakt l.golaszewska@experyment.gdynia.pl | 512 493 716


kiedy

czwartek, 21 kwietnia | 18.00 - 21.10


dla kogo

  • nauczycieli na wszystkich poziomach nauczania
  • specjalistów działających w obszarze edukacji nieformalnej
  • pracowników centrów nauki zajmujących się współpracą ze szkołami


korzyści

  • udział w inspirujących wykładach
  • wymiana doświadczeń
  • możliwość aktywnego udziału poprzez zadawanie pytań gościom
  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych, w tym filmów warsztatowych
  • zaświadczenie o udziale w konferencji


rejestracja na konferencję

  • liczba miejsc na konferencję jest ograniczona
  • udział w konferencji i warsztatach jest bezpłatny


Wydarzenie jest częścią projektu "SPINaj naukę" dofinansowanego z Programu "Społeczna Odpowiedzialność Nauki" Ministra Edukacji i Nauki. Patronat nad wydarzeniem objęły serwis Nauka w Polsce PAP, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki oraz blog Profesorskie Gadanie. Więcej o projekcie można przeczytać tutaj.


Polityka przetwarzania danych osobowych

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Konferencja Edukacja w Akcji. Innowacje w edukacji - trendy 2022
Wyprzedane Brak wolnych miejsc