IT i Nowe technologie

Jit.QA x 3QA: 62. Spotkanie

location icon
Sportowa Centrum, budynek B ul. Sportowa 8, Gdynia redłowo
calendar icon
Od 17 paź 17:30 do 17 paź 21:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Cześć!

Wspólnie z Jit Team zapraszamy na #62 spotkanie już 17 października (wtorek) o 17:30 w Gdyni Redłowo - Sportowa Centrum ul. Sportowa 8, budynek B. Spotkanie stacjonarne. Liczba miejsc jest ograniczona.

  • Nie drukuj biletu. Na miejscu będzie lista.
  • Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz dotrzeć na spotkanie powiadom nas o tym mailowo ([email protected]) lub poprzez FB (profil 3QA), zwolnimy bilet w systemie.

Agenda:

> 17:30 - 18.00 Przywitanie Uczestników
> 18.00 - 19.20  Prezentacje
> 19:20 - 21:00 Networking & Pizza


Tomasz Klepacki

👤 Test Automation Lead oraz Test Achitect w Jit Team. Od 10 lat specjalista w projektowaniu, rozwoju i utrzymaniu testów automatycznych dla aplikacji webowych oraz testów wydajnościowych. Doświadczenie w obszarze testowania zdobywał m.in. w projektach w branży ubezpieczeniowej, morskiej, zarządzania informacją oraz e-commerce. Obecnie pełni rolę Test Leada w greckiej firmie Signal Ocean, dostarczającej platformę odpowiedzialną za analizę danych dla branży zarządzania statkami. Entuzjasta testowania automatycznego, nowych technologii oraz tematyki TestOps. Regularnie udziela się w społeczności jako speaker oraz trener na polskich i międzynarodowych konferencjach. Twórca bloga automatyzacja.it na którym dzieli się swoją testerską wiedzą i doświadczeniem.

"Sorry Cypress jako alternatywa do równoległego wykonywania testów dla Cypress Dashboard"

💡 Cypress.IO to jeden z najszerzej rozpowszechnionych i masowo przyjętych przez testerów i programistów frameworków do testowania E2E. Niestety, wiele zespołów programistycznych wciąż zmaga się z optymalizacją procesów Continuous Integration, w których testy UI są wykonywane właśnie za pomocą Cypress'a. Aby uniknąć dodatkowych kosztów (Cypress Dashboard), próbują zaimplementować własne, niestandardowe rozwiązania zapewniające mechanizm równoległego wykonywania testów na wielu maszynach.Odpowiedzią na te zmagania może być użycie-open sourceowej biblioteki Sorry Cypress, która stanowi darmową alternatywę dla Cypress Dashboard, usuwającą ograniczenia w paralelizacji testów. W trakcie prelekcji przedstawię funkcjonalności, jakie oferuje Sorry Cypress oraz zaprezentuję na żywo, w jaki sposób postawić własną infrastrukturę Sorry Cypress na platformie chmurowej Heroku.


Paweł Dolny

👤 Jestem liderem ds. automatyzacji testów oraz architektem testów Jit Team. Od ponad 10 lat moja specjalizacja skupia się na projektowaniu, rozwoju i utrzymaniu testów automatycznych dla zaawansowanych aplikacji webowych oraz systemów backendowych. Zdobywałem swoje doświadczenie w różnych branżach, w tym telekomunikacyjnej, lotniczej, fashion oraz e-commerce. Jestem pasjonatem testowania automatycznego, nowych technologii i tematyki TestOps. Aktualnie pełnię rolę Test Leada w jednej z największych polskich firm odzieżowych, będąc odpowiedzialnym za wielomodułowe testy integracyjne systemów backendowych.

"JDBI czyli czego użyć kiedy trzeba cos sprawdzić w bazie"

💡 JDBI (Java DataBase Interface) to narzędzie biblioteki Java, które umożliwia programistom efektywne interakcje z bazami danych za pomocą języka Java. Jest to popularna biblioteka, która ułatwia dostęp, manipulację i przetwarzanie danych w bazach danych relacyjnych.

Główne cechy biblioteki JDBI to:


  • Minimalizm i prostota: JDBI jest zaprojektowane w taki sposób, aby minimalizować zbędny kod i skomplikowane konfiguracje. Pozwala to programistom skoncentrować się na logice biznesowej, a nie na detalach obsługi bazy danych. 
  • Łatwa integracja: JDBI może być łatwo zintegrowane z różnymi bazami danych, takimi jak MySQL, PostgreSQL, SQLite i wiele innych, co czyni je wszechstronnym narzędziem do pracy z różnymi systemami baz danych.
  • Mapowanie wyników: JDBI pozwala mapować wyniki zapytań SQL na obiekty Java, co ułatwia pracę z danymi w sposób bardziej obiektowy i czytelny. 
  • Rozszerzalność: JDBI jest rozszerzalne i pozwala na dostosowywanie zachowania poprzez dodawanie własnych mappujących strategii i obsługiwanych typów danych. 

Ogólnie rzecz biorąc, JDBI jest przydatnym narzędziem dla programistów testów automatycznych w Java, którzy pracują z relacyjnymi bazami danych. W swojej prelekcji przedstawię niektóre z wyżej wymienionych funkcjonalności jakie oferuje JDBI w formie lekkiego livecodingu przeplatanego omówieniem możliwościPartner 62. Spotkania

Jit Team jest firmą budującą zespoły techniczne tworzące oprogramowanie dla klientów z całego świata działających w różnych branżach m.in. logistycznej, finansowej czy e-commerce. Jit Team obecnie współpracuje w stałym trybie z ponad 500 ekspertami IT, doskonałymi specjalistami z zakresu testowania, programowania czy analizy biznesowej, którzy realizują zadania dla naszych klientów w biurach w Gdyni, Warszawie, Rzeszowie oraz zdalnie z każdego zakątka Polski. A po godzinach dzielą się oni swoją wiedzą i doświadczeniem podczas branżowych eventów, na krajowych i międzynarodowych konferencjach, ale również w trakcie wewnętrznych spotkań Jit Community. 


PartnerzyDołącz do wydarzenia!

Zapisz się do newsletter'a! https://trojqa.pl/

Zostań prelegentem! https://trojqa.pl/zglos-swoje-wystapienie/

baner z logiem 3QA

Jesteśmy pasjonatami jakości. Od 2014 roku w Trójmieście tworzymy przestrzeń do wymiany wiedzy oraz integracji środowiska IT, któremu bliskie są promowane przez nas wartości.

3QA jest społecznością zorientowaną na szeroko rozumianą JAKOŚĆ w IT - dotyczącą zarówno firm, produktów, sposobów zarządzania czy myślenia, ale również konkretnych jednostek i zespołów.

3QA tworzą ludzie lubiący dzielić się wiedzą i wspólnie poszerzać horyzonty. 3QA to JA i TY.

Każdy z nas tworzy społeczność i wszyscy mamy prawo w niej działać, wpływać na jej kształt oraz z niej korzystać.Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Jit.Qa x 3QA 17.10.2023
już niedostępne -