Książka? Tekst czy ilustracja? Spotkanie z Krystyną Rybicką, historyczką sztuki, kustoszką, kuratorką wystaw i wielką miłośniczką książki ilustrowanej

location icon
ogródek Nadbałtyckiego Centrum Kultury ul. Korzenna 33/35, Gdańsk
calendar icon
Od 11 cze 11:00 do 11 cze 12:30
ticket icon
Od 0,00 zł

Jak opowiedzieć o fenomenie książki? Ten prostokątny przedmiot ograniczony okładką mieści we wnętrzu zadrukowane słowami i obrazami kartki, a równocześnie przechowuje w sobie i celebruje najgłębsze emocje i mądrość. Może warto powrócić do własnych pierwszych spotkań z książką, kiedy to nieustraszeni bohaterowie niejednej bajki, czy powieści pozostawili w naszej pamięci trwały ślad, wręcz kształtowali upodobania i poglądy. Czy rzeczywiście w zakamarkach wspomnień pozostały jedynie ulubione teksty? Czy żywsze powracają ilustracje, z których każdy szczegół został bardzo dokładnie zapamiętany oczami czujnego dziecka?

Zapraszamy na spotkanie z książkami zaprojektowanymi przez artystów określanych dziś mianem Polskiej Szkoły Ilustracji, aby przyjrzeć się stworzonej przez nich szacie graficznej, która niezmiennie opiera się działaniu czasu, pozostaje awangardowa, wpływa na kreowanie książki dla dzieci jako dzieła sztuki.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Książka? Tekst czy ilustracja?
już niedostępne -