Spotkanie Dialogi z przyszłością. Życie po komfortocenie

location icon
PPNT Gdynia | budynek III | sala kinowa al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia
calendar icon
Od 13 gru 17:00 do 13 gru 18:30
ticket icon
Od 0,00 zł

Spotkanie: Dialogi z przyszłością. Życie po komfortocenie

Już 13 grudnia zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu "Dialogi z przyszłością", podczas którego Bogna Świątkowska rozmawiać będzie z Barbarą Majerską oraz Małgorzatą Kuciewicz. Jakie będą nowe definicje komfortu? Jakie korekty na dzisiejsze rozumienie dobrostanu nałoży przyszłość? Jaką rolę w aktywnym wyobrażaniu sobie nowych standardów projektowania funkcjonalnego i wygodnego otoczenia odgrywa zrozumienie zjawisk wykraczających daleko poza dziedzinę designu, architektury, urbanistyki?

Punktem wyjścia do dyskusji jest konieczność odejścia od komfortu opartego na eksploatacji paliw kopalnych i na wysokoemisyjnych technologiach. Jak prognozują badania naukowe, wkrótce wyczerpią się możliwości komfortowego funkcjonowania społeczeństw bez oglądania się na koszty środowiskowe (w szczególności w odniesieniu do mieszkańców tzw. "globalnej Północy"). Musimy przygotować się na zmiany w naszej rzeczywistości - na życie "po odejściu komfortu". W ramach projektu "Laboratorium badań nad szczęściem. Życie po komfortocenie" Fundacja Bęc zmiana zachęca do zastanowienia się nad zagadnieniami związanymi z miejską ekologią, gospodarką przyszłości, poszukiwaniami nowych źródeł optymizmu, poszukiwaniem wzmocnienia pozytywnych potencjałów działań człowieka.

W sytuacji kryzysowej uruchomienie kreatywności staje się jedną z kluczowych umiejętności. Wykorzystanie zasobów wyobraźni, jakimi dysponują środowiska kreatywne, stworzy potencjał rozwiązywania "poważnych" problemów z różnych dziedzin, a na pewno stanie się inspiracją do zmiany sposobu myślenia, wyjścia z kolein przyzwyczajeń. Wyobraźnia jest zasobem, bez którego miasta ani społeczności nie mogą się rozwijać.

moderacja: Bogna Świątkowska | Fundacja Bęc Zmiana
gościnie: Barbara Majerska | Workplace 
                 Małgorzata Kuciewicz | CENTRALA
kiedy? 13.12.2023, godz. 17:00 
gdzie? PPNT Gdynia, bud. III, sala kinowa, al. Zwycięstwa 96/98

organizatorzy: Gdynia | PPNT Gdynia | Centrum Designu | Gdynia Design Days
partner merytoryczny: Fundacja Bęc Zmiana
partnerzy medialni: Architektura & Biznes, trojmiasto.pl, Prestiż Magazyn Trójmiejski 

więcej informacji na: www.gdyniadesigndays.eu

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Spotkanie Dialogi z przyszłością. Życie po komfortocenie
już niedostępne -