Żydowski Kraków: Kazimierz i getto

location icon
Stara Synagoga (przed wejściem) ul. Szeroka 24, Kraków
calendar icon
Od 4 maj 15:00 do 4 maj 15:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Żydzi mieszkali w Krakowie przez stulecia. Na kilkaset lat ich domem stała się wschodnia część osobnego wówczas miasta - Kazimierza. Tuż przed wybuchem II wojny światowej stanowili nawet 25% mieszkańców naszego miasta - dziś żyje ich garstka.

Odwiedźmy miejsca związane z ich obecnością, z ich historią. Poznajmy historie niebanalnych postaci. Zobaczmy, co zainspirowało Stevena Spielberga i co przyciągnęło tutaj od lat 90. tłumy turystów z Polski i z całego świata, którzy na nowo odkryli dziedzictwo praktycznie zapomniane w okresie PRL. Poczujmy atmosferę dawnego świata, który w większości odszedł do przeszłości. W większości, ale nie całkowicie. Poznamy zatem także współczesne życie żydowskie w Krakowie.

Drugą część wycieczki poświęcimy na poznanie historii getta z lat 1941-1943 i najważniejszych miejsc z nim związanych. Ze względu na tematykę, ta część wycieczki nie jest zalecana dla osób poniżej 15. roku życia.

Spotkajmy się pod Starą Synagogą przy ul. Szerokiej. Wycieczka zajmie nam 2,5 do 3 godzin. Cena wynosi 30 zł, jest to kwota uwzględniająca czas pracy przewodnika, podatek (potwierdzeniem opłaty będzie paragon wręczony na miejscu zbiórki) oraz opłaty serwisowe. Dzieci do 5. roku życia przychodzą za darmo! Za starsze, do 15. roku życia, trzeba zapłacić połowę pełnej kwoty (bilet ulgowy). Wycieczka nie obejmuje płatnych wstępów.

Przed zapisem i zapłatą warto się zapoznać z zasadami: https://krakonik.com/zasady-wycieczek-ogolnodostepnych/

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Normalny
4 Maja 2024, 14:30 30,00 zł
  Bezpłatny (do 5. r.ż.)
4 Maja 2024, 15:00 bezpłatny