Zdrowie i Medycyna Muzyka i Taniec Sport Polityka i Gospodarka

Wiosenny warsztat Feldenkraisa - barki + łopatki + żuchwa + oczy + biodra

location icon
Yoga Republic ul. Śniadeckich 18 lok 1, Warszawa
calendar icon
Od 13 kwi 10:00 do 13 kwi 15:00
ticket icon
Od 250,00 zł

Zapraszam na kolejne warsztaty mojego autorstwa w Warszawie!

Feldenkrais - taniec i ruch - barki, łopatki, żuchwa, oczy i biodra

Na kolejnych warsztatach, w ramach których łączę lekcje Feldenkraisa z tańcem, ruchem spontanicznym i głosem zajmiemy się łopatkami, barkami, żuchwą i biodrami. 

 • Po czasie przesilenia poszukamy wiosennej odnowy, witalnej różnorodności w ruchu i w domu każdego, każdej z nas czyli w ciele. 
 • Postaramy się przebudzić nasz organizm do życia tak jak budzą się kiełkujące nasiona bez w spokojnym rytmie w z pozoru niezauważalnej sekwencji mikro-ruchów, bez pośpiechu i napięcia
 • Poszukamy istoty i źródła ruchu mobilizując delikatnie nasze ciało i wprawiając je w życiodajny ruch odzwierciedlony następnie w spontanicznym tańcu. 
 • Być może uruchomimy także nasz głos w formie naturalnych ćwiczeń emisyjnych towarzyszących ruchowi, który jeśli będzie po temu przestrzeń przybierze formę wiosennej melodii.

Metoda Feldenkraisa® oferuje unikalny i praktyczny sposób na pełniejsze wykorzystanie naszego potencjału. Jest to metoda edukacyjna skupiająca się na nauce i ruchu, która może przynieść poprawę sprawności ruchowej i lepsza integracje funkcjonalna. Nazwa pochodzi od nazwiska jej twórcy, Moshe Feldenkraisa (1904-1984), inżyniera i fizyka oraz nauczyciela judo. Metoda Feldenkraisa jest jedną z najbardziej znanych metod edukacji somatycznej. Metodę tę od kilku dziesięcioleci stosują muzycy, sportowcy, tancerze, aktorzy, ćwiczący jogę, pilates i wszyscy, którzy zajmują się rozwojem osobistym. Podczas warsztatu zanurzymy się w praktyce metody Feldenkraisa. Uczestnicy poznają cztery lub pięć lekcji metody Feldenkraisa obejmujących zróżnicowane wzorce psychoruchowe we wspomnianym obszarze. Następnie postaramy się ugruntować te doświadczenia w tańcu, ruchu spontanicznym wychodząc od prostych wydawałoby się funkcji ruchowych. Będzie to również powrót do czasów dzieciństwa, kiedy kreatywność, otwartość i radość z odkrywania naszego ciała były udziałem każdego z nas. Spróbujemy połączyć szósty zmysł z pamięcią ciała oraz myślą i świadomym działaniem; nie zapomnimy o oddechu, włączymy także głos. Wreszcie zajmiemy się codzienną medytacją, funkcjami takimi jak rolowanie, siadanie czy wstawanie, które, są początkiem wszystkich działań ruchowych i jak się okazuje, mogą być również obszarem badań i odkryć. Każdy z warsztatów został pomyślany jako pewnego proces.


Jakie są korzyści?
 • Ulga od napięcia mięśniowego, lepsze poznanie własnego ciała
 • Łatwiejsze i pełniejsze oddychanie, metody radzenia sobie ze stresem poprzez ruch
 • Większy relaks i dobre samopoczucie, oraz ćwiczenia medytacji ruchowej, którą można stosować na co dzień
 • Lepsze wyniki w sporcie, tańcu, muzyce i działaniach performatywnych - rozwinięcie kompetencji psychomotorycznych
 • Większa łatwość wykonywania codziennych czynności, większa świadomość ciała, rozluźnienie napięcia mięśniowego w tym mięśni twarzy, szczęki, krtani
 • Zwiększona witalność, oraz świadomość pozwalająca lepiej radzić sobie z dolegliwościami psychosomatycznymi i stresem

Co ze sobą zabrać? wygodny przyjemny strój, matę / koc - mały jasiek pod głowę, wodę oraz przede wszystkim CIEKAWOŚĆ SIEBIE.

Z rzeczy praktycznych - będą lekcje w pozycji lezącej na plecach na boku, być może także na brzuchu, oraz w pozycji siedzącej. Jak zwykle będziemy się turlać po podłodze szukając nieznanych do tej pory form rolowania, będzie dużo ruchu w kilku poziomach, będziemy eksplorować ruch w różnych sytuacjach i jego aspektach, będziemy mierzyć się z ograniczeniami w obszarze zmysłów i przestrzeni. To czego się nauczymy będziemy się starali przełożyć na praktykę w tańcu i ruchu spontanicznym oraz emisji głosu. Będzie dużo relaksu i trochę wysiłku, trochę skupienia i dużo śmiechu i mam nadzieję że radości z odkrywania siebie. 

Wiele zależy od Was! Jest to warsztat przeznaczony zarówno dla osób, które miały już do czynienia z metodą Feldenkraisa, jak i dla tych którzy chcieliby ją poznać.

Szczegóły wydarzenia:

Kiedy: 13 kwietnia 2024 r. (sobota)

Godziny: 10:00-15:00

Cena: bilet pojedynczy - 250 zł od osoby, bilet podwójny - 225 zł od osoby

Gdzie: Yoga Republic ul. Śniadeckich 18 lok 1, Warszawa

Ilość miejsc: max. 10-12

Zapisy / szczegóły: Grzegorz Krowicki, tel: 660704704, e-mail: [email protected] 

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 150 zł i wysłać maila z imieniem i nazwiskiem i informacją o dokonaniu wpłaty. 
Numer konta: tel


O prowadzącym: 

Grzegorz Krowicki rozpoczął treningi w praktyce metody Feldenkraisa w 2010 roku w Paryżu pod okiem Myriam Pfeffer w wyniku swoich doświadczeń sportowych i ruchowych, a także odkrył ścieżkę dalszego rozwoju w metodzie Feldenkraisa, pozwalającą na integrację dotychczasowych praktyk rozwojowych w obszarze ciała, umysłu i emocji. Jego nauczycielami byli także Paul Newton, Sabine Pfeffer, Ted Presland, Francois Combo. Po śmierci Myriam Pfeffer kontynuował naukę w Centro Scientifico del Movimento w Strigarze we Włoszech. Tam jego nauczycielami byli: ś.p. Tina Broccoli, Eilat Almagor, Steve Rosenholz, Anat Krivine, Mara della Pergola, Beatriz Walterspiel, Simone Broccoli. W listopadzie 2016 ukończył szkolenie i uzyskał dyplom certyfikowanego praktyka (nauczyciela) Metody Feldenkraisa.Jego pasją jest kajakarstwo rzeczne i morskie, ski-alpinizm, nurkowanie, taniec i śpiew. Posiada doświadczenie trekkingowe zdobyte w Indiach, Nepalu, na Kubie, Indonezji, Jordanii, Zanzibarze, Grecji, Jordanii, Kolumbii i na Majorce. Ma ponad 20-letnie doświadczenie jako chórzysta. Śpiewa w sekcji basowej Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego (WCHM) w Warszawie pod dyrekcją Borysa Somerschafa. Uprawiał jogę, tai chi, Teatr No, taniec nowoczesny, kontakt improwizację, tango, 5Rytmów, pantomimę, teatr Grotowskiego. Od ponad 20 lat doradza firmom i organizacjom w obszarach związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi i coachingiem.

Czego doświadczają uczestnicy i uczestniczki moich warsztatów? (Na bazie opinii po warsztatach)

 • Ruchu, dużo uzdrawiającego ruchu
 • Ograniczeń, ale takich zdrowych
 • Rozluźnienia w miednicy
 • Luziku w bioderkach
 • Spokoju i dobrego nastroju
 • Radości z nauki chodzenia
 • Zrozumienia znaczenia miednicy
 • Radości z nowych umiejętności
 • Owocnego czasu w postaci bardzo ciekawego weekendu
 • Pięknej przestrzeni, którą potrafi budować Grzegorz

Pytania: Grzegorz Krowicki tel: 660704704, e-mail: [email protected]
Więcej informacji: Studio Feldenkraisa

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Pojedynczy (1 osoba)
już niedostępne 250,00 zł -
  Podwójny (2 osoby)
już niedostępne 450,00 zł -