To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 824,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

1 Lutego - 2 Lutego od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

Krąg Kobiet - rozbudź moc kreacji Twoich pragnień, Warszawa

Jutro, 14:00 - 17:00 110,00 zł
Warszawa, Warszawa

Krąg Kobiet - rozbudź moc kreacji Twoich pragnień, Wrocław

Czwartek, 17:30 - 20:30 110,00 zł
Nalanda, Wrocław

Moje Miasto Warszawa - rodzinne warsztaty architektoniczne | Warsztat 1.


Zapraszamy na cykl bezpłatnych, rodzinnych warsztatów architektoniczno - varsavianistycznych "Moje Miasto Warszawa". Przygotowaliśmy 22 spotkania, na których najmłodsi poznają kolejno wszystkie dzielnice Warszawy i twórczo zmierzą się z tematem planowania miasta. Zapraszamy dzieci w wieku 7 - 12 lat wraz z rodzicami/opiekunami - będziecie pracować wspólnie :)

Spotykamy się w wybrane soboty w Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20). Zajęcia trwają ok. dwóch godzin.


NAJBLIŻSZE ZAJĘCIA

Na pierwszych warsztatach rozkładamy Warszawę na drobniejsze elementy - dzielnice. Skąd w tej układance 18 części i po co ten podział? Przybliżymy powstanie i historię poszczególnych dzielnic, będziemy analizować miasto jako złożony organizm. Dlaczego Warszawa ma dwóch prezydentów i kilkunastu burmistrzów? Wyjaśnimy jak działa i czy zajmuje się samorząd lokalny. Na koniec obejrzymy Warszawę z lotu ptaka, żeby łatwiej było uczestnikom z puzzli-dzielnic ułożyć jej kształt.


JAK WYGLĄDAJĄ WARSZTATY
Pierwszym elementem każdego warsztatu jest krótka prezentacja wprowadzająca - przybliżamy historię poszczególnych dzielnic, pokazujemy mapy i budynki, które będą pomocne w drugiej części. Następnie przechodzimy do działań kreatywnych - na najmłodszych i rodziców/opiekunów czekają zadania związane z konstruowaniem, projektowaniem czy planowaniem całych obszarów miasta, albo poszczególnych elementów nawiązujących do historii dzielnic Warszawy. Na finałowych zajęciach cyklu uczestnicy stworzą specjalną mapę.


WIĘCEJ INFORMACJI

Opis zajęć i program cyklu można znaleźć na stronach www.maslaw.org.pl oraz www.tubylotustalo.pl. Dołączcie do wydarzenia na Facebooku [KLIK] - umieszczamy tam foto-relacje, informacje o otwarciu zapisów czy ciekawostki związane z nadchodzącymi warsztatami.

Projekt jest finansowany ze środków m. st. Warszawa.

Ważne: Przy zapisach i rejestracji wejściówek na warsztaty w przypadku zgłaszania kilkorga dzieci prosimy o zapisanie osobno każdego dziecka. Rodzice i opiekunowie nie muszą się rejestrować.

Zobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w Warszawie Architektura wydarzenia Warszawa warsztat

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Moje Miasto Warszawa - rodzinne warsztaty architektoniczne | Warsztat 1." jest Stowarzyszenie Masław

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej