To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 824,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

Sobota - Niedziela od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2020 - MAKSIMUM OSIĄGNIĘĆ W SPRZEDAŻY - POZNAŃ

24 Kwietnia, 09:00 - 17:45 od 390,00 zł
Aula Artis Concordia Design, Poznań

PLNOG 24

23 Marca - 24 Marca od 147,60 zł
Hotel DoubleTree by Hilton, Warszawa

WIELKA ROZMOWA BEZ PODZIAŁÓW

***REJESTRACJA ZAKOŃCZONA***


Wielka rozmowa bez podziałów

100 rozmówców, 10 ekspertów, ∞ opinii

temat - bezpieczeństwo


Spokojne i uważne wysłuchanie drugiego człowieka bywa trudne. Zwłaszcza, gdy ma inne poglądy, gdy nie należy do naszej "bańki". Czy potrafimy uczciwie i z szacunkiem porozmawiać z innym? "Wielka rozmowa bez podziałów" może być okazją, by to sprawdzić. Wydarzenie organizowane jest przez Instytut Goethego oraz Fundację Panoptykon, a tematem rozmowy jest bezpieczeństwo w różnych kontekstach i wymiarach.

To jak definiujemy "bezpieczeństwo" wpływa na kształt wspólnoty - kto jest jej członkiem, kogo akceptujemy i darzymy zaufaniem, kogo uznajemy za zagrożenie, czyje potrzeby ignorujemy. Te wybory determinują to, jak funkcjonujemy jako społeczeństwo: wpływają na naszą umiejętność współpracy z innymi, rozumienie odmiennych od naszych punktów widzenia i negocjowania wspólnych standardów. Nasza koncepcja bezpieczeństwa wpływa na cały szereg decyzji politycznych, które podejmujemy jako wspólnota. Począwszy od projektowania przestrzeni miejskiej, przez zasady organizacji transportu publicznego, stosunek do migracji, oczekiwania wobec kultury, po uprawnienia, które przyznajemy organom ścigania.

Moderzatorzy-eksperci należący do różnych środowisk intelektualnych i politycznych, z różnym doświadczeniem życiowym, poprowadzą równoległe rozmowy o różnych aspektach bezpieczeństwa; co ok. 40 minut będzie można zmienić stolik i poznać inny punkt widzenia, posłuchać innej narracji.

Celem spotkania nie jest wypracowanie wspólnego stanowiska, tezy pro lub kontra. Format, który proponujemy oznacza, że można przyjść i przez 3 godziny słuchać, rozmawiać i z nikim się nie zgodzić. Nasz eksperyment polega na sprawdzeniu, czy umiemy uważnie wysłuchać innego i przedstawić swój punkt widzenia bez przekonywania do swoich racji.

Jeżeli jesteś otwarty_a na doświadczenie takiej rozmowy, zapraszamy.

Opiekunowie i opiekunki stolików: Eva De Baerdemaeker (CULTUREGHEM, Bruksela), Paweł Cywiński (uchodźcy.info), Aleksandra Kardaś (portal Nauka o klimacie), Yga Kostrzewa, (LAMBDA), Dominik Mazur (członek zarządu Fundacji Republikańskiej), Beata Siemieniako (Ruchy lokatorskie), Katarzyna Szymielewicz (Fundacja Panoptykon), Łukasz Warzecha (dziennikarz)


FREIRAUM to projekt europejskich Instytutów Goethego we współpracy z 53 partnerami działających w dziedzinie kultury, nauki i wspierającymi ideę społeczeństwa obywatelskiego. Do marca 2019 roku około 40 miast Europy w swoich projektach zajmuje się następującymi pytaniami: Czym jest wolność w dzisiejszej Europie? Co zagraża wolności? Jak możemy ją wzmocnić?

partnerzy wydarzenia: Fundacja Panoptykon, Goethe-Institut Brüssel, Beursschouwburg,
patroni medialni: Gazeta Wyborcza, Wyborcza.pl Warszawa

współpraca: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, School of Ideas

Zobacz również:

konferencje konferencje w Warszawie Bezpieczeństwo Debata wydarzenia Warszawa

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "WIELKA ROZMOWA BEZ PODZIAŁÓW" jest Goethe-Institut

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej