Konferencja "Życie na plus" | Warszawa 16.10.2018
Od 16 Oct 14:00 do 16 Oct 20:00

Edukacja i nauka to największy potencjał Polski - rozwińmy go pozytywnie już dziś! Program konferencji szkoleniowej:
- Blok 1. Myślę pozytywnie - życie na plus. Informacje o programie Pozytywny Rozwój. Znaczenie zdrowia psychicznego. Wpływ na różnorodne obszary funkcjonowania człowieka. Zdrowie psychiczne a zdrowie fizyczne.
- Blok 2. Motywacja - sposób na pozytywne działanie. Przyczyny motywacji i demotywacji. Wybrane strategie motywacyjne, które zwiększają efektywność i produktywność codziennych działań. Wprowadzanie pozytywnego systemu motywacyjnego do nauki i pracy.
- Blok 3. Stres i przemęczenie. Przyczyny stresu. Efektywne narzędzia i techniki na radzenie sobie ze stresem w miejscu pracy i nauki. Wpływ zmęczenia na stany emocjonalne i umiejętność radzenia sobie z wyzwaniami.
- Blok 4. Relacje a zdrowie psychiczne. Jak relacje wpływają na zdrowie psychiczne. W jaki sposób myśleć o relacjach w swoim otoczeniu, aby wspierały one rozwój i wydobywały z człowieka prawdziwy potencjał. Jak odnajdować swoje miejsce w zespole, aby pozostawać w zgodzie z samym sobą. Pakiet korzyści: o uzyskasz w przystępny sposób wiedzę z zakresu dbania o swój codzienny potencjał i rozwój o otrzymasz indywidualne wsparcie konsultacyjne o zaświadczenie o uczestnictwie w konferencji
Na konferencji wystąpią:
- Magdalena Siuba-Strzelińska - absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. Dietetyk, zastępca kierownika Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej i Ogólnopolskiego Centrum Dietetyki IŻŻ. Współrealizator wielu projektów i programów dotyczących zwalczania nadwagi i otyłości w Polsce (m.in. POL-HEALTH, Zachowaj równowagę). Organizator konferencji i wydarzeń promujących prawidłowe nawyki żywieniowe oraz zdrowy styl życia. Współautor publikacji z zakresu dietorpofilaktyki i dietoterapii chorób niezakaźnych. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
- Małgorzata Nowicka - Absolwentka Uniwersytetu Bostońskiego i Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Specjalista ds. komunikacji społecznej, pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Trenerka i nauczycielka psychologii, przedsiębiorczości i kultury w placówkach edukacyjnych, a także trener i coach z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu, motywowaniu i wdrażaniu innowacji społecznych. Przeprowadziła ponad 3600 godzin udokumentowanych szkoleń, w tym ponad 1100 godzin szkoleń dla kadry pedagogicznej. Ma na koncie wiele publikacji z zakresu edukacji i wychowania, a w szczególności pracy profilaktyczno-wychowawczej z uczniem, rozwoju społeczności lokalnych oraz rozwijania kompetencji kluczowych w różnych grupach wiekowych. Założycielka Instytutu Edukacji Pozytywnej
- Jadwiga Korzeniewska - socjolog, trener, głównodowodząca Laboratorium Zmieniacza, któremu przyświeca idea, że warto być jednocześnie badaczem i przedmiotem badań dotyczących własnej zmiany osobistej. Prowadzi szkolenia poświęcone zmianie nawyków. Specjalizuje się w dziedzinie przygotowywania planu zmiany i wdrażania go w oparciu o sześć źródeł wpływu (motywację osobistą, społeczną i strukturalną oraz umiejętności osobiste, społeczne i strukturalne). Prowadzi także zajęcia o zmianie nawyków w myśleniu (odwyk od perfekcjonizmu, trening pozytywności). Od 2009 r. współorganizuje terenowe gry miejskie, do których pisze fabularyzowane scenariusze
- Zuzanna Sentkowska - mgr Społecznej Psychologii Klinicznej, ukończonej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując z młodzieżą w Ośrodku Terapeutycznym Monar- Marianówek, prowadząc liczne projekty edukacyjne dla osób młodych w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości
Pakiet korzyści z udziału w konferencji:
- otrzymasz certyfikat potwierdzający udział w konferencji szkoleniowej
- uzyskasz w przystępny sposób wiedzę z zakresu dbania o swój codzienny potencjał i rozwój
- otrzymasz zestaw materiałów konferencyjnych
- w czasie konferencji będziesz mieć zapewniony catering
- otrzymasz indywidualne wsparcie konsultacyjne o zaświadczenie o uczestnictwie w konferencji
Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny.
Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.