To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Coworking Now 2019 - 3 edycja!

4 Kwietnia - 5 Kwietnia 499,00 zł
O4 Coworking, Olivia Four, Olivia Business Centre, Gdańsk

OpenReaktor #74

17 Kwietnia, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - ŁÓDŹ

24 Maja, 09:00 - 17:45 od 350,00 zł
Hotel Andels 4****, 91-065 Łódź

Waves Blockchain Day Powered by Waves Platform, Blockchain Alliance and Partners

Czwartek, 10:00 - 18:00
Mercedes-Benz Polska, 02-460 Warszawa

Konferencja: Space 4.0: Solution from the sky + Hackathon ActInSpace

Jaka jest przyszłość Polski w sektorze kosmicznym? Jak założyć startup kosmiczny? Gdzie uzyskać wsparcie i finansowanie?

Pracujące od lat na orbicie satelity Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) każdego dnia zbierają ogromne ilości danych. Kolejne budowane satelity np. z rodziny Sentinel otwierają przed Europą i Polską zupełnie nowe możliwości. Aby w pełni wykorzystać badawczy i biznesowy potencjał danych satelitarnych, potrzebne są jednak narzędzia umożliwiające przetwarzanie i analizowanie pozyskiwanych na orbicie danych oraz firmy, które będą potrafiły wykorzystać je do tworzenia biznesowych rozwiązań, np. w leśnictwie, rolnictwie, ochronie środowiska, geologii, gospodarce wodnej, górnictwie czy dla bezpieczeństwa. Coraz częściej dane satelitarne znajdują zastosowanie także w mniej oczywistych obszarach, jak np. ubezpieczenia czy nieruchomości.

Łączymy, inspirujemy, wspieramy!

Podczas konferencji Space 4.0: Solution from the sky (www.balticsatapps.pl/konferencja-space-4-0-solutio...) zaprezentujemy Państwu całą ścieżkę pracy z danymi satelitarnymi od możliwości ich pozyskiwania, poprzez sposoby wykorzystania ich w nauce, a następnie przekucie w komercyjny biznes. Uczestnicząc w budowaniu rynku technologii kosmicznych w Polsce w skrócie zaprezentujemy aktualne programy rządowe i badania naukowe, jednak przede wszystkim chcemy skupić się na wymianie doświadczeń pomiędzy polskimi firmami technologicznymi, zajmującymi się wykorzystaniem danych satelitarnych i działającymi w branży kosmicznej. Dlatego też do udziału w konferencji zaprosiliśmy nie tylko świetnie działające firmy, ale także startupy, które dopiero próbują komercjalizować swoje rozwiązania.

Zapewniamy solidną dawkę wiedzy i inspiracji.

Dlatego 25 maja w Krakowskim Parku Technologicznym nie może Państwa zabraknąć!

Tuż po konferencji odbędzie się międzynarodowy Hackathon ActInSpace 2018, na który zapraszamy wszystkich chcących rozwijać się w obszarze technologii kosmicznych. W Krakowie szczególną wagę przykładamy do realizacji wyzwań związanych z przetwarzaniem danych satelitarnych. Więcej informacji oraz zapisy na www.actinspace.org

Zapraszamy!

Krótki program:

  • 1.Perspektywy rozwoju sektora kosmicznego w Polsce (POLSA, MNiSW)
  • 2.Współpraca międzynarodowa i wykorzystanie programów zagranicznych (ESA BIC Holandia, Creotech)
  • 3.Wsparcie startupów - zaangażowanie dojrzałych firm, narzędzia wspomagania i finansowania (IMiGW, ARP, VC); case study.

Konferencja realizowana jest w ramach projektu BalticSatApps z Programu INTERREG Baltic Sea Region 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Regionalnego.

Zobacz również:

konferencje konferencje w Krakowie wydarzenia Kraków innowacje

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Konferencja: Space 4.0: Solution from the sky + Hackathon ActInSpace" jest Krakowski Park Technologiczny

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej