Biznesowe i prawne aspekty sztucznej inteligencji

Future Talks to cykl prestiżowych, interdyscyplinarnych spotkań wyłącznie dla osób pracujących, poświęconych tematyce przyszłości, łączących fireside chat w zmodyfikowanej formie z moderowaną dyskusją, podczas której specjaliści udzielają odpowiedzi na zadane wcześniej pytania uczestników.

Nietypowa formuła spotkań daje możliwość poznania specjalistów z przeróżnych dziedzin życia, technologii oraz nauki, ich poglądów, ale również pozwala uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania uczestników. Dodatkowo słuchacze mają możliwość wymiany poglądów, udziału w dyskusji oraz nawiązywania kontaktów biznesowych.

Spotkanie drugie - Sztuczna inteligencja a biznes i rynek pracy

Prelegenci: Roman Bieda, Dr inż. Jarosław Bułka, Piotr Biczyk 

Prowadzacy: Łukasz Wilczyński (Planet Partners)

Sztuczna inteligencja to aktualnie jeden z najpopularniejszych tematów.

AI wkracza w nasze życie w coraz szerszym zakresie. Już dzisiaj w pewnym stopniu korzystamy z jej udogodnień, ale możliwości jakie stwarza jej dalszy rozwój są imponujące. Jakie korzyści i zagrożenia dla biznesu i rynku pracy niesie ze sobą rozwój sztucznej inteligencji?

Firmy oczekują wdrożeń automatyzacji pewnych procesów w celu obniżenia kosztów pracowniczych, które aktualnie znacznie zaniżają ich wyniki finansowe. Dzięki robotyzacji i automatyzacji procesów opartych na algorytmach sztucznej inteligencji przedsiębiorstwa mogą osiągać zdecydowanie lepsze wyniki. Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji niektóre zawody odejdą do lamusa, ale z drugiej strony rozwój ten przyczyni się do powstawania całkowicie nowych profesji i miejsc pracy. 

Wykorzystanie nowych technologii wiąże się również z szeregiem nowych wyzwań prawnych. Radca prawny, Roman Bieda, pełniący funkcję kierownika podgrupy roboczej ds. prawnych aspektów AI w zespole ekspertów powołanych przez Ministerstwo Cyfryzacji w celu opracowania strategii AI dla Polski, poruszy m.in. kwestie odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez AI, osobowości prawnej AI oraz twórczości AI.

W jakim kierunku będzie rozwijał się rynek pracy i jakie zawody zyskają na znaczeniu?

Jak ludzie będą radzić sobie z rozwiązaniami opartymi na sztucznej inteligencji w życiu codziennym?

Czy ktoś kontroluje prace nad rozwojem sztucznej inteligencji i czy są granice dla wyobraźni naukowców?

Czy przepisy prawne wpłyną na transparentny sposób działania algorytmów opartych o AI i co oznacza czarna skrzynka sztucznej inteligencji (ang. Black Box)?

Podczas drugiego już spotkania z serii Future Talks pt "Sztuczna inteligencja a biznes i rynek pracy " będziemy poszukiwać odpowiedzi na te oraz wiele innych ciekawych pytań wspólnie z naszymi prelegentami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną ilość miejsc oraz spore zainteresowane, wymagana jest wcześniejsza rejestracja, wyłącznie z firmowych adresów mailowych.

Uczestnicy, mający konkretne pytania do naszych specjalistów, proszeni są o przygotowanie maksymalnie dwóch pytań i przesłanie ich na adres mailowy futuretalks@spacefdn.com, najpóźniej do 10 dni przed terminem wydarzenia.

Więcej o projekcie na stronie www.futuretalks.pl

Regulamin dostępny pod linkiem http://futuretalks.pl/regulamin/

Zapraszamy do rejestracji!

Zespół Future Talks

Udział bezpłatny

Zarejestruj się

Zobacz również:

konferencje konferencje w Krakowie wydarzenia Kraków biznes Dr inż. Jarosław Bułka Łukasz Wilczyński Piotr Biczyk Roman Bieda rozwój

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Biznesowe i prawne aspekty sztucznej inteligencji" jest Europejska Fundacja Kosmiczna

  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Future Talks
31 Maja 2019, 18:00

Polecamy także:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 900,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

OpenReaktor #76

14 Czerwca, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - ŁÓDŹ

Piątek, 09:00 - 17:45 390,00 zł
Hotel Holiday INN****, 90-456 Łódź

Blockchain Alliance Silesia

30 Maja, 10:00 - 18:00
Strefa Centralna, 40-032 Katowice

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej