To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

WORLD SALES CONGRESS 2020 - MAKSIMUM OSIĄGNIĘĆ W SPRZEDAŻY - POZNAŃ

24 Kwietnia, 09:00 - 17:45 od 290,00 zł
Poznań

DevOpsDays Kraków 2020

21 Kwietnia, 09:00 - 18:00 121,77 zł
Krakowski Teatr VARIETE, Kraków

CONFidence 2020 - FLASH SALE

1 Czerwca - 2 Czerwca
Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Kraków

Biznesowe i prawne aspekty sztucznej inteligencji

Future Talks to cykl prestiżowych, interdyscyplinarnych spotkań wyłącznie dla osób pracujących, poświęconych tematyce przyszłości, łączących fireside chat w zmodyfikowanej formie z moderowaną dyskusją, podczas której specjaliści udzielają odpowiedzi na zadane wcześniej pytania uczestników.

Nietypowa formuła spotkań daje możliwość poznania specjalistów z przeróżnych dziedzin życia, technologii oraz nauki, ich poglądów, ale również pozwala uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania uczestników. Dodatkowo słuchacze mają możliwość wymiany poglądów, udziału w dyskusji oraz nawiązywania kontaktów biznesowych.

Spotkanie drugie - Sztuczna inteligencja a biznes i rynek pracy

Prelegenci: Roman Bieda, Dr inż. Jarosław Bułka, Piotr Biczyk 

Prowadzacy: Łukasz Wilczyński (Planet Partners)

Sztuczna inteligencja to aktualnie jeden z najpopularniejszych tematów.

Rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji (AI) znajdują coraz szersze zastosowanie we wszystkich gałęziach gospodarki, w tym przemyśle, marketingu, medycynie czy działalności prawniczej. Coraz częściej korzystamy z udogodniej opartych na algorytmach AI, ale możliwości jakie stwarza jej dalszy rozwój są imponujące.

Jakie korzyści i zagrożenia dla biznesu i rynku pracy niesie ze sobą rozwój sztucznej inteligencji?

Firmy oczekują wdrożeń automatyzacji pewnych procesów w celu obniżenia kosztów pracowniczych, które aktualnie znacznie zaniżają ich wyniki finansowe. Dzięki robotyzacji i automatyzacji procesów opartych na algorytmach sztucznej inteligencji przedsiębiorstwa mogą osiągać zdecydowanie lepsze wyniki. Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji niektóre zawody odejdą do lamusa, ale z drugiej strony rozwój ten przyczyni się do powstawania całkowicie nowych profesji i miejsc pracy. Rozwoju nie można zatrzymać, ale można przygotować się na nieuniknione zmiany, które będą efektem ubocznym bardzo szybko postępującej ewolucji AI.

Wykorzystanie nowych technologii wiąże się również z szeregiem nowych wyzwań prawnych. Wykorzystanie AI może prowadzić do naruszenia prywatności, dyskryminacji jednostek czy grup ludzi (np. w związku z wykorzystaniem AI w procesie zatrudnienia, sprzedaży, etc..). Pojawia się też problem zapewnienie przejrzystości działania AI, w tym braku jednoznacznych informacji o zasadach działania algorytmów sztucznej inteligencji.

Rozwój AI wymaga szerokiego dostępu do danych, które stały się jej "paliwem" napędowym. Tu również mamy do czynienia z wyzwaniami prawnymi, związanymi z wykorzystaniem i ochroną danych osobowych oraz zapewnieniem dostępu do danych nieosobowych (maszynowych) na potrzeby rozwoju i funkcjonowania AI.

Radca prawny, współpracownik naukowy Centrum Prawnych Problemów Techniki i Nowych Technologii Uniwersytetu Opolskiego, Roman Bieda, pełniący funkcję kierownika podgrupy roboczej ds. prawnych aspektów AI w zespole ekspertów powołanych przez Ministerstwo Cyfryzacji w celu opracowania strategii AI dla Polski, poruszy m.in. kwestie odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez AI, osobowości prawnej AI oraz twórczości AI.

Kwestie związane z rozwojem AI w biznesie, sytuacją na rynku pracy oraz inne nurtujące pytania będą zgłębiane przez przedstawicieli biznesu, dr inż. Jarosława Bułkę, absolwenta Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH, biocybernetyka z 20-letnim stażem akademickim w Katedrze Automatyki i Inżynierii Biochemicznej AGH, biznesowo zajmującego się analizą sygnałów i danych, modelami machine-learning oraz transformacją cyfrową i optymalizacją ich procesów, telemedycyną i teleopieką, właściciela Sophilution, firmy zajmującej się analizą danych i transformacją cyfrową organizacji oraz Piotra Biczyka, pełniącego funkcję dyrektora strategicznego w firmie QED Software specjalizującej się w AI i uczeniu maszynowym, posiadającego wieloletnie doświadczenie w projektach związanych z tworzeniem oprogramowania, zarówno dla sektora prywatnego jak i administracji publicznej. Piotr, będący fizykiem z wykształcenia i zamiłowania, pracował m. in. nad zagadnieniami optyki półprzewodnikowej (niebieskie diody laserowe).

Sztuczna inteligencja to temat również bardzo modny wśród autorów książek futorologicznych oraz filmowców, którzy prześcigają się w scenariuszach zwiastujących przejęcie kontroli nad światem przez androidy oraz zbliżający się koniec gatunku ludzkiego.


Czy rzeczywiście mamy się czego obawiać i czy sztuczne istoty mogą stanowić dla nas realne zagrożenie?

W jakim kierunku będzie rozwijał się rynek pracy i jakie zawody zyskają na znaczeniu?

Jak ludzie będą radzić sobie z rozwiązaniami opartymi na sztucznej inteligencji w życiu codziennym?

Czym jest sztuczna inteligencja, na czym polega uczenie maszynowe oraz sieci neuronowe?

Czy przepisy prawne wpłyną na transparentny sposób działania algorytmów opartych o AI i co oznacza czarna skrzynka sztucznej inteligencji (ang. Black Box)?

Kto będzie ponosił odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez AI (np. wypadki autonomicznych pojazdów)?

Czy wytwory AI (muzyka, filmy, teksty, etc..) podlegają ochronie w ramach prawa autorskiego?

Czy ktoś kontroluje prace nad rozwojem sztucznej inteligencji i czy są granice dla wyobraźni naukowców?


Serdecznie zapraszamy na drugie już spotkanie z serii Future Talks pt "Biznesowe i prawne aspekty sztucznej inteligencji".

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną ilość miejsc oraz spore zainteresowane, wymagana jest wcześniejsza rejestracja, wyłącznie z firmowych adresów mailowych.

Uczestnicy, mający konkretne pytania do naszych specjalistów, proszeni są o przygotowanie maksymalnie dwóch pytań i przesłanie ich na adres mailowy futuretalks@spacefdn.com, najpóźniej do 7 dni przed terminem wydarzenia.

Więcej o projekcie na stronie www.futuretalks.pl

Regulamin dostępny pod linkiem http://futuretalks.pl/regulamin/

Zapraszamy do rejestracji!

Zespół Future Talks

Zobacz również:

konferencje konferencje w Krakowie Nowe technologie Rynek pracy Sztuczna inteligencja wydarzenia Kraków biznes Dr inż. Jarosław Bułka Łukasz Wilczyński Piotr Biczyk Roman Bieda rozwój

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Biznesowe i prawne aspekty sztucznej inteligencji" jest Europejska Fundacja Kosmiczna

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej