To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Bilet na pokaz specjalny filmu "Zabawa, zabawa" w ramach kampanii FAS - w trosce o dziecko
już niedostępne -

W ramach projektu Kino Społecznie Wrażliwe MOPS podczas tygodnia profilaktyki "FAS - w trosce o dziecko" w dniu 10.09.2019 roku zapraszamy na projekcję filmu "Zabawa, zabawa" w formule kina społecznie - wrażliwego do Sali kinowej w Muzeum Emigracji w Gdyni dysponującej 50 miejscami

Po pokazie odbędzie się spotkanie z psycholog, psychoterapeutą p. Edytą Sinacka Kubik, która posiada doświadczenie w pracy z rodzinami z dziećmi i młodzieżą mającymi trudności w funkcjonowaniu społecznym i emocjonalnym, ale także konsultuje rodziny w kryzysie. 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni, organizator pokazu, to jeden z liderów Gdyńskiej Koalicji na rzecz Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wydarzenie to jest elementem kampanii społecznej "FAS - w trosce o dziecko", która będzie się odbywała w Gdyni w terminie 09-15.09.2019 r. i uzyskała Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Gdyni oraz patronat medialny Radio Gdańsk. Do współpracy przystąpili wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdyni projekt Gdynia rodzinna i Fundacja "Ucho".

Gdyńska kampania "FAS - w trosce nad dzieckiem" w pełni wpisuje się w ogólnoświatowe działania na rzecz profilaktyki uzależnień. Pierwszy Międzynarodowy Dzień FAS odbył się 9 września 1999 roku w Auckland w Nowej Zelandii. Z ideą ustanowienia Dnia Świadomości o FAS wystąpili rodzice niepełnosprawnych dzieci z Płodowym Zespołem Alkoholowym, aby zwrócić uwagę na ten problem występujący na świecie. Pragniemy, aby za sprawą naszej kampanii mieszkańcy naszego miasta mieli możliwość szerszego poznania problematyki związanej z występowaniem Spektrum Poalkoholowych Zaburzeń Rozwojowych (z ang. - Fetal Alcohol Spectrum Disorder, skrót: FASD).

Opis filmu - źródło: https://vod.pl/filmy/zabawa-zabawa-caly-film-online/wy1w5wx#0

Proponowany film zawiera trzy przeplatające się historie kobiet będących w różnych fazach uzależnienia tworząc "kino terapeutyzujące". Historie opowiedziane są w sposób poruszający ale i zabawny zarazem. W głównych rolach wystąpiły: Agata Kulesza, Dorota Kolak oraz Maria Dębska. Na ekranie towarzyszą im m.in. Marcin Dorociński, Mirosław Baka, Przemysław Bluszcz, Jowita Budnik, Marian Dzięgiel oraz Tomasz Sapryk. Scenariusz filmu reżycerka Kinga Dębska napisała wspólnie z Miką Dunin, najsłynniejszą polska blogerką piszącą o kobiecym piciu. Został on doskonale udokumentowany i uwiarygodniony rozmowami z wieloma kobietami, zmagającymi się z nałogiem. W życiu każdej z bohaterek filmu pani ordynator będącej chirurgiem, studentki oraz pani prokurator nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?

Zabawa zabawa

Zobacz również:

film film w Gdyni wydarzenia Gdynia