Rozwój osobisty Zdrowie i Medycyna Polityka i Gospodarka

PREMIERA PISMA

location icon
Teatr Studio Plac Defilad 1, Warszawa
calendar icon
Od 6 maj 18:00 do 6 maj 21:00
ticket icon
Od 0,00 zł

CZY WORK-LIFE BALANCE TO MIT?


6 maja (poniedziałek), godz. 18.00
STUDIO teatrgaleria, Plac Defilad 1, Warszawa

Redakcja miesięcznika "Pismo. Magazyn Opinii" zaprasza na wydarzenie z cyklu Premiera Pisma.


O czym będziemy rozmawiać?

Jesteśmy jednym z najciężej pracujących narodów w Europie. Co piąty z nas wyrabia regularnie nieodpłatne nadgodziny, ponad połowa deklaruje przemęczenie i przepracowanie. Pracoholizm rozlewa się falą po całym świecie, wpływając na nasze relacje, autonomię i zdrowie psychiczne. W tej perspektywie nieszczególnie dziwią nowe przepisy w polskim Kodeksie pracy, wprowadzane na podstawie unijnej dyrektywy mówiącej o konieczności zarządzenia zmian na rzecz większej równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. 

Czy jednak polski rynek pracy jest na te zmiany gotowy? Czym taka równowaga miałby być w praktyce? Czy rzeczywiście jest możliwa? I dlaczego coraz częściej obok hasła work-life balance pojawiają się nowe ujęcia tego tematu: work-life integrity czy work-life blending? Podczas majowej Premiery Pisma porozmawiamy o tym, jakie role, poza zarobkową, odgrywa w naszym życiu praca, czy umiemy wyobrazić sobie świat, w którym role te zostałyby ograniczone, i czy polska gospodarka jest na takie ograniczenie gotowa.


W rozmowie wezmą udział prawniczka, Katarzyna Łodygowska (@matka_prawnik) oraz dr Jarosław Grobelny, psycholog specjalizujący się m.in. w obszarze psychologii pracy i organizacji.

Debatę poprowadzi Zuzanna Kowalczyk, redaktorka prowadząca w "Piśmie", dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka esejów i podcastów.


Po dyskusji zapraszamy do rozmów w kuluarach przy winie.


Przed wydarzeniem odbędzie się rejestracja. Nie musisz mieć ze sobą wydrukowanego biletu, ale ważne, byśmy mogli Cię zidentyfikować. Prosimy o obecność na 15 minut przed rozpoczęciem spotkania. Osobom spóźnionym nie będziemy mogli zagwarantować udziału w Premierze. 

Rejestrując się, akceptujesz regulamin wydarzenia, który dostępny jest TUTAJ.
Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, wzór zgody dla opiekuna prawnego znajdziesz TUTAJ.

Masz problem z rejestracją? Napisz do nas na adres [email protected]Premiera Pisma to cykl rozmów poświęconych przewodniemu tematowi wydania magazynu. Zapraszamy do debaty ekspertów i ekspertki z różnych światów i pokoleń.

Premierę Pisma wspiera kancelaria CMS.

Premierę Pisma gości STUDIO teatrgaleria. Napoje zapewnia Bar Studio.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  MAJOWA PREMIERA PISMA
6 Maja 2024, 18:00