Nauka i Edukacja Kultura i Sztuka Polityka i Gospodarka

PREMIERA PISMA

location icon
Teatr Studio Plac Defilad 1, Warszawa
calendar icon
Od 5 cze 18:00 do 5 cze 21:00
ticket icon
Od 0,00 zł

JAK I PO CO CZYTAĆ SZTUKĘ WSPÓŁCZESNĄ?


5 czerwca (poniedziałek), godz. 18.00
STUDIO teatrgaleria, Plac Defilad 1, Warszawa

Redakcja miesięcznika "Pismo. Magazyn Opinii" zaprasza na wydarzenie z cyklu Premiera Pisma.


O czym będziemy rozmawiać?

Sztuka współczesna wielu przeraża i onieśmiela. Od kiedy fotografia wyręczyła sztuki plastyczne w zadaniu wiernego odzwierciedlania rzeczywistości, wielu artystów i artystek zaczęło wędrować ku mniej oczywistym formom wypowiedzi. Odczytywanie tych nowych języków nie różni się zbytnio od nauki języka obcego - wymaga praktyki, chęci poznania kontekstu, otwarcia się na to, by śledzić i poddawać refleksji sposoby, w jakie dany obiekt lub idea na nas oddziałuje. Niekiedy dopiero wtedy ujawnia się odpowiedź na pytanie, "dlaczego nie zrobiłby tego pięciolatek".

Jak zatem - i po co - uczyć się obcowania ze sztuką współczesną? Dlaczego bywa to kłopotliwe i jak z tego kłopotu wybrnąć? Czemu służy odkrywanie przemilczanych fragmentów historii sztuki? I w jakim stopniu może nam to pomóc lepiej zrozumieć teraźniejszość? O tym porozmawiamy podczas czerwcowej Premiery Pisma.


W dyskusji wezmą udział między innymi:

Józefina Bartyzel - strateżka komunikacji, od ponad 4 lat związana z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, wcześniej między innymi z Teatrem Polonia i Och-Teatrem czy Festiwalem Transatlantyk. Członkini zespołu All Inclusive Film Festival, wydarzenia łączącego kulturę i aktywne przeciwdziałanie wykluczeniom społecznym. Wolontariuszka Fundacji Ocalenie. Prywatnie zapalona pływaczka.

Aleksander Hudzik - redaktor naczelny "Mint Magazine". Dziennikarz kulturalny. Przez lata związany z redakcjami takich pism jak "Newsweek Polska", "Vogue Polska", "Notes na 6 Tygodni" "Forbes Women", "Dwutygodnik", "K Mag", "Przekrój", "Esquire" i "Aktivist".

Maja Michalak - historyczka sztuki, od 14 lat zakochana w sztuce, a od 8 lat edukuje w tym zakresie. Założycielka firmy "Poza Ramami", twórczyni autorskich szkoleń i warsztatów o sztuce. Na co dzień współpracuje z największymi instytucjami muzealnymi w Polsce. Ambasadorka Stowarzyszenia Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie. Prowadząca podcast "Sztuka Poza Ramami", w którym rozmawia z najważniejszymi ludźmi ze świata sztuki. W social mediach tworzy społeczność osób zaangażowanych w poznawanie kultury. Na profilu @pozaramami zaraża pasją do sztuki ponad 40 tysięcy osób.


Debatę poprowadzi Zuzanna Kowalczyk, redaktorka prowadząca w "Piśmie", dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka esejów i podcastów.


Po dyskusji zapraszamy do rozmów w kuluarach przy winie.Przed wydarzeniem odbędzie się rejestracja. Nie musisz mieć ze sobą wydrukowanego biletu, ale ważne, byśmy mogli Cię zidentyfikować. Prosimy o obecność na 15 minut przed rozpoczęciem spotkania. Osobom spóźnionym nie będziemy mogli zagwarantować udziału w Premierze. 

Rejestrując się, akceptujesz regulamin wydarzenia, który dostępny jest TUTAJ.
Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, wzór zgody dla opiekuna prawnego znajdziesz TUTAJ.

Masz problem z rejestracją? Napisz do nas na adres [email protected]Premiera Pisma to cykl rozmów poświęconych przewodniemu tematowi wydania magazynu. Zapraszamy do debaty ekspertów i ekspertki z różnych światów i pokoleń.

Premierę Pisma wspiera kancelaria CMS.

Premierę Pisma gości STUDIO teatrgaleria. Napoje zapewnia Bar Studio.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  CZERWCOWA PREMIERA PISMA
już niedostępne -