W Pracowni - WXCA
W styczniu ugości nas pracownia WXCA.
Działalność pracowni koncentruje się na projektach obiektów kultury, nauki i sztuki, takich jak np. muzea czy teatry. Podejmują się ciekawych wyzwań projektowych w Polsce i na świecie, kształtujących świadomość ekologiczną. Ich polem zainteresowania są transformacje obszarów miejskich, architektura w dialogu z kontekstem o wysokiej wartości kulturowej i przyrodniczej.
Tworzą zarówno projekty architektoniczne, jak i urbanistyczne i krajobrazowe.
Do najważniejszych projektów pracowni należą:
- Muzeum Historii Polski
- Muzeum Wojska Polskiego
- Plac 5 Rogów w Warszawie
- modernizacja parku Pole Mokotowskie
- rekonstrukcja zachodniej pierzei Placu Piłsudskiego z Pałacem Saskim i Brühla w Warszawie
Zdobyli wiele nagród w konkursach w kraju i za granicą, miedzy innymi World Expo Awards - Best Large Pavilion za Pawilon Polski na Expo 2020 w Dubaju. Zostali też dwukrotnie nominowani do Europejskiej Nagrody im. Miesa van der Rohe za Muzeum - Miejsce Pamięci w Palmirach i Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego w Chęcinach.
W pracowni ugoszczą nas:
- Małgorzata Dembowska - architektka, Associate Partner WXCA. Współautorka wielu nagradzanych projektów, w tym - Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu, koncepcji dla F.S.O. Park i odbudowy Pałacu Saskiego i Brühla w Warszawie. Angażuje się też w działania fundacji Miastonatura oraz SARP.
- Michał Czerwiński - architekt, Associate Partner WXCA. Współautor wielu nagradzanych projektów, w tym - Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach i Muzeum Ziem Wschodnich w Lublinie. Również angażuje się w działania fundacji Miastonatura.
Organizatorzy: