Jak pisać dobre wnioski grantowe? Warsztat dla początkujących.
Zapraszamy na dwudniowy, bezpłatny warsztat dotyczący tworzenia projektów i pisania wniosków grantowych.
Warsztat skierowany jest do: przedstawicieli, pracowników, członków i wolontariuszy organizacji pozarządowych z terenu województwa pomorskiego.
Zaproszenie na warsztat kierujemy w szczególności do osób, które w swoich organizacjach odpowiadają za zarządzanie, finanse, rozwój strategiczny i inne zagadnienia związane z funkcjonowaniem organizacji.
W trakcie warsztatu zdobędziesz kompleksową wiedzę na temat procesu opracowywania projektu i wypełniania wniosku o dofinansowanie. Dowiesz się co zrobić, aby projekt Twojej organizacji był dobrze postrzegany przez oceniających, jak analizować regulaminy konkursowe aby zwiększyć szanse na dodatkowe punkty, a także dlaczego warto prosić o pomoc osoby, które potrafią studzić emocje.
Program:
- analiza problemów i uzasadnienie potrzeb projektu,
- formułowanie celów,
- opisywanie działań,
- tworzenie budżetu i uzasadnianie wydatków,
- opracowywanie harmonogramu,
- określanie grupy docelowej projektu i prezentacja jej profilu,
- ustalanie rezultatów i sposobów ich mierzenia,
- komunikowanie idei projektu,
- analiza kryteriów oceny wniosków,
- przegląd procedur konkursowych i systemów oceny wniosków.
Agenda:
I dzień warsztatu: 24 maja (piątek) 2024 r. | start: 16.00
II dzień warsztatu: 25 maja (sobota) 2021 r. | start: 9.00, koniec: 20.00
Miejsce szkolenia i noclegu: Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy "Leśnik", Orzechowo 1, 76-270 Ustka. Wszystkim uczestnikom projektu / warsztatu zapewniony zostanie bezpłatny nocleg oraz wyżywienie. Organizatorzy nie zapewniają dojazdu.
Prowadzący:
Piotr Dominiak - absolwent zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz studiów podyplomowych z zakresu doradztwa biznesowego, autor i współautor ponad 100 dofinansowanych projektów, certyfikowany trener, koordynator licznych projektów związanych m.in. z rozwojem społecznym, kulturalnym, ekologicznym i gospodarczym, ekspert oceniający wnioski m.in. w ramach funduszy norweskich, samorządowych komisji konkursowych oraz programów grantowych takich jak Działaj Lokalnie, zaangażowany w rozwój sektora pozarządowego od prawie 20 lat, były członek zarządu m.in. Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS, Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego, Raciborskiego Stowarzyszenia Kulturalnego ASK.
Ilość miejsc jest ograniczona - pierwszeństwo udziału w projekcie mają przedstawiciele "młodych" organizacji, tzn. tych, których czas działania (liczony od daty rejestracji w KRS lub innym właściwym rejestrze/ewidencji) wynosi maksymalnie 3 lata, a także organizacji działających na obszarach wiejskich oraz małych miast województwa pomorskiego. W pozostałych przypadkach decyduje kolejność zgłoszeń. W szkoleniu mogą wziąć udział maksymalnie 2 osoby z tej samej organizacji. Do udziału zapraszamy jedynie osoby, które mogą wziąć udział w obydwu dniach warsztatu.
Zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej do 17 maja 2024 do godz. 12.00. Warto jednak zapisać się wcześniej, aby zwiększyć szanse na udział. W warsztacie mogą uczestniczyć jedynie osoby, które otrzymały mailowe potwierdzenie zakwalifikowania się do udziału w projekcie.
Warsztat organizowany jest w ramach projektu "Pozarządowy Manager", realizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi na zlecenie Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030. Zgłoszenie na warsztat jest jednoznaczne z deklaracją przystąpienia do projektu.
UWAGA! Osoby, które zarejestrują się na warsztat i nie wezmą w nim udziału, nie informując nas o swojej rezygnacji z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem, zostaną obciążone kosztami uczestnictwa w warsztacie (koszt noclegów, wyżywienia, materiałów warsztatowych, trenera prowadzącego warsztat). Wartość obciążenia będzie proporcjonalna do wartości uczestnictwa 1 osoby w warsztacie.
Kontakt w sprawie warsztatu: [email protected].