Nauka i Edukacja Kultura i Sztuka Polityka i Gospodarka Środowisko naturalne

WenDo dla kultury w Sopocie.

location icon
Goyki 3 Art Inkubator ul.Jakuba Goyki 3, Sopot
calendar icon
Od 25 kwi 9:00 do 25 kwi 9:00

WenDo. Zadbaj o swoje granice - warsztat samoobrony, asertywności i komunikowania potrzeb dla pracowniczek kultury w Sopocie. 

W czwartki 25.04 i 9.05 w godz. 9.00-14.00 zapraszamy Koleżanki, pracujące w obszarze kultury i edukacji kulturalnej w Sopocie na dwudniowy Warsztat WenDo prowadzony przez Lidię Makowską. 

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń oraz potwierdzenie udziału w 2 dniach warsztatów. 


Koleżanko z Kultury <3 Czujesz, że czasami trudno Ci rozpoznać, kiedy ktoś przekracza Twoje granice? Chciałabyś skuteczniej reagować, gdy ktoś Cię zawstydza, lekceważy lub gdy słyszysz "obślizgły żarcik"? A może potrzebujesz poćwiczyć podejmowanie decyzji i komunikowanie swoich potrzeb w sposób bezprzemocowy, ale tak, by Twój głos i potrzeby zostały usłyszane? Dość masz uciszania, pomijania Twojego zdania? Zapraszamy na WenDo <3

Chcesz PEWNYM GŁOSEM mówić "zrobię to!", a nie "spróbuję, zobaczę, może się uda". Nic się samo nie udaje, za wszystkim stoi nasze zaangażowanie, praca, mądrość, STAWANIE W SWOJEJ MOCY. O tym jest WenDo.

Uczymy się też, jak zrobić PIERWSZY KROK, by się bronić przed zawalaniem nas "misyjną robotą w kulturze", manipulowaniem i podcinaniem nam skrzydeł. Słowem: uczymy się STAWIAĆ GRANICE.
WenDo oznacza "Drogę Kobiet" i jest jedyną w Polsce metodą samoobrony i asertywności opracowaną przez kobiety i dla kobiet*. WenDo łączy metody samoobrony fizycznej (uczymy się podstawowych ciosów i uwolnień) z psychiczną (praktykujemy skuteczne odmawianie, strategie wyrażania potrzeb i ich słuchania).

Na warsztatach doświadczysz ćwiczeń z oddechem, relaksacją i głosem, które dają MOC, by poczuć się silniejszą i bezpieczniejszą.
Umiejętności zdobyte na WenDo pomagają rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.
Warsztat jest zaplanowany jako całościowy proces grupowy, dlatego prosimy o ŚWIADOMĄ DECYZJĘ i udział w obu dniach warsztatowych. Nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia czy w wybranych godzinach.

Warsztaty poprowadzi Lidia Makowska, kulturolożka z wykształcenia, animatorka kultury i komunikacji międzykulturowej w duchu Porozumienia Bez Przemocy, z 25-letnim doświadczeniem pracy, m.in. w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku i w Culture Action Europe w Brukseli. Certyfikowana trenerka praw człowieka i WenDo (feministycznej samoobrony i stawiania granic), ekspertka w zakresie równego traktowania, kobiecego przywództwa, a także przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji.
Przewodnicząca Stowarzyszenia TAK Trójmiejska Akcja Kobieca w Gdańsku. Wspiera od 2008 roku działania samorozwojowe kobiet i dziewczyn*, m.in, w Pomorskim Kongresie Kobiet, Manifie Trójmiasto czy projekcie "Bohaterki Codzienności - kobiety 3.sektora na Pomorzu".
Laureatka wielu nagród, m.in. "Liderki Równości 2022" (Kongresu Kobiet, British Embassy in Warsaw i Magazynu Forbes Women Polska), Nagrody "Pomorski Sztorm Obywatelski 2022 (Gazety Wyborczej i Marszałka Woj. Pomorskiego), laureatka Nagrody "Pomorzanka Roku 2022" dziennika "Zawsze Pomorze". 

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zgłoś udział

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc