WEBINAR NAUKOWY PASE - "Tajniki Cyrkonu. Co trzeba i warto wiedzieć na potrzeby implantologii?" | Wojciech Ryncarz DDS, MSc | 06.11.2024 20:00
"Tajniki Cyrkonu. Co trzeba i warto wiedzieć na potrzeby implantologii?"
Zapraszamy na kolejny webinar PASE!
Webinary PASE to comiesięczne spotkania z najlepszymi specjalistami. W każdą wybraną środę miesiąca o 20:00 będziemy wspólnie zgłębiać kluczowe tematy stomatologiczne. Tym razem skupimy się na Tajnikach Cyrkonu. Co trzeba i warto wiedzieć na potrzeby implantologii?
Dowiesz się, kiedy i dlaczego warto wybierać implanty z tlenku cyrkonu zamiast tytanu, szczególnie w kontekście estetyki i Pacjentów z obciążeniami ogólnoustrojowymi. Poznasz najnowsze badania dotyczące biokompatybilności tych materiałów oraz możliwości zastosowania cyrkonu w praktyce stomatologicznej. Dodatkowo, zrozumiesz dostępne rozwiązania i techniki pracy z implantami cyrkonowymi.
Musisz być z nami!
Czego możesz spodziewać się na webinarze?
Z uwagi na rosnące zainteresowanie implantami oraz wzrost nacisku na estetykę prac protetycznych, coraz częściej dentyści proponują wszczepy wykonane z tlenku cyrkonu, a nie z tytanu.
Wiemy, że teoretycznie oba materiały są biokompatybilne z tkankami i dobrze spełniają swoją rolę nośników dla koron protetycznych. Jako lekarze chcemy zawsze mieć pewność, że to co proponujemy naszym Pacjentom jest bezpieczne i trwałe, że nie tylko nasi podopieczni, ale i my możemy spać spokojnie. Dlatego warto przyjrzeć się najnowszym badaniom na ten temat.
Czy zalecać wszczepy cyrkonowe powinniśmy tylko Pacjentom ukierunkowanym na osiągnięcie bardzo wysokiego poziomu estetyki uśmiechu po leczeniu protetycznym?
Czy może wręcz powinniśmy je polecać określonym Pacjentom z obciążeniami ogólnoustrojowymi, aby nie zaostrzyć głównej jednostki chorobowej?
Czy jednak możemy obserwować nadwrażliwość typu opóźnionego na metale w naszym organizmie i ich wpływ przy chorobach tkanki łącznej?
Jeśli istnieją ku temu przesłanki to inwestycja w białe wszczepy jest nie tylko kwestią estetyki, ale zdrowia.
Implanty z tlenku cyrkonu były najczęściej droższe niż tytanowe, ale rozwijająca się technologia tworzy na potrzeby medycyny coraz bardziej przystępne produkty. Dlatego też omówimy dostępne na dziś różne rozwiązania.
Proponowany webinar nie tylko pozwoli zrozumieć tajniki cyrkonu i jego fenomen biologiczny, ale też przybliży portfolio produktów i technikę ich zastosowania.
Wojciech Ryncarz DDS, MSc
Ukończył studia na Oddziale Stomatologicznym Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie w roku 1992. Po studiach uzyskał prywatne stypendium w Klinice w Bremen/Niemcy. Stwarzał od podstaw i zarządzał jedną z pierwszych prywatnych Klinik Implantologicznych w Polsce.
Dzięki temu znalazł się w małej grupie lekarzy - pionierów, którzy w Polsce wprowadzili standardowo leczenie implantologiczne. Od początku związany jest ze szwajcarską firmą Straumann, a pierwsze wprowadzone implanty funkcjonują do dziś od ponad 30-tu lat.
Od 1994 roku należy do ITI - International Team of Implantology - największej na świecie organizacji zrzeszających implantologów i obecnie przewodniczy Polskiej Sekcji ITI.
Jest członkiem założycielem PASE, zasiadał wielokrotnie w zarządach PASE, jak też piastował funkcję prezydenta PASE.
Cały czas na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym zajmuje się chirurgią implantologiczną wspierając swoją wiedzą zarówno studentów, jak i rezydentów w okresie specjalizacji.
Implanty ceramiczne włączył do portfolio oferowanych pacjentom rozwiązań ponad 10 lat temu pracując na Straumann PURE MONO t.j. od początków jego powstania. Brał udział w pracach klinicznych wprowadzających na rynek ceramiczny implant Neodent Zi. Konsultant i doradca ds. medycznych dla Straumann Polska. Wykłada w Polsce i zagranicą z za kresu implantologii i stomatologii estetycznej.
Dołącz do nas, aby odkryć, jak wykorzystać cyrkon w implantologii i zrozumieć jego biologiczny fenomen. Zdobądź wiedzę na temat biokompatybilności, najnowszych badań oraz praktycznych zastosowań w swojej praktyce stomatologicznej.
Regulamin: http://pase.org.pl/regulamin-webinarow/