Rozwój osobisty Kultura i Sztuka DIY, Majsterkowanie, Hobby

Warsztaty tworzenia biżuterii wire wrapping - wisior Lunula

location icon
Pracownia Kreatywności ul. Wzgórze 19, Bielsko-biała
calendar icon
Od 19 paź 10:30 do 19 paź 15:00
ticket icon
Od 70,00 zł

Wire wrapping to technika, która głównie popularna jest w Anglii i w Stanach. Niektóre źródła historyczne twierdzą, że pierwsze prace w tej technice powstawały jeszcze w starożytnym Egipcie nim zaczęto używać łączenie metali na gorąco. Pojawiła się później w latach 20 tych i 30 tych XX wieku w Anglii, kiedy to w pracowni Cecil Geore Oxley & Rolled Gold Wire Jewellery zatrudniono kilkadziesiąt weteranów wojennych, którzy wykonywali prace artystyczne z różnego rodzaju drutów w formie terapii. Niestety umiejętność ta nie została przekazana dalszym pokoleniom i przez wiele lat ta technika nie była w użyciu. Od jakiegoś czasu znów wróciła do życia i rozwija się w różnych kierunkach.

Technika ta polega na łączeniu ze sobą różnego rodzaju i różnych grubości metalowych drutów za pomocą zawijania cienką drucianą linką używając różnego rodzaju splotów i łączeń. Splecione ze sobą druty można układać w różnego rodzaju formy, możliwości są praktycznie nieograniczone i zależne tylko od naszej wyobraźni i pomysłów. Wszystkie formy i elementy łączy się tylko za pomocą linki bez użycia kleju czy lutowania, chociaż stosuje się także techniki mieszane.

Podczas warsztatu stworzymy wisior z Lunulą. Do wyboru będą trzy minerały: ametyst, kryształ górski i turmalin. Podczas warsztatu zapoznasz się z właściwościami poszczególnych kamieni i ich wpływem na nasze zdrowie i samopoczucie.

Lunula to symbol kobiecej mocy, płodności, miesięcznego cyklu, ochrony, kobiecej energii, macierzyństwa i piękna. Ozdoba noszona od czasów średniowiecza do dzisiaj. Stworzymy naszą osobistą lunulę lub prezent dla bliskiej osoby z intencją, dobierzemy właściwy kamień, który energią będzie wspierał nasze działania

Na warsztatach nauczysz się, jak zaplatać druciki miedziane tworząc wyjątkowy wisior. Nauczysz się podstawowych zasad zaplatania miedzianych drutów w technice wire wrapping, wykorzystania ich walorów estetycznych w procesie kształtowania i dołączania kamienia.
Poznasz proces patynowania i czyszczenia miedzi aby uzyskać piękny odcień i efekt postarzenia metalu


Plan warsztatów:

1. Blok teoretyczny
Omówienie podstawowych informacji na temat historii techniki wirewrapping, przykłady zastosowania techniki w czasach starożytnych oraz jej główne charakterystyki.
Materiały używane w technice wirewrapping, rodzaje i grubości drutów, właściwości miedzi jako metalu oraz jej właściwości prozdrowotne. Rodzaje kamieni i innych materiałów używanych do oprawy w technice wire wrapping.
Narzędzia wykorzystywane do pracy z drutem, ich charakterystyka i zastosowanie. Omówienie sposobów wykorzystania narzędzi i przedmiotów codziennego użytku w technice wirewrapping.
Omówienie najważniejszych preparatów chemicznych używanych do patynowania i czyszczenia miedzi, sposób ich przygotowania, środki bezpieczeństwa jakie należy zachować przy pracy z preparatami.

2. Ćwiczenia praktyczne
Prezentacja trzech rodzajów splotów wykorzystywanych w technice wirewrapping i ćwiczenia praktyczne polegające na wykonaniu każdego z rodzaju splotu samodzielnie. Omówienie sposobów pracy z drutem oraz podstawowych błędów występujących w początkowej fazie pracy z drutem.

3. Samodzielne wykonanie projektu
Omówienie etapów wykonania pracy i samodzielne wykonanie projektu będącego tematem warsztatów. Każdy uczestnik wykona projekt który następnie będzie patynowany i polerowany, aby wydobyć piękno detali oraz błysk metalu.
Wykonamy ozdobną i efektowną bransoletkę na bazie koła. Podczas oplatania gotowego okrągłego elementu poznamy trzy rodzaje splotów: gorsetowy, 5 na 3 i sznurkowy. Będziemy doplatać koralik o średnicy 6 mm, przygotujemy odpowiednią długość rzemyka i dołączymy miedziane końcówki oraz zapięcia. Gotowa praca będzie patynowana i polerowana do uzyskania blasku i wydobycia piękna szczegółów.





Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zakupu po zajęciach gotowych zestawów startowych zawierających niezbędny zestaw drutów do samodzielnej pracy w technice wire wrapping.


Czas trwania:
4 - 5 godz. w zależności od tempa pracy uczestników


Termin:
19 października 2024 (sobota) godz. 10:30


Cena:
270 zł od osoby
Zabierz na warsztat znajomą osobę (lub osoby)… przyjaciółkę, mamę, chłopaka - dla wszystkich -5% zniżki


Zapisy:

 👉 1. Kup bilet i zarezerwuj sobie miejsce wpłacając 70 zł opłaty rezerwacyjnej

👉 2. Po wpłaceniu Twoje miejsce jest już zarezerwowane! GRATULUJEMY! ❤️

👉  3. Pozostałą kwotę należy wpłacić na numer konta podany NA BILECIE, który otrzymasz po zarezerwowaniu miejsca,
w tytule przelewu podając imię, nazwisko oraz nazwę i datę warsztatu.

Kto nie wpłaca opłaty rezerwacyjnej?

  • posiadacz BONU PREZENTOWEGO 🎁
    Wyślij wiadomość na [email protected] z informacją, na który warsztat chcesz wykorzystać BON - otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem rezerwacji.
  • osoba, której udział w warsztacie finansuje pracodawca (Fundacja, Stowarzyszenie, etc.) - napisz do nas wiadomość podając nazwę warsztatu i dane płatnika — wystawimy fakturę na przelew na pełną kwotę.


Wykonane przedmioty pozostają własnością uczestników.
Podczas warsztatów zapewniamy niezbędne materiały i narzędzia.


Warsztaty prowadzi:
Natalija Antunović-Djapo


Minimalna ilość osób, aby warsztat mógł się odbyć:
5
Maksymalna ilość osób: 8


Miejsce:
Bielsko - Biała ul. Wzgórze 19 (I piętro) - wejście od strony skrzyżowania z ul. 3 Maja

Na życzenie uczestnika - wystawiamy zaświadczenia uczestnictwa - prosimy o tym poinformować podczas zapisu lub najpóźniej 2-3 dni przed warsztatem.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Zadatek

dostępnych: 6

18 Października 2024, 15:00 70,00 zł