Nauka i Edukacja Kultura i Sztuka Sport Turystyka i podróże

Warszawa najlepsze miasto świata - zapraszam na moją autorską wycieczkę tym razem z okazji kolejnej rocznicy moich 18. URODZIN! 29.06

location icon
Pomnik Syreny przy wejściu do stacji metra Centrum Nauki Kopernik Wybrzeże Kościuszkowskie, Warszawa
calendar icon
Od 29 cze 10:00 do 29 cze 18:00
ticket icon
Od 100,00 zł

29.06 godz. 10:00-18:00

Cena: 100 zł/os. (w tej cenie: degustacja-niespodzianka; bilet wstępu do muzeum; zestaw słuchawkowy GTS)

Zaprasza Paweł Szczerkowski - dziennikarz, przewodnik po Warszawie

https://www.facebook.com/paweltourguide/

Na moje urodziny chcę was zabrać na wycieczkę, która jest najbardziej ze wszystkich "moja" - autorska, subiektywna i osobista. Dodam, że będzie czym oblewać i to trunkami, jakich nigdzie indziej poza Warszawą nie dostaniecie ;-)

Tytuł wycieczki jest inspirowany książką Grzegorza Piątka o odbudowie Warszawy. Dźwignięcie miasta ze zgliszcz i ruin po roku 1945, a zwłaszcza rekonstrukcja jego najstarszej, zabytkowej części, to fenomen i unikat na skalę światową.

Ale tylko jeden z wielu, jakie Warszawa skrywa. Chcę pokazać wam wszystko to, w czym Warszawa jest "naj". Miejsca, zjawiska i realizacje, których inne miasta mogą Warszawie pozazdrościć. To, czym Warszawa wszystkie je przebija. Które lepiej jej się udały, którymi się wyróżnia i może się chwalić.

Poznacie na nowo miejsca, które już doskonale znacie, ale nie zwracaliście na nie większej uwagi. Odkryję też przed wami ukryte skarby, o których nie mieliście pojęcia.

Np. to, że Warszawa ma najwięcej zabytków z listy UNESCO ze wszystkich miast świata. Wiedzieliście? Nie wiedzieliście. Ale się dowiecie. Oczywiście w tym zdaniu jest pewien haczyk, ale jest ono w 100% prawdziwe i stwierdza najzwyklejszy fakt.

Chcę, żebyście też popatrzyli na Warszawę trochę moimi oczami.

Kogoś nie stąd, przyjezdnego. A więc nie kogoś, kto ceni Warszawa po prostu dlatego, że to jego miasto rodzinne, ale dlatego, że ją poznał i zrozumiał.

Kogoś, kto dużo zajmował się tematyką międzynarodową (początki mojego życia zawodowego to praca w dziale zagranicznym "Gazety Wyborczej"), trochę pojeździł po świecie i ten świat poznał. A zatem zawsze patrzy na Warszawę w szerszym kontekście, w zderzeniu z innymi miastami.

Wreszcie kogoś, kto przez większość czasu pokazuje Warszawą turystom z zagranicy. A więc siłą rzeczy stara się wyszukiwać to, co jest dla nich inne, nieznane, czego gdzie indziej nie doświadczą. Ale to działa w obie strony, bo bardzo często to owi turyści zwracają mi uwagę, że coś ich w Warszawie zachwyca i zaskakuje, a na co sam nie zwracałem uwagi.

Narzekamy na co dzień. Niedogodności życia w Warszawie, jej niedostatki i braki, odczuwamy na co dzień. Nie brakuje ich, rzecz jasna, bo Warszawa jest normalnym miastem, jak każde inne. Nie jest doskonała.

Wyrwiemy się z tej codzienności. Chcę, byście po tej wycieczce poczuli się lepiej. By dodała wam skrzydeł, nastroiła pozytywnie i sprawiła, że Warszawa będzie dla was przyjemniejszym miejscem. A środkiem do tego będzie po prostu kawał solidnej wiedzy oraz bagaż moich doświadczeń, którymi się z wami podzielę.

WAŻNE INFORMACJE:

🔸 Spotykamy się w sobotę o godz. 10:00 pod pomnikiem Syrenki przy wejściu do stacji metra Centrum Nauki Kopernik

🔸 Czas trwania: 8 godzin (w tym przerwa)

🔸 Podczas wycieczki poruszamy się środkami komunikacji miejskiej, jeśli ktoś nie ma biletu okresowego, powinien zaopatrzyć się w bilet dobowy (15 zł normalny, 7.50 zł ulgowy)

🔸Na tej wycieczce nie ma długich spacerów i jest ona dość odporna na warunki atmosferyczne, dużo czasu spędzimy we wnętrzach

🔸 W trakcie wycieczki przewidziana jest przerwa na przekąskę a także degustacja... ale nie zdradzę czego :-)

🔸 Miejsca zakończenia: ul. Długa - pl. Bankowy

Dodatkowe informacje:

Terminy moich wycieczek znajdziecie Państwo na stronie: http://warsawtourswithpawel.com/repertuar-wyciecze...

Wysyłam cykliczny newsletter o najbliższych wycieczkach, jeśli chcą Państwo dołączyć do listy odbiorców, proszę przesłać swój adres mailowy.

e-mail: [email protected]

Facebooku: https://www.facebook.com/paweltourguide/

Telefon: 501 393 130

Zwrot zakupionego biletu:

Po wykupieniu biletu, można zrezygnować z udziału w wycieczce przesyłając informacją mailowo na adres [email protected]

Jeśli rezygnacja nastąpi wcześniej niż trzy doby przed terminem wycieczki, opłata za bilet zostanie zwrócona w kwocie pomniejszonej o prowizję platformy evenea (90 zł). 

Jeśli nastąpi w czasie krótszym niż trzy doby przed terminem wycieczki, opłata nie zostanie zwrócona. 

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  29.06 godz. 10:00 Warszawa to najlepsze miasto świata - zapraszam na moją autorską wycieczkę

dostępnych: 40

29 Czerwca 2024, 10:00 100,00 zł