Kolacja Biznesowa PTG 50+

location icon
Hotel Marriott Warszawa Al. Jerozolimskie 65/79, Warszawa
calendar icon
Od 18 kwi 19:00 do 18 kwi 19:00
ticket icon
Od 950,00 zł

Kolacja Biznesowa Polskiego Towarzystwa Gospodarczego
Spotkanie zamknięte. PTG 50+ WarszawaNasze spotkaniaSpotkanie z założycielem i właścicielem kilku firm w USA i Polsce (South Bay Solutions U.S. South Bay Solutions Polska, Northvolt Polska, Drewniany Investment, Voltbank i inne)

oraz Wspólnikami Zarządzającym jednej z najlepszych Kancelarii Prawnych w Polsce LSW (więcej szczegółów niżej).

Prelegenci:

 Temat:

Polak, który uratował Teslę
ADAM DREWNIANY

Firma Northvolt ogłosiła, że ukończyła budowę swojej fabryki magazynów energii w Gdańsku. Jest to największy zakład tego typu w Europie. Adam Drewniany wyemigrował do Stanów w 1978 roku. Założyciel i właściciel kilku firm w USA i Polsce (South Bay Solutions U.S. South Bay Solutions Polska, Northvolt Polska, Drewniany Investment, Voltbank i inne). Zwany jest → Polakiem, który uratował Teslę, ponieważ w 2012 roku uchronił producenta samochodów elektrycznych od wizerunkowej ruiny. Kiedy firma Elona Muska zapowiedziała premierę Tesli Model S, okazało się, że pojawił się problem - żadna firma na rynku nie była w stanie dostarczyć na czas potrzebnej ilości baterii. Wówczas Adam Drewniany kupił budynek szkoły w Teksasie, przekształcił go w fabrykę i bardzo szybko uruchomił produkcję battery pack. Dzięki temu dostarczył je na moment premiery, która okazała się dużym sukcesem Tesli, bo jej wartość wzrosła trzykrotnie, zostawiając w tyle pozostałe koncerny pracujące nad modelami elektrycznymi. Obecnie inwestuje w Polsce, także w rodzinnym Żelichowie (powiat Dąbrowa Tarnowska). Marzeniem Adama jest wprowadzenie Polski do czołówki krajów o najnowocześniejszych rozwiązaniach energetycznych.


Adam Drewniany - obecnie wiceprzewodniczący rady nadzorczej Northvolt Polska - po współpracy z Teslą podjął się wyzwania zaspokojenia stale rosnącego popytu na kompletne systemy bateryjne na rynku europejskim, ale nie tylko. Moduły bateryjne o różnej pojemności energetycznej będą stosowane na wielu platformach - natomiast jednym z największych odbiorców super baterii będą firmy specjalizujące się w magazynowaniu czystej ekologicznie, zielonej energii. Z jedną z takich firm Northvolt podpisał już kontrakt na dostarczenie modułów o wartości miliarda dolarów.

Pod skrzydłami Adama Drewnianego rozwija się również inna polska firma: E-bility, zajmująca się produkcją pełnowymiarowych, miejskich skuterów elektrycznych. Oczywiście skutery będą napędzane energią z baterii Northvolt - plany zakładają produkcję 15 tys. pojazdów. Natomiast poza Polską, Adam Drewniany od lat z sukcesem buduje i rozwija swoje firmy w Dolinie Krzemowej - m.in. South Bay Solutions. Firma w 45% działalności skupia się na produkcji urządzeń i części do urządzeń medycznych - w większości dla Intuitive Surgical produkującej roboty chirurgiczne oraz dla Lasik - firmy specjalizującej się w produkcji urządzeń do korekcji wzroku przez keratotomie. Tesla oraz firmy komputerowe produkujące półprzewodniki odbierają po 25% całej produkcji. Ostatnie 5% to bardzo wyszukane wkłady wiertnicze, które mogą zmienić kąt wiercenia nawet o 90 stopni - wykorzystywane przez największy koncern naftowy świata.

Więcej na: https://mycompanypolska.pl/artykul/adam-drewniany---polak-ktory-uratowal-tesle/5428


Bogusław Leśnodorski
Wspólnik Zarządzający i współzałożyciel firmy prawniczej LSW

Specjalizuje się w prowadzeniu projektów korporacyjnych, inwestycyjnych i prywatyzacyjnych. Pracował m.in. dla podmiotów reprezentujących przemysł ciężki i wydobywczy, sektor budownictwa i nieruchomości oraz świat mediów i telekomunikacji. Posiada olbrzymie doświadczenie w dziedzinie nadzoru właścicielskiego - zasiada lub zasiadał w Radach Nadzorczych licznych spółek, w tym Kompania Węglowa S.A., Stalexport S.A., Index Copernicus International S.A., Black Lion NFI S.A., Ferrum S.A. Poza rynkiem polskim, biegle porusza się w systemie prawno-gospodarczym Rosji, Ukrainy i Białorusi.

Bogusław Leśnodorski jest członkiem Polskiej Rady Biznesu. W latach 2012-2017 prezes Legii Warszawa, w latach 2014-2017 współwłaściciel klubu. W 2014 tygodnik "Piłka Nożna" przyznał mu nagrodę dla Człowieka Roku 2013 w polskim futbolu. W 2017 wraz z Maciejem Wandzlem i Aleksandrem Wandzlem wykupił część udziałów w spółce Abstrachuje. 22 października 2020 został członkiem Rady Nadzorczej Motoru Lublin. W styczniu 2024 został współpracownikiem Kanału Zero. 7 lutego 2024 zainaugurował traktujący o prawie program "Niepoprawnik", który prowadzi z innym prawnikiem, Marcinem Matczakiem

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Już po założeniu LSW ukończył aplikację radcowską (2004) oraz studia MBA na IESE Business School - Advanced Management (2008). 


Krzysztof Laskowski
Wspólnik Zarządzający firmy prawniczej LSW

Uczestniczył w wielu pomyślnie zrealizowanych transakcjach fuzji i przejęć w sektorach: stalowym, nieruchomości, life science, mediów, reklamy i telekomunikacji, w tym także dla podmiotów notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Doradza funduszom typu private equity i venture capital na każdym etapie inwestycji: od stworzenia i negocjowania umowy, po optymalne wyjście z projektu. Przy wsparciu zespołu młodszych prawników zapewnia klientom LSW kompleksową obsługę prawną w zakresie prawa spółek handlowych.

Zasiada lub zasiadał w radach nadzorczych Molecure SA, iTaxi S.A. CPD S.A. Adiuvo Investments S.A., Airway Medix S.A. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Advanced Investment Program organizowany przez Queen Hedvig Academy oraz Stanford Research Institute.

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.


Program wydarzenia: 

Spotkanie ma charakter zamknięty - na zaproszenie. Firmy wyłącznie powyżej 50 mln zł obrotu rocznie. 

19.00 Kuluary i networking 

19.15 Wystąpienie Adama Drewnianego

19.45 Sesja Q&A z Prelegentem

20.00 Kolacja i wspólne rozmowy

20.30 Wystąpienie Bogusława Leśnodorskiego i Krzysztofa Laskowskiego

20.50 Krótkie autoprezentacje uczestników

21.15 Kuluary i networking 


Wymagana jest rejestracja przez niniejszą stronę.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O Polskim Towarzystwie Gospodarczym

Logotypy niektórych firm członkowskich PTG:Szczegóły Spotkania Biznesowego:

- Kiedy: 18. kwietnia 2024 godz. 19.00

- Miejsce: Hotel Marriott, Warszawa, Sala Wawel & Syrena (2 piętro)

- Prosimy o zabranie ze sobą wizytówekKontakt ws. spotkania:

Michał Osiej

Dyrektor ds. Rozwoju PTG
tel. 509-38-48-58
[email protected]

Do zobaczenia! Znajdź nas w social mediach

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Spotkanie biznesowe Rejestracja na spotkanie

Spotkanie biznesowe

już niedostępne 950,00 zł -