Kultura i Sztuka DIY, Majsterkowanie, Hobby

Włoskie sgraffito - bezpłatne warsztaty / 11 lipca

location icon
ArtLab Stara 4, 00-231, Warszawa
calendar icon
Od 11 lip 16:15 do 11 lip 17:15
ticket icon
Od 0,00 zł

Zapraszamy na Rodzinne Warsztaty Ceramiczne! Tematem przewodnim zajęć będzie włoskie sgraffito.

Sgraffito - z włoskiego oznacza 'drapać', jest to technika dekorowania polegająca na wydrapywaniu wzorów na różnych powierzchniach. Sgraffito pochodzi ze starożytności i początkowo ta technika była stosowana do dekorowania ścian fasad budynków.
Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona 2 kolorowy ceramiczny obrazek. Następnie prace zostaną dwukrotnie wypalone w piecu ceramicznym

Warsztaty mają formę 1 etapową:
11 lipca 2024 / godzina 16:15-17:15 podczas warsztatów będziemy lepić prace z gliny i dekorować
Następnie prace zostaną wypalone, poszkliwione transparentnym szkliwem przez instruktora oraz ponownie wypalone

Pracę należy odebrać w ciągu 2 tygodni od zakończenia ich wykonywania - po tym terminie prace nie będą wydawane uczestnikom zajęć.

Zapisy:

  • Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 5 roku życia i dorosłych.
  • Dzieci do 18 roku życia uczestniczą w warsztatach wraz z rodzicami/opiekunami prawnymi (w takim przypadku należy dokonać rezerwacji 2 biletów = 1 dla dziecka + 1 dla osoby dorosłej).
  • W warsztatach może uczestniczyć maksymalnie 12 osób np. 12 osób dorosłych lub 6 osób dorosłych + 6 dzieci pozostających pod ich opieką, 5 osób dorosłych wraz z 7 dzieci pozostających pod ich opieką.
  • Instruktorzy ArtLabu nie zapewniają opieki oraz nie ponoszą odpowiedzialności za niepełnoletnich uczestników w trakcie warsztatów.
  • W przypadku chęci rezygnacji z warsztatów prosimy o informację mailową na adres [email protected]
ArtLab
ArtLab jest jedną z pracowni artystycznych Warszawskie Laboratorium Innowacji Społecznych "Synergia", powstał z pasji do sztuki i rzemiosła artystycznego. To tutaj mieszkańcy Warszawy w trakcie bezpłatnych zajęć mogą spróbować swoich sił podczas licznych warsztatów tematycznych. Pod okiem doświadczonego instruktora dzieci oraz dorośli mogą ulepić swoją pierwszą ceramiczną miskę, wykonać linoryt, nauczyć się malować akwarelami, wyhaftować poduszkę lub zrobić makramowy kwietnik.
Różnorodność zajęć daje możliwość odkrycia nowych technik oraz twórczego rozwoju. Naszą pracownię tworzą osoby, której swoje hobby zamieniły w pracę i pragną dzielić się swoim doświadczeniem z kolejnymi miłośnikami kreatywnego spędzania czasu.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zapisz się na warsztaty

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc